10 dôvodov, prečo používať Africké čierne mydlo [Infografika]

10 dôvodov prečo používať africké čierne mydlo

Kvalitné Africké čierne mydlo, pochádzajúce od výrobných združení napríklad v Ghane alebo Nigérii, má typickú tmavohnedú až čiernu farbu. Tvar, veľkosť, prípadne aj zloženie mydla sa môže líšiť v závislosti od toho, v ktorej africkej krajine bolo vyrobené. V každom prípade však pravé Africké čierne mydlo neobsahuje žiadne konzervačné, či chemické látky.

V jeho zložení môžete nájsť bambucké maslo, kokosové škrupiny a kokosový olej. V závislosti od konkrétneho výrobného združenia môže obsahovať aj palmový olej, časti palmových listov, olivový olej, kakaový prášok, výťažky z banánov, aloe vera, či niektoré byliny. Okrem vysokokvalitného zloženia, v prospech Afrického čierneho mydla hovoria i široké možnosti jeho využitia. Prečo a ako ho teda používať?

1. Je dobré pre všetky vekové kategórie

Nemusíte teda kupovať pre každého člena rodiny mydlo osobitne. Africké čierne mydlo je totiž vhodné aj na jemnú detskú pleť, či starnúcu a zrelú pleť.

Africké čierne mydlo

Africké čierne mydlo

2. Zbavuje pokožku prejavov akné

Má vynikajúce čistiace a antibakteriálne vlastnosti a dokáže pokožku vyčistiť do hĺbky. Vďaka tomu zabraňuje vytváraniu akné na tvári, ale aj krku, dekolte, chrbte a ramenách.

3. Čistí pleť na povrchu aj do hĺbky

Africké čierne mydlo má antibakteriálne aj protiplesňové vlastnosti. Vďaka nemu vyčistíte svoju pleť navonok aj do hĺbky úplne bez chémie!

4. Odstraňuje mejkap

Keďže obsahuje bambucké maslo a prírodné rastlinné oleje, je vhodné aj na odstraňovanie mejkapu bez vysušenia pleti.

5. Ozdravuje pleť

Obsahuje množstvo vitamínov A a E prospešných pre pleť. Preto po pravidelnom používaní zvyšuje viditeľne kvalitu pokožky a vyživuje ju.

6. Bojuje s kožnými problémami

Má liečivé vlastnosti a je preto ideálne aj pre ľudí, ktorí trpia kožnými problémami. Zmierňuje prejavy nielen akné, ale aj rôznych vyrážok, ekzémov a psoriázy.

7. Chráni pleť pred vonkajšími vplyvmi

A to najmä vďaka vysokému obsahu bambuckého masla, ktoré je tiež ochranou proti UV žiareniu. Africké čierne mydlo obsahuje aj antioxidanty, ktoré chránia pleť pred poškodením voľnými radikálmi. Tie majú vplyv na tvorbu vrások.

8. Je to prírodný telový píling

Africké čierne mydlo je svojim zložením odlišné od bežných mydiel. Nemá takú jemnú textúru a preto je ideálne aj ako píling. Zbavuje pokožku nečistôt a odumretých kožných buniek.

Africké čierne mydlo si môžete kúpiť v eshope. Kúpiť »

9. Môže sa používať aj na holenie

Muži môžu používať toto mydlo na holenie tváre a ženy napríklad na holenie podpazušia alebo nôh. Po holení totiž nezanecháva pokožku podráždenú a nevznikajú vyrážky po holení.

10. Je skvelé aj ako vlasový šampón

Nemusí síce vyhovovať všetkým typom vlasov, no pre jemné vlasy je naozaj skvelé. A to hlavne vďaka obsahu vitamínov a antioxidantov, ktoré vlasy spevňujú.

Africké čierne mydlo nepení kvôli pridaniu chémie. Za jeho penivosť je zodpovedný lúh, ktorý sa získava z popola zo škrupín kokosových orechov. Preto nebuďte prekvapení, že toto prírodné mydlo pení. Nie sú za tým žiadne chemikálie. A okrem toho – Africké čierne mydlo je šetrné k životnému prostrediu!

Infografika - 10 dôvodov prečo používať africké čierne mydlo:

10 dôvodov prečo používať africké čierne mydlo

Vložte is obrázok na vašu web stránku

Infografiku 10 dôvodov prečo používať africké čierne mydlo si môžete zadarmo vložiť na vašu webstránku, jediná podmienka je aby ste to vložili cez kód ktorý je nižšie. Stačí ho jednoducho skopírovať a vložiť:

Plná veľkosť 800px x 1853px


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.