10 tipov na netradičné využitie kokosového oleja

10 tipov na netradičné využitie kokosového oleja

Tiež milujete kokosový olej? Má nádhernú vôňu a zloženie, ktoré je veľmi blízke tukom v ľudskej pokožke. Preto sa krásne vpíja a je vynikajúci pri starostlivosti o pleť a vlasy. Kokosový olej však môžete využiť aj o čosi netradičnejšie. Neviete ako? Prinášame vám zopár zaujímavých tipov!

1. Kokosový olej pre biele zuby a svieži dych

Iste viete, že kvalitný kokosový olej môžete užívať aj vnútorne. Chcete si osviežiť dych? Lyžicu oleja vložte do úst a keď sa rozplynie, vyplachujte ústa podobne ako s ústnou vodou. Po 15 minútach olej vypľujte.

Pre zdravie ďasien si ich masírujte kokosovým olejom. Biele zuby budete mať vďaka paste z kokosového oleja, ktorú si vyrobíte zmiešaním so sódou bikarbónou v rovnakom pomere.

2. Pri bolestiach hrdla

Kokosový olej má antibakteriálne a protizápalové účinky. Vďaka nim dokáže uľaviť od bolestí hrdla.

3. Pre lepšie trávenie

Milujete vyprážané jedlá? Žiaľ, nie sú príliš zdravé. Skúste teda vyprážať na kokosovom oleji a vaše vyprážané jedlá budú omnoho ľahšie a zdravšie. Použiť ho môžete aj do varenia a pečenia.

4. Kokosový olej zmierni bolesť uší

Toto využitie kokosového oleja ocenia najmä mamičky. Ak vaše dieťa bolí uško, dovnútra ucha mu dvakrát denne votrite kokosový olej. Zmierni bolesť a uľahčí priebeh infekčného ochorenia ucha.

10 tipov na netradičné využitie kokosového oleja

5. Pri raste zúbkov

Deti (aj ich rodičov) dokáže rast zúbkov poriadne potrápiť. Chcete dieťatku uľaviť od nepríjemného svrbenia a bolestí ďasien? Masírujte ich práve kokosovým olejom.

6. Kokosový olej do kávy

Trpíte mliečnou intoleranciou, no napriek tomu si chcete kávu nejako dochutiť? Namiesto smotany alebo mlieka pridajte lyžičku kokosového oleja!

7. Kokosový olej ako lubrikačný gél

Nebojte sa aj tohto netradičného využitia kokosového oleja pri romantických chvíľach s partnerom. Kokosový olej je absolútne bezpečný a navyše, má schopnosť chrániť pred kvasinkovými ochoreniami. Pozor ale na kombináciu kokosový olej a latexový kondóm. Kokosový olej totiž môže latex rozkladať.

8. Dezinfekcia s kokosovým olejom

Keďže má kokosový olej antibakteriálne účinky, vynikajúco poslúži na dezinfekciu predmetov ako zubné kefky, kozmetické štetce, ale dokonca aj dosky na krájanie potravín. Olej na ne rozotrite a potom vypláchnite vodou.

9. Kokosový olej v domácnosti

Potrebujete preleštiť koženú sedačku? Alebo drevený nábytok? Nebojte sa použiť kokosový olej. Nábytok sa bude krásne lesknúť a navyše, vaša domácnosť bude rozvoniavať.

10. Pre pánske fúzy a bradu

Aj páni si kokosový olej určite obľúbia. Najmä ak si pestujú fúzy alebo bradu. Kokosový olej je totiž skvelý stylingový prípravok, ktorý fúzy a bradu vytvaruje do požadovaného tvaru.

Ako vidíte, kokosový olej je naozaj všestranne využiteľný. Oceníte ho pri varení, upratovaní, ale najmä pri starostlivosti o svoje telo!

Foto: pxhere.com, publicdomainpictures.net


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty1