11 najlepších olejov na vlasy [Infografika]

11 najlepších olejov na vlasy [Infografika]

Máte problémy s vlasmi? Či už vás trápia mastné vlasy, príliš suché vlasy s lupinami, alebo neposlušné kučeravé vlasy, pomôžu vám rastlinné oleje. Čo všetko prírodné rastlinné oleje s vlasmi dokážu? A ktoré sú najvhodnejšie?

Prečo používať rastlinné oleje na vlasy

Dôvodov, prečo by ste mali pri starostlivosti o vlasy siahnuť po rastlinných olejoch, je viacero. Používať ich môžete nielen vtedy, keď máte s vlasmi problémy. Oleje sa dajú zaradiť aj do bežnej starostlivosti. A vďaka nim dosiahnete prirodzene krásne a zdravé vlasy.

Dokážu hydratovať, regenerovať, posilniť rast zdravých vlasov, zabrániť ich vypadávaniu, ošetriť poškodené vlasy, či prispieť k zväčšeniu ich objemu.

Rastlinné oleje sú doslova zázrakom z prírody.

Obsahujú totiž množstvo vitamínov, minerálov a nenasýtených mastných kyselín. Mnohé z nich majú tiež prirodzený ochranný faktor, a tak dokážu chrániť vlasy aj pred silným slnkom, či inými nepriaznivými vplyvmi prostredia. A chémiu, parfumy, či parabény, ktoré vlasy zaťažujú, v nich určite nenájdete.

Rastlinné oleje na vlasy sa používajú veľmi jednoducho. Stačí ich naniesť ku korienkom a po chvíli pôsobenia vlasy umyť. Ktoré by ste určite mali vyskúšať?

Avokádový olej

Hydratuje a regeneruje

11 najlepších olejov na vlasy - avokádový

Avokádový olej sa získava lisovaním z plodov Persea Americana (Hruškovec americký), avokáda. Je jedlý a bohato využívaný v kuchyni ako olej na varenie i prísada do jedál.

Využitie však, vďaka svojim hydratačným a regeneračným vlastnostiam, nájde aj v kozmetike. Je bohatý na esenciálne mastné kyseliny, vitamíny, betakarotén, magnézium a lecitín, ocenia ho najmä suché, lámavé a poškodené vlasy a to predovšetkým vo forme zábalu na vlasy. A napomáha aj rastu vlasov.

Ricínový olej

Zatočí s lupinami

11 najlepších olejov na vlasy - ricínový

Ricínový olej sa získava lisovaním semien rastliny ricínu (Ricinus Communis), má pomerne hustú konzistenciu, preto sa pred použitím odporúča mierne zohrať alebo zmiešať s iným, ľahším olejom (napr. hroznovým).

Ricínový olej podporuje regeneráciu vlasovej pokožky (resp. pokožky vo všeobecnosti – využíva sa aj pri liečení jaziev a popálenín) a dodá jej potrebnú hydratáciu, účinne zbavuje vlasy lupín.

Najvhodnejší je ricínový olej na suché vlasy bez života a vlasy lámavé. Veľmi často je používaný aj na zahustenie alebo rast obočia a mihalníc. Môže sa užívať aj vnútorne, no má laxatívne účinky, preto si na dávkovanie treba dávať pozor. V našej ponuke nájdete aj špeciálny jamajský čierny ricínový olej.

Kokosový olej

Jeden z najobľúbenejších

11 najlepších olejov na vlasy - kokosový

Kokosový olej patrí medzi najobľúbenejšie oleje a to nielen na vlasy. Môžete s ním variť, piecť, liečiť sa, používať ho v starostlivosti o celé telo i vlasy.

Vyrába sa z dužiny zrelých kokosových orechov kokosovej palmy (Cocos Nucifera) a jeho zloženie je blízke tukom v ľudskej pokožke, preto sa ľahko vstrebáva. Kokosový olej podporuje rast vlasov, dodá im lesk a zabraňuje tomu, aby prichádzali o bielkoviny. Dokáže nahradiť kondicionér a masáž vlasovej pokožky kokosovým olejom zatočí aj s lupinami.

Marhuľový olej

Pre rast vlasov

11 najlepších olejov na vlasy - marhuľový

Marhuľový olej sa získava z kôstok marhúľ. Opäť ide o ľahký olej, je preto rýchlo vstrebávaný pokožkou. Obsahuje veľké množstvo nenasýtených esenciálnych kyselín a vysoký podiel vitamínov A a E.

Využíva sa na masáže a v starostlivosti o pleť, no aj o vlasy. Masáž vlasovej pokožky marhuľovým olejom stimuluje rast vlasov, vlasy vyživí a taktiež na nich dokáže vytvoriť ochranný film pred nepriaznivými vplyvmi počasia.

Makadamiový olej

Pre poškodené vlasy

11 najlepších olejov na vlasy - makadamiovýMakadamiový olej sa lisuje z jadier makadamiových orechov stromu Macadamia Integrifolia, ktorý pochádza z Austrálie. Je jedlý, no nás bude väčšmi zaujímať jeho využitie v kozmetike pri starostlivosti o vlasy.

Obsahuje vitamíny A, B, E a ochranný UV filter 3 až 4, má skvelé regeneračné účinky a vysokú absorpčnú schopnosť (t.j. ľahko sa vstrebáva), vďaka čomu je vhodný najmä na ošetrenie poškodených vlasov.

Mandľový olej

Ľahký kondicionér

11 najlepších olejov na vlasy - mandľový

Mandle sa delia na sladké a horké a sú bohaté na oleje, ktoré sa vyrábajú z jedného aj druhého typu. Mandľový olej je ľahký a obsahuje veľké množstvo mastných kyselín, minerálov (draslík, vápnik, horčík) a vitamínov A, E a F.

Je jedným z najpopulárnejších masážnych olejov; pomáha regenerovať poškodené vlasy, podporuje prirodzený rast vlasov, hydratuje ich a bráni štiepeniu končekov. Pôsobí aj ako kondicionér, vlasy zjemňuje a uľahčuje ich úpravu.

Arganový olej

Ochrana pred škodlivými faktormi prostredia

11 najlepších olejov na vlasy - arganový

Arganový olej je rastlinný olej, získavaný z jadier plodov arganového stromu (Argania Spinosa L.), ktoré rastú v Maroku. Využitie nájde tak v kuchyni, ako aj v kozmetike.

Obsahuje vitamín E, karotény a nenasýtené mastné kyseliny. Arganový olej dokáže Vaše vlasy ochrániť pred nepriaznivými vplyvmi počasia a znečisteného životného prostredia, nakoľko vytvára bariéru medzi vlasmi a týmito škodlivými faktormi. Je vhodný predovšetkým na suché vlasy, regeneruje rozštiepené končeky. Pôsobí aj ako kondicionér, vlasy budú po jeho použití lesklé a poddajné.

Jojobový olej

„Opaľovací krém“ pre Vaše vlasy

11 najlepších olejov na vlasy - jojobový

Jojobový olej je extraktom zo semien jojobového stromu (Simmondsia Chinenis) a v skutočnosti ide skôr o vosk (preto sa nesmie užívať vnútorne a tento raz tak využitie v kulinárstve nenájde), no bežne je označovaný ako olej.

Dokáže udržiavať prirodzenú vlhkosť pokožky a regenerovať citlivú a podráždenú kožu, čo platí aj pre pokožku hlavy. Najvhodnejší je na suché vlasy, ktoré dokáže vyživiť, zjemniť a hydratovať, no vynikajúco reguluje aj produkciu mazu vo vlasovej pokožke, čím zabraňuje masteniu vlasov. Má ochranný UV filter 3 až 4, čím je vhodný aj ako vlasový „opaľovací krém“. :D

Nimbový olej

Pre zdravú vlasovú pokožku

11 najlepších olejov na vlasy - nimbový

Nimbový olej sa získava z plodov a semien indického stromu nimba (Azadirachta Indica). Ma antibakteriálne, antimykotické a protivírusové vlastnosti, preto sa najmä v Ajurvéde využíva na prípravu kozmetiky (mydiel, vlasových produktov či krémov na ruky a vôbec celé telo) a aj ako liečivo.

Masáž nimbovým olejov Vám prinesie zlepšenie zdravia vlasovej pokožky, čo má, samozrejme, dopad na zdravie celých vlasov (pri takýchto masážach sa odporúča vmiešať pár kvapiek nimbového oleja do oleja základného, napr. kokosového). Pomôže Vám tak napr. s lupinami, podporí aj rast vlasov. A vonia pomerne nevábne, vďaka čomu je mimoriadne účinný proti všiam...

Olivový olej

Univerzálny pomocník v starostlivosti o vlasy

11 najlepších olejov na vlasy - olivový

Olivový olej je vysoko cenený nielen v kulinárstve, ale aj v oblasti starostlivosti o pokožku a vlasy. Obsahuje vitamíny A, D a E a množstvo antioxidantov. Patrí medzi najpopulárnejšie vlasové oleje, pretože neexistuje prakticky nič, s čím by si neporadil – lieči lupiny, krotí kučeravé vlasy, hydratuje ich, vyživí, pridáva im lesk, zjemňuje, nahradí kondicionér...

Olej z červeného melóna

Vhodný aj na mastné vlasy

11 najlepších olejov na vlasy - z vodového melóna

Melónový olej vzniká lisovaním semienok vodného melóna. Je veľmi ľahký, vďaka čomu sa rýchlo vstrebáva. Vďaka vysokému obsahu omega mastných kyselín pomáha odstrániť prebytok mastnoty z pokožky (aj pokožky hlavy), čím vyvažuje produkciu mazu a je vhodný aj na mastné vlasy. Vlasy zhydratuje, podporí ich rast a udrží pokožku hlavy zdravú.

Používate vo svojej starostlivosti rastlinné oleje? Ktorý je váš najobľúbenejší? Pochváľte sa v komentároch.

Infografika - 11 najlepších olejov na vlasy:

11 najlepších olejov na vlasy [Infografika]

Vložte is obrázok na vašu web stránku

Infografiku 11 najlepších olejov na vlasy [Infografika] si môžete zadarmo vložiť na vašu webstránku. Obrázok si môžete vložiť na stránku cez kód, ktorý nájdete nižšie, stačí ho skopírovať na váš web:

Plná veľkosť 800px x 4211px

Náhľad o rozmere 400px x 2106px

Mini náhľad (vhodné napr. do bočného panelu v blogovom systéme Blogspot) 240px x 1264px

Alebo si stiahnite infografiku vo formáte PDF (431kB):

11_olejov_na_vlasy.pdf


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty8