15 spôsobov, ako používať Marseillské mydlo [Infografika]

15 spôsobov ako používať marseillské mydlo

Chcete používať skutočne kvalitné mydlo? Chcete mať zdravú pokožku a  krásne vlasy? Chcete znížiť množstvo chemických prostriedkov v  domácnosti tým, že ich nahradíte jediným originálnym a kvalitným produktom?

Ak ste si na všetky tieto otázky odpovedali „áno“, v  tom prípade by ste mali siahnuť po Marseillsokm mydle! Obsahuje totiž vysoký podiel kvalitných bio rastlinných olejov a  vďaka svojim účinkom je odporúčané aj kožnými lekármi. Prinášame vám 15 možností a  spôsobov, ako toto mydlo používať.

1. Na sprchovanie. Vymeňte klasický sprchový gél za toto mydlo. Vaša pleť nebude vysušená. Je vhodné dokonca aj pre citlivú a  alergickú pleť.

2. Na kúpanie detí a  batoliat. Keďže je Marseillské mydlo veľmi jemné a  neobsahuje žiadnu chémiu, pokojne ho môžete užívať aj na kúpanie bábätiek.

3. Ako krém na holenie. Vytvorte si z  mydla jemnú penu zmiešaním s  vodou a  používajte na holenie. Ak sa holíte s  Marseillským mydlom, nemusíte používať ošetrujúci krém po holení.

4. Časté umývanie rúk. Ak si potrebujete (napríklad v  práci) často umývať ruky, používajte Marseillské mydlo. Ruky nebudete mať také vysušené.

5. Na dezinfekciu rán. Ak sa Vám „podarí“ porezať sa, umyte a  dezinfikujte ranu práve Marseillským mydlom. To isté platí aj na odreniny, ranky po bodnutí hmyzom alebo uštipnutí komárom.

6. Ako šampón. S  Marseillským mydlom si môžu vlasy umývať tak ženy, ako aj muži. Je jemné k  pokožke hlavy, ktorú nevysúša a  vlasy vynikajúco umyje. Na dosiahnutie ďalších blahodarných účinkov môžete pridať rôzne ingrediencie a  vyrobiť si tak špeciálny šampón. Napríkladna lesk vlasov odvar zo žihľavy, na podporu rastu vlasov odvar z  ľubovníka a  podobne.

7. Na ručné pranie. Predstavte si, že toto mydlo dokáže odstrániť fľaky z  bielizne aj pri použití v  studenej vode! Odstráni napríklad stopy krvi, či mastné škvrny.

Marseillské mydlo si môžete kúpiť v eshope. Kúpiť »

8. Do práčky. Nastrúhajte mydlo na jemné piliny a  použite ho namiesto pracieho prášku. Periete tak bez chémie.

9. Na pranie citlivej bielizne. Kašmírový sveter určite nebudete prať len tak v  práčke s  obyčajným pracím prostriedkom. Radšej ho vyperte ručne a  práve s  použitím Marseillského mydla. Oblečenie si tak nepoškodíte a  dobre ho vyčistíte. To platí napríklad aj pre hodváb,  vlnu alebo detské oblečenie.


10. Do skrine. Aby sa v  skrini nebodaj neusadili mole, odrežte malý kúsok mydla a  vložte medzi šaty.

11. Čistenie topánok. Ak sa napríklad kožené topánky bojíte čistiť s  klasickým pracím práškom, na tento účel je perfektné práve Marseillské mydlo. Nielenže dobre vyčistí, ale aj osvieži obuv zvnútra.

12. Na umývanie riadu. Hubkou na riad prejdite po mydle a  potom umývajte riady klasickým spôsobom.

13. Ako čistič podláh. Marseillské mydlo je vynikajúce napríklad na čistenie mramorových podláh.

14. Na čistenie kuchyne. S  týmto mydlom perfektne vyčistíte kuchynský drez, ale aj mastnotu, ktorá sa usádza na povrchu kuchynskej linky.

15. Na čalúnenie/sedačky. Podarilo sa Vám zašpiniť sedačku jedlom? Nebojte sa, fľak vyčistíte Marseillským mydlom!

Toto mydlo je naozaj veľmi všestranné. Samozrejme, používajte len pravé Marseillské mydlo, ktoré neobsahuje žiadne parfumy, konzervačné látky, ani živočíšne tuky a  je vyrábané v  bielej alebo zelenej farbe.

Infografika - 15 spôsobov ako používať Marseillské mydlo:

15 spôsobov ako používať Marseillské mydlo

Vložte is obrázok na vašu web stránku

Infografiku 15 spôsobov ako používať Marseillské mydlo si môžete zadarmo vložiť na vašu webstránku, jediná podmienka je aby ste to vložili cez kód ktorý je nižšie. Stačí ho jednoducho skopírovať a vložiť:

Plná veľkosť 800px x 2330px

Náhľad o rozmere 400px x 1165px

Mini náhľad (vhodné napr. do bočného panelu v blogovom systéme Blogspot) 240px x 699px

Alebo si stiahnite infografiku vo formáte PDF (378KB):

15_sposobov_pouzitia_marseillskeho_mydla.pdf


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty5