2 krát DIY na spálenú pokožku od slnka
V minulom článku som spomínala veľkú účinnosť olejov na spálenú pokožku, ktorej dodajú všetko čo v procese svojej obnovy potrebuje. A v dnešnom si predstavíme moje domáce tipy na DIY na túto problematiku, ktoré v tomto letnom období maximálne využijete. Výhodou je, že si vyžadujú relatívne krátky čas na ich prípravu a sú účinné.
Čo všetko budem potrebovať?
Na prípravu týchto prírodných „zázrakov“ budete potrebovať nejakú mištičku, v ktorej si budete všetko miešať. Najlepšia je nejaká s vrchnáčikom, aby ste potom vzniknutý produkt mohli uzavrieť, a aby aj dlhšie vydržal. Lebo otvorený by skôr podliehal oxidácii, teda by sa znehodnotil. No a okrem samotnej mištičky budete potrebovať oleje, ako je olivový olej, avokádový, makový a kokosový olej. Následne med, vanilku a levanduľu.
1. Upokojujúco-regeneračný zázrak
Suroviny:
- 2 PL kokosového oleja
- 1 PL avokádového oleja
- 1 PL medu
- 1/8 vanilkového struku
Postup:
- Pripravíme si čistú mištičku s vrchnákom. Aby sme zabránili skorej expirácii, pred použitím ju umyjeme v horúcej vode.
- Pomocou lyžičky umytej v horúcej vode rozpustíme kokosový olej v mištičky vo vodnom kúpeli.
- Pridáme avokádový olej a med a chvíľu pomiešame.
- Ako posledný pridáme vanilkový struk, ktorý si prerežeme na polovicu a vnútornú časť zošúpeme nožíkom do misky.
- Opätovne všetko premiešame a dáme do chladničky, aby hmota stuhla.
Aplikácia a účinky:
Stačí rozotrieť malé množstvo, nakoľko konzistencia je dostatočne mastná. Pokožka je po nanesení hydratovaná a vyživená. Je potrebná aplikácia 2– 3-krát denne, aby bol dosiahnutý žiadaný výsledok, ktorý je pri pravidelnom používaní viditeľný po 5 dňoch. Ak ide o pokožku na rukách, ktoré sa často vysušujú umývaním, prípadne dezinfekciou, je vhodné premasťovať podľa potreby.
Produkt by nemal byť užívaný:
atopikmi, alergikmi na niektorú zo surovín, prípadne ľuďmi trpiacimi žihľavkou.
Kokosový olej:
- zvláčni pokožku
- dodá jej ochranu
- obsahuje vitamín C
- upokojuje, regeneruje
Avokádový olej:
- regeneruje
- hydratuje
Vanilka:
- revitalizuje
Med:
- čistí
- má antibakteriálne účinky
- upokojuje
- hojí rany
2. Medový dvojolej
Suroviny:
- 1 PL avokádového oleja
- 2 PL makového oleja
- 1 ČL medu
Postup:
- Pripravíme si čistú mištičku s vrchnákom. Aby sme zabránili skorej expirácii, pred použitím ju umyjeme v horúcej vode.
- Pomocou lyžičky umytej v horúcej vode pridáme med a následne oleje.
- Chceme docieliť, aby sa med trochu rozpustil v olejoch, preto ich necháme zahriať na ohni alebo v mikrovlnnej rúre po dobu 1 minúty.
- Kým bude ešte celá emulzia teplá, tak ju premiešame a necháme vychladnúť.
Aplikácia a účinky:
Keďže konzistencia je mastná, vzhľadom na jej zloženie, tak na doliečovanie postačí malé množstvo a aplikovanie 2-krát denne, pričom pokožka je dostatočne premastená, pričom účinkujú obidva oleje, taktiež sa pomaly regeneruje a je svieža, vďaka obsahu avokádového oleja. Viditeľné účinky boli zaznamenané v priebehu pár dní pravidelného používania. V čase kratšom ako týždeň bola pokožka zregenerovaná úplne bez známky nejakého problému aj pri rozsiahlejšej popálenine spôsobenej slnkom.
Produkt nie je vhodný pre:
atopikov, alergikov na niektorú zo surovín, prípadne pre ľudí trpiacich žihľavkou.
Avokádový olej:
- regeneruje
- dodáva pokožke sviežosť
- obnovuje elasticitu pokožky
Makový olej:
- vyživuje a chráni pokožku
- regeneruje a hydratuje
Tieto dva domáce produkty sú skvelou voľbou ako si vytvoriť rýchlu pomoc pri spáleninách od slnka. Môžete si ich zobrať kamkoľvek so sebou na dovolenku a vydržia celú letnú sezónu. Zároveň viete, čo dané produkty obsahujú, čo je v dnešnej dobe veľkým plusom. V ďalšom článku vám prezradím môj obľúbený recept na levanduľový olej po opaľovaní.
Tak čo, máte aj vy nejaké svoje domáce osvedčené DIY na tento bežný letný problém?
Bloggerka žijúca si svoj sen. Vždy pozitívne naladená študentka farmácie, ktorá si ulietava na kozmetike, dobrých romantických knihách a filmoch. Zbožňuje jógu a beh, bez pohybu by deň nebol dňom, no neodolá čokoláde a pečeniu dobrôt. Úplne vypne pri písaní a dobrej poľskej, či latino hudbe.
Diskusia