20 dôvodov, prečo používať éterický olej eukalyptus [Infografika]

20 dôvodov, prečo používať éterický olej eukalyptus

Mnohí poznáte vonný olej eukalyptus ako olej s výraznou, no zároveň sviežou vôňou. Je známy ako olej, ktorý pomôže pri nachladnutí a je nenahraditeľným pomocníkom najmä v zimnom období. To však ani zďaleka nie sú všetky jeho prednosti. Aké má eukalyptus účinky a prečo by ste ho mali vyskúšať aj vy? 

Eukalyptus, esenciálny olej Esenciálny olej eukalyptus si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

Čo dokáže éterický olej eukalyptus? 

Esenciálny olej eukalyptus by vám doma nemal chýbať najmä v prípade, ak vás trápia akékoľvek dýchacie problémy. Pomôže však aj na rany, pri reume, či dokonca na infekcie močových ciest. Aké má ešte eukalyptový olej účinky?

 1. Je to jeden z najúčinnejších olejov pri infekciách dýchacích ciest. Ak teda trpíte respiračným ochorením, pomôže vám k rýchlejšiemu vyliečeniu. Uľahčuje vykašliavanie, prispieva k prečisteniu dýchacích ciest, je skvelý pri akútnych a chronických bronchitídach (ako zápaly priedušiek a chrípky). 
 2. Posilňuje dýchací systém aj pri astmatických problémoch. Na tento účel ho inhalujte. Kvapku oleja aplikujte na suchú vreckovku a jemne vdýchnite zo vzdialenosti cca 2-3 cm.
 3. Vynikajúci pri problémoch s dutinami. Ak vás trápia pravidelné zápaly dutín, spoľahnite sa práve na eukalyptový esenciálny olej. 
 4. Eukalyptus olej je výborný na osvieženie dychu. Pripravte si ústnu vodu s éterickým olejom eukalyptus. 1-2 kvapky oleja pridajte k čajovej lyžičke 70%ného liehu a zmiešajte s dvomi lyžicami vlažnej vody. Po dôkladnom vyčistení zubov použite zmes ako klasickú ústnu vodu. 
 5. Podporuje a posilňuje imunitný systém. Podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu.
 6. Je vynikajúci pri hnačke. A prispieva k lepšiemu tráveniu.
 7. Uľavuje pri migréne. Zmiešajte ho s nosným olejom a prikladajte na zdroj bolesti.  
 8. Uľavuje aj pri bolestiach, týkajúcich sa reumatických ochorení. Vďaka svojim zahrievajúcim účinkom pomáha pri bolestiach svalov, aj kĺbov.
 9. Zmierňuje pocit vyčerpania a únavy
 10. Je veľmi účinný aj pri kožných infekciách. Použite metódu lokálneho čistenia/ošetrenia pleti. 2-5 kvapiek éterického oleja eukaplyptus pridajte do nádoby s teplou vodou. Navlhčite uteráčik a aplikujte na postihnuté miesto na pokožke.  
 11. Pomáha ošetrovať rany. Má ochladzujúce účinky, ktoré pomáhajú zoceliť kožné rany. 
 12. Vynikajúco pôsobí na zníženie horúčky. Je vhodný pri horúčke dokonca aj v šestonedelí.
 13. Má silne protivírusové účinky. Pôsobí najmä pri zápaloch uší, nosa, hrdla. 
 14. antiseptické vlastnosti. Dokáže vyhubiť napr. stafylokokov. Na tento účel rozprášte eukalyptus éterický olej do vzduchu. 
 15. Je skvelý pri infekciách močových ciest. Stimuluje vylučovanie moču.
 16. Pomáha aj pri bolestivej menštruácii. Používa sa na masáže podbruška. 
 17. Dá sa použiť aj v domácnosti, napríklad na osvieženie šatníkov a skríň. 
 18. Pôsobí stimulačne nielen po fyzickej stránke, ale aj na psychiku. Pripravte si napríklad osviežujúcu masáž s použitím éterického oleja eukalyptus. Zmiešajte 8 kvapiek oleja s 2 lyžicami avokádového, jojobového alebo mandľového oleja a vmasírujte do pokožky.  
 19. Je skvelý na osviežujúci kúpeľ. Potrebujete sa osviežiť, nabudiť a zlepšiť koncentráciu? Rozmiešajte 4 kvapky oleja v lyžici mlieka alebo medu. Túto zmes pridajte do kúpeľa a kúpte sa cca 10-15 minút. 
 20. Je vhodný na kloktanie. 1-3 kvapky rozmiešajte v pohári teplej vody. Zmes kloktajte, ale neprehĺtajte. Alebo použite eukalyptus kvapky. 

20 dôvodov, prečo používať éterický olej eukalyptus

Ako používať éterický olej eukalyptus? 

Éterický olej eukalyptus je možné používať rôznymi spôsobmi. Či už si ho nakvapkáte do aróma lampy, použijete ho na inhaláciu, aplikujete lokálne na postihnuté miesto, pridáte ho do kúpeľa alebo ho použijete vnútorne. Možností je naozaj veľa a jeho pozitívne účinky určite stoja za to, aby ste tento olej vyskúšali!

Infografika - 20 dôvodov, prečo používať éterický olej eukalyptus

20 dôvodov, prečo používať éterický olej eukalyptus


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty2