20 dôvodov, prečo si farbiť vlasy hennou [Infografika]

20 dôvodov, prečo si farbiť vlasy hennou [Infografika]

Vyskúšať hennu, či ostať pri svojej klasickej farbe na vlasy? Ak váhate, či by ste mali hennu začať používať a neviete, čo iné okrem farby môže Vašim vlasom ponúknuť, čítajte ďalej! Henna na vlasy totiž nie je len obyčajné farbivo.


1. Je to prírodná farba na vlasy! Prvý a azda najdôležitejší dôvod, ktorý by Vás mal priviesť k henne, ak Vám záleží na Vašich vlasoch. Henna na vlasy totiž neobsahuje žiadny agresívny amoniak alebo peroxid vodíka.

2. Ponúka množstvo farebných odtieňov.Vďaka henne a prísadám, ktoré môžete použiť pri jej miešaní, si zakaždým môžete pripraviť nový farebný odtieň. To klasická farba na vlasy nedokáže.3. Po zafarbení hennou nie je farba vlasov fádna pretože pôsobí prirodzene, sýto a nie ako pri chemických farbách umelo ako parochňa.

4. Pri farbení vlasy nefarbí zvnútra, ale farbou ich len obalí. Klasické farby prenikajú do štruktúry vlasu, čím ho ničia.

5. Má antibakteriálne, antiseptické a antimykotické účinky. A to nielen na vlasy, ale aj na pokožku hlavy.

6. Je farbou, ale zároveň aj kondicionérom. Vlasy sú po jej používaní mäkké a poddajné.

7. Vydrží na vlasoch omnoho dlhšie, ako klasická farba.Pri umývaní vlasov sa henna postupne pomaly vymýva a vlasy tak jemne menia svoj odtieň.

8. Je lacnejšia, ako klasické farby na vlasy. Obyčajné farby na vlasy musíte používať často a platíte za ne nemalé peniaze (často krát aj za značku). Henna vzhľadom na to, že je prírodného zloženia a neškôdí vlasom, má veľmi prijateľnú cenu. Farbiť stačí 1x mesačne alebo i 1x za 3 mesiace. Záleží na intenzite zafarbenia aké si želáte.

9. Pohodlne prekryje aj šediny. S farbením šedivých vlasov bývajú často problémy. No pri henne získajú sivé vlasy krásne svetlejšie odtiene takže vlasy majú prirodzený farebný melír.

10. Podporuje rast vlasov. Mnohí ľudia ju nepoužívajú ani tak kvôli farbe, ako skôr na podporu rastu vlasov.

11. Ochraňuje vlasy pre nepriaznivými vonkajšími vplyvmi. Či už je to slnečné žiarenie, mráz alebo silný vietor. Keďže henna vlasy obalí, zároveň ich takto aj chráni.

12. Obmedzuje tvorbu lupín. Pri používaní henny sa regeneruje aj suchá vlasová pokožka, ktorá spôsobuje nepríjemné svrbenia a vznik lupín.

13. Henna obsahuje rastlinné proteíny. A práve vďaka ich obsahu sa vlasy a vlasové končeky omnoho menej štiepia.

14. Regeneruje poškodené vlasy.Ak máte zničené vlasy častým farbením, či trvalou, nie je nič lepšie ako zábal z henny.

Prečítajte si: Vlasové zábaly s hennou

15. Henna spevňuje vlasové korienky. Vďaka tomu vlasy omnoho menej vypadávajú.

16. Udržiava optimálne pH vlasov a vlasovej pokožky. Vlasy preto nie sú mastné, no ani príliš vysušené.

17. Dodáva vlasom lesk. Pri pravidelnom používaní henny sú vlasy zdravé a preto aj prirodzene lesklé a silné.

18. Vlasy si môžete farbiť aj viac krát za sebou!Niečo ste pri farbení hennou pokazili? Alebo sa Vám nepáči výsledný farebný odtieň? Nevadí. Hneď si totiž vlasy môžete zafarbiť opäť, napríklad iným odtieňom .

19. Môžete do nej pridať prakticky čokoľvek. Pri príprave farbiacej zmesi môžete pokojne popustiť uzdu svojej fantázii. Pridajte do henny bylinky, či éterické oleje. Okrem farby tak získate pre svoje vlasy aj ďalšie pozitívne účinky.

20. Nikdy nebudete mať rovnaké vlasy, ako vaša známa! Ak máte radi odlišnosť a chcete byť originálna, henna je pre Vás ako stvorená. Na každý typ a farbu vlasov totiž pôsobí inak. A preto je isté, že po ulici nepôjde dáma s rovnakou farbou vlasov, akú budete mať po zafarbení hennou Vy.

Čo poviete? Spĺňa aspoň pár z týchto bodov aj klasická chemická farba na vlasy? Určite nie. Neváhajte teda hennu vyskúšať a pochváliť sa výsledkom.

Výber fotiek z našej henna galérie (pozrieť celú galériu »)

Mahagónová a medená hennaHnedá henna na vlasyHenna BAQ

Infografika - 20 dôvodov, prečo používať hennu na vlasy (kliknite pre zväčšenie):

20 dôvodov, prečo používať hennu na vlasy

Vložte is obrázok na vašu web stránku

Infografiku 20 dôvodov, prečo používať hennu na vlasy si môžete zadarmo vložiť na vašu webstránku, jediná podmienka je aby ste to vložili cez kód ktorý je nižšie. Stačí ho jednoducho skopírovať a vložiť:


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty7