3 jesenné tipy pre krásnu pleť

3 jesenné tipy pre krásnu pleť

Jeseň je pre pleť obzvlášť náročná. Po dlhom období plnom slnečných lúčov je pokožka unavená. Bola vystavovaná morskej či chlórovanej vode a preto je dehydrovaná a popraskaná. Častým používaním opaľovacích krémov je zas zanesená. Po lete pleť jednoducho potrebuje kúru!

1. Jesenné vyčistenie pleti

Ideálny na vyčistenie zanesenej pokožky po lete je píling. Okrem hotových pílingov, ktoré si môžete kúpiť v obchode, existuje možnosť pripraviť si vlastný účinný píling podľa toho, čo Vašej pokožke vyhovuje. Tu je pár obľúbených receptov:

  • Cukrový píling: zmiešajte trošku hnedého cukru s pomletými ovsenými vločkami a mandľovým olejom. Túto zmes krúživými pohybmi vmasírujte do pokožky a nechajte chvíľu pôsobiť. Potom umyte vlažnou vodou.
  • Citrónový píling: ak Vás po lete trápia aj tmavé škvrny na pokožke, tento píling je pre Vás ako stvorený. Lyžičku citrónovej šťavy zmiešajte s lyžičkou kamennej soli alebo cukru. Opäť naneste na tvár a po pôsobení umyte.
  • Píling s olivovým olejom: potrebujete len olivový olej a trošku morskej soli. Vytvorte zmes, ktorú nanesiete na pleť. Tento píling je skvelý na vysušenú pokožku.

Na vyčistenie pleti však môžete použiť aj Bentonítový íl. Ten sa odporúča najmä na mastnú pleť so zanesenými pórmi a sklonom k akné, pre ktorú píling nie je veľmi vhodný.

2. Hydratácia pleti

Na jeseň je potrebné hydratovať pleť omnoho intenzívnejšie, ako napríklad v lete. Vhodné sú na to najmä krémy na báze rastlinných olejov. Krémy s obsahom vody totiž pleť ešte viac vysušujú.

Použiť sa však dajú aj samotné rastlinné oleje (olivový, avokádový, mandľový...), ktoré si na tvár nanášate v malom množstve.

Neoceniteľným pomocníkom pri suchej pleti je však Bambucké maslo. Je vhodné pre každý typ pleti a na pokožku celého tela. Už malé množstvo Bambuckého masla dokonale hydratuje a je tiež vynikajúce na namáhanú, zničenú a unavenú pleť.

3. Posilnenie pleti

Jeseň by mala byť obdobím pleťových masiek. Tie si treba dopriať aspoň raz týždenne. Pleť sa tak posilní, zregeneruje a pripraví na nadchádzajúce zimné obdobie. Aj tu máte možnosť sa realizovať a vyskúšať pár domácich receptov:

  • Medovo olejová maska: vyrába sa z lyžice medu, 1 vaječného žĺtka, lyžičky olivového oleja a lyžičky vitamínu E (v kapsliach alebo v oleji). Všetko zmiešajte a nechajte pôsobiť na tvári 15 minút. Po zaschnutí masku zmyte. Je vhodná najmä na vysušenú pokožku.
  • Vyživujúca maska: potrebujete 2 lyžice bieleho jogurtu, lyžicu olivového oleja, 1/2 banána a 1/2 avokáda. Roztlačené ovocie zmiešajte s olivovým olejom a pridajte jogurt. Zmes naneste na tvár a nechajte pôsobiť aj 30 minút. Nakoniec pleť umyte studenou vodou.

Len tak málo stačí, aby bola Vaša pleť zdravá aj v zime – vyčistenie, hydratácia a posilnenie. Čo robíte pre svoju pleť na jeseň Vy?


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty3