6 krokov pre zdravú a krásnu pleť [Infografika]

6 krokov pre zdravú a krásnu pleť

Ako sa staráte o svoju pleť? Zdá sa vám, že napriek kvalitnej kozmetike, to stále nie je „to pravé orechové“? Možno nemáte akné, vrásky, či iné kožné nedostatky... ale vaša pleť predsa nie je krásna. Čím to je? Zrejme jej niečo chýba! Vyskúšajte týchto 6 krokov, ktorými sa ku svojej vytúženej dokonalej pleti dopracujete.

1. Doprajte si dostatok oddychu

6 krokov pre zdravú a krásnu pleť - dostatok odpočinkuUrčite ste si všimli, že prehýrená noc zanecháva na vašej tvári nepekné stopy. Strhaný výraz, kruhy pod očami a nezdravá farba. Preto dostatočný spánok určite nepodceňujte a doprajte si 7 až 8 hodín odpočinku každú noc! Práve počas spánku sa totiž kožné bunky regenerujú a produkujú kolagén, ktorý je pre pleť naozaj nevyhnutný.


2. Pleť si pravidelne čistite

6 krokov pre zdravú a krásnu pleť - čistenie pletiNikdy, ale naozaj nikdy, nechoďte spať s mejkapom na tvári! Pleť si však večer čistite aj v prípade, že ste nenalíčená. Počas dňa sa póry prirodzene zanášajú. Ak pleť nevyčistíte, môže to viesť až k tvorbe akné. Okrem toho, ak kozmetické prípravky aplikujete na nevyčistenú pokožku, nemajú žiadny účinok.

3. Nepodceňujte pitný režim

6 krokov pre zdravú a krásnu pleť - pitný režimA to nielen v lete, ale počas celého roka! Pleť totiž potrebuje hydratáciu aj zvnútra. Len vtedy je žiarivá a vypnutá. Základom je čistá voda, občas minerálky a zelený alebo bylinkový čaj. Snažte sa tiež vyhýbať alkoholu a nezdravým sladeným nápojom.


4. Doprajte si čerstvý vzduch každý deň

6 krokov pre zdravú a krásnu pleť - dostatok čerstvého vzduchuPohyb na čerstvom vzduchu je dôležitý nielen pre zdravie celého tela, ale aj pre krásu pokožky. Tá takisto potrebuje každodennú dávku kyslíka. Vďaka dennému svetlu a čerstvému vzduchu sa pleť lepšie prekrvuje. Ak ste dlhodobo zavretá v miestnosti so žiarivkami, vaša pleť je bledá a "chorá".


5. Chráňte pokožku pred slnečným žiarením

6 krokov pre zdravú a krásnu pleť - ochrana pred slnenčným žiarenímSamozrejme, pleť slnečné žiarenie potrebuje. Avšak všetko s mierou. Preto ak viete, že bude vaša pokožka vystavená intenzívnemu slnečnému žiareniu, nezabudnite na jej ochranu. Ideálne sú rastlinné oleje, ktoré pokožku nezaťažia. Napríklad mrkvový olej má prirodzený ochranný faktor až 38-40. Navyše pleť zásobí potrebným beta-karoténom. Vynikajúci je tiež malinový olej, s ochranným faktorom 28-50. Tieto oleje môžete dokonca používať aj na opaľovanie, či na upokojenie pleti po opaľovaní.

6. Čerstvé ovocie a zelenina – základ jedálnička

6 krokov pre zdravú a krásnu pleť - dostatok ovocia a zeleninyAk teda chcete mať zdravú pleť! V tom prípade by vo vašom jedálničku ovocie a zelenina nemali chýbať. Bobuľovité ovocie pleť zásobí antioxidantmi a vitamínom C. Paprika zas obsahuje karotenoidy, ktoré bránia tvorbe vrások. Vynechať by ste nemali ani špenát, zeler, mrkvu, ale aj rôzne semienka – tekvicové, či sezamové.

Ak sa pre vás týchto 6 krokov stane rutinou, ku krásnej a zdravej pokožke sa dopracujete veľmi rýchlo!

Infografika - 6 krokov pre zdravú a krásnu pleť:

6 krokov pre zdravú a krásnu pleť [Infografika]

Vložte is obrázok na vašu web stránku

Infografiku 6 krokov pre zdravú a krásnu pleť si môžete zadarmo vložiť na vašu webstránku, jediná podmienka je aby ste to vložili cez kód ktorý je nižšie. Stačí ho jednoducho skopírovať a vložiť:

Plná veľkosť 744px x 1004px

Náhľad o rozmere 400px x 540px

Mini náhľad (vhodné napr. do bočného panelu v blogovom systéme Blogspot) 240px x 324px

Alebo si stiahnite infografiku vo formáte PDF (97KB):

6_krokov_zdrava_krasna_plet.pdf


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.