22. 11. 2017

7 tipov ako urýchliť rast vlasov

Existuje niekoľko príčin, prečo prichádzame o vlasy. Dôvodom môže byť nadmerný stres, zlé stravovanie, nedostatok vitamínov, či hormonálne zmeny. Ak vypadávaním vlasov trpíte, nemusíte sa obávať. Existujú totiž spôsoby, ako opätovne naštartovať a ako urýchliť rast vlasov. Vďaka týmto prírodným tipom sa budete opäť môcť pýšiť hustou hrivou.

1. Doplňte zinok a železo

Ak máte nedostatok zinku a železa, môže sa to prejaviť práve nadmerným padaním vlasov. Pre silné, zdravé a rýchlejšie rastúce vlasy, by ste preto do svojej stravy mali zaradiť potraviny bohaté na železo a zinok. Odporúča sa najmä listová zelenina, fazuľa a chudé tmavé mäso. Prípadne tieto minerály môžete doplniť v tabletkách.

2. Olejová masáž

Masáže hlavy, respektíve korienkov vlasov, neslúžia len na relaxáciu. Sú vynikajúce aj na stimuláciu a vyživenie vlasov. Pre rýchlejší rast vlasov použite na masáž bio olivový, jojobový alebo jamajský čierny ricínový olej. Špeciálne jamajský čierny ricínový olej je ako stvorený pre starostlivosť o vlasy. Vďaka nemu budú hustejšie, zdravšie a krajšie. Pomôcť môžu aj éterické oleje šalvia, levanduľa a rozmarín. Pridajte ich pri masáži k nosným olejom.

Extra tmavý jamajský čierny ricínový olej Sunny Isle Extra tmavý jamajský čierny ricínový olej zn. Sunny Isle si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

3. Vyskúšajte bylinky

Bylinky na vlasy možno rastú aj vo vašej záhrade a vy ani len netušíte, že môžu výrazne dopomôcť k hustejším a zdravším vlasom. Na rast vlasov je ideálna harmančeková, lopúchová a žihľavová kúra. Stačí, ak niektorú z týchto bylín prevaríte a odvar použijete na pokožku hlavy a na vlasy. Napríklad spomínaný lopúch výrazne podporuje rast vlasov. Žihľava zas bráni ich vypadávaniu.

4. Pomôcť môže henna

Henna nie je len prírodné farbivo na vlasy. Má na ne aj mnohé pozitívne účinky. Ochraňuje vlasy od korienkov, čím bráni ich vypadávaniu. Navyše stimuluje rast zdravých vlasov.

5. Kvalitná kozmetika

Na rast vlasov môže mať vplyv aj kozmetika, ktorú používate. Slabé vlasy môžu trpieť, ak si volíte nekvalitné produkty plné chémie, ktoré ich ešte viac zaťažujú. Skúste teda siahnuť po prírodnej vlasovej kozmetike. To platí aj pre farby na vlasy.

Ak trpíte vypadávaním vlasov, klasické farby by ste mali používať minimálne. Nahradiť ich môžete prírodnými farbivami, napríklad spomínanou hennou.

Okrem toho je na stimuláciu vlasových korienkov a na podporu rastu vlasov, ideálny napríklad vlasový kondicionér Amla. Prášok Amla patrí k tradičným prostriedkom ajurvédskej medicíny a na stimuláciu rastu vlasov je používaný už po stáročia.

6. Pozor pri úprave vlasov

V období, kedy vám vlasy vypadávajú najviac, sa určite vyhnite žehličkám, fénom a kulmám na vlasy. Taktiež si dávajte pozor pri rozčesávaní vlasov. Zásadne ich nerozčesávajte mokré.

7. Menej stresu, viac pohody...

Je známe, že počas spánku sa bunky obnovujú a regenerujú. To isté platí aj pre vlasové korienky. Akútny nedostatok spánku môže spôsobovať ich zoslabnutie a následne aj vypadávanie vlasov. Takže doprajte svojmu telu a vlasom pravidelnú regeneráciu v podobe zdravého spánku.

Snažte sa tiež zo svojho života odstrániť stres, ktorý vedie k vypadávaniu vlasov. Ak veci nemôžete zmeniť, vyskúšajte aspoň zmeniť svoj pohľad na ne. Uvidíte, že sa to pozitívne prejaví na vašom vzhľade, vlasy nevynímajúc.

Aj keď je fráza „vlasy – koruna krásy“ už trošku otrepaná, je určite pravdivá. A nikto z nás netúži prísť o svoje vlasy už v mladom veku. Preto na ich kvalite a stimulácii rastu pracujte aj pomocou týchto tipov. Vaše vlasy vám budú vďačné!

Infografika - 7 tipov ako urýchliť rast vlasov:

7 tipov ako urýchliť rast vlasov [Infografika]

Vložte is obrázok na vašu web stránku

Infografiku 7 tipov ako urýchliť rast vlasov si môžete zadarmo vložiť na vašu webstránku. Obrázok si môžete vložiť na stránku cez kód, ktorý nájdete nižšie, stačí ho skopírovať na váš web:

Plná veľkosť 800px x 2888px

Náhľad o rozmere 400px x 1444px

Mini náhľad (vhodné napr. do bočného panelu v blogovom systéme Blogspot) 240px x 866px

Alebo si stiahnite infografiku vo formáte PDF (567kB):

7_tipov_ako_zrychlit_rast_vlasov.pdf


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť priateľom na sociálnych sieťach:

Diskusia


Vlado 02. 04. 2019, 09:03

Dobrý deň, nuž nie každý font má diakritiku, použili sme diakritiku z iného fontu. Ďakujeme za podnet a sme veľmi radi že ste si infografiku pozreli veľmi pozorne :) Prajeme všetko dobré.

SL 28. 03. 2019, 10:54

Skontrolujte si chýbajúcu diakritiku a interpunkčné znamienka v grafikách, nesedia s fontom

Poradíme vám

Poradíme vám

o prírodnej kozmetike vieme všetko, neváhajte a pýtajte sa nás

Zákaznícke bonusy

Zákaznícke bonusy

pre našich zákazníkov všetko, aj bonusy

Unikátny sortiment

Unikátny sortiment

u nás nájdete výrobky, ktoré inde nekúpite

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

pri objednávke nad 60€

Overené našimi zákazníkmi

Obchod ponúka mnoho výhod - za najväčšiu považujem so svojou rodinou veľmi dobrú komunikáciu. Ohromnou výhodou je podrobný popis vlastností a účinkov predávaných výrobkov - veľmi to pomôže pri rozhodovaní. Vynikajúce dopravné služby.

Mrko, pred 5 dňami
Všetky hodnotenia
Verfied by Visa Visa electron Visa Mastercard electronic Mastercard Secure Code Mastercard Maestro Gopay