30. 01. 2017

7 vlasových predsavzatí na rok 2017

Predsavzatia si zväčša nedávam, no povedala som si, že aspoň takto oneskorene si predsa len jedno dám – starať sa lepšie o moje vlasy! Celkovo si myslím, že sa o vlasy starám dobre, no keďže moje vlasy sami o sebe sú skôr suché a rozlietané, chce to nasadiť laťku vyššie :)

Pomyselným cieľom je pre mňa krásny „bun drop“, poznáte? Slečny s krásne hladkými a lesklými vlasmi rozpustia svoj drdol a ten sa rozplynie do záplavy krásnych zdravých vlasov. So suchšími vlasmi ste rady, ak sa ten drdol vôbec rozpustí a neostane sedieť na hlave :D

Bun drop

No možno to moja prirodzená textúra vlasov nikdy nedokáže, ale zdravšie, hladšie a lesklejšie môžu byť moje vlasy určite!

1. Podstrihávať vlasy každé 3 mesiace

Toto je asi môj najväčší prehrešok, minulý rok som sa dala podstrihnúť len 1-krát! A moje vlasy už teda naozaj nevyzerali najlepšie. Suché konce sa už moc zachrániť nedajú a tak sa ich treba zbaviť.

2. Olejová masáž vlasovej pokožky aspoň 1x do týždňa

Masírovanie vlasovej pokožky má hneď niekoľko výhod – vlasová pokožka sa viac prekrví, čo podporuje zdravie, výživu aj rast vlasov. Výborný je najmä čierny ricínový olej, no už sa neviem dočkať ako vyskúšam Posilňujúce vlasové sérum od Navia s macou, ktoré taktiež obsahuje ricínový olej, ale tiež arganový, avokádovýolej z horčičných semienok. Vlasovú pokožku si masírujem relatívne často, ale je dobré mať takýto časový záväzok aby som na to nezabudla. Tento rok by som sa celkovo chcela viac venovať svojej vlasovej pokožke.

3. Olej do končekov vlasov – každý deň

S olejom to samozrejme netreba preháňať, no kvapôčka oleja denne aspoň do končekov nemusí byť vôbec na škodu. Myslím, že mojim dlhým vlasom to príde viac než vhod. Najlepšie je si vybrať niektorý z ľahších olejov, ja mám rada napríklad arganový olej.

4. Ochranný účes na spanie

Spím trochu ako vlasový barbar – s rozpustenými vlasmi. No čítala som, že pre vlasy je lepšie ak si spravíte voľný drdol, alebo ich pred spaním zapletiete. Vlasy by sa tak mali menej sušiť a byť menej poškodené. No a keďže mám dlhé vlasy, nebudú neustále niekde priľahnuté a prikvačené. A znížim riziko, že sa nimi v spánku uškrtím :D Uvidíme!

5. Bylinkový zábal na vlasy aspoň 1x do mesiaca

V posledných mesiacoch som si prestala hennovať vlasy. Hennu mám stále rada a neplánujem s ňou skončiť nadobro, máme len teraz v našom vzťahu pauzu. Moje vlasy začali byť príliš tmavé a červený odtieň už prestal byť kvôli tejto tmavosti dostatočne výrazný. No mojim vlasom hennové zábaly chýbajú. Takže kým sa k nej vrátim, budem medzitým používať zábal z cassie, ibišteku, nimby, prípadne aj bylinkovú hennu.

6. Drevená kefa

Ja mám síce veľmi rada svoj Tangle Teezer, ale vraj drevené kefy sú na vlasy tiež super, preto by som tento rok tiež rada skúsila, či to s mojimi vlasmi spraví nejaký rozdiel. Možno ani drevený hrebeň by nemusel byť zlý, no s hrebeňmi mám zatiaľ skúsenosť, že mi šklbú vlasy. Možno to ale len chce nejaký kvalitnejší, napríklad taký nimbový hrebeň nevyzerá vôbec zle!

7. Viac účesov

Som vcelku účesový suchár – vlasy nosím buď rozpustené, alebo zapletené na stranu. Vrkoč na stranu vie mať síce asi až 3 verzie, no stále to vyzerá dosť podobne. Takže tento rok by som chcela mať s vlasmi trošku viac zábavy. Dúfam, že objavím nové účesy, ktoré si obľúbim. Inšpiráciou je pre mňa napríklad YouTube kanál Luxy Hair.

Čo vy, poznáte nejaké vlasové vychytávky, ktoré by som mala tento rok skúsiť? :)

Foto: Imgur


Barborka Gírethová
Barborka Gírethová
Verím, že na to aby sme boli krásne, nemusíme používať kozmetiku, ktorá poškodzuje naše zdravie. Prírodná kozmetika funguje rovnako dobre a veru niekedy ešte lepšie ako tá konvenčná. Rada vás preto inšpirujem mojimi skúsenosťami a tiež vám poradím, ako si prírodnú kozmetiku môžete vyrobiť doma. Ešte viac tipov, receptov a informácií môžete nájsť na mojich blogoch: beastlovesbeauty.wordpress.com a bioblogerinas.sk.


Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť priateľom na sociálnych sieťach:

Diskusia

Poradíme vám

Poradíme vám

o prírodnej kozmetike vieme všetko, neváhajte a pýtajte sa nás

Zákaznícke bonusy

Zákaznícke bonusy

pre našich zákazníkov všetko, aj bonusy

Unikátny sortiment

Unikátny sortiment

u nás nájdete výrobky, ktoré inde nekúpite

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

pri objednávke nad 60€

Overené našimi zákazníkmi

Keby všetko fungovalo tak ako tento obchod, mali by sme sa výborne.

Anna, pred 5 dňami
Všetky hodnotenia
Verfied by Visa Visa electron Visa Mastercard electronic Mastercard Secure Code Mastercard Maestro Gopay