17. 09. 2017

8 tipov ako využiť levanduľu

Levanduľa je skvost, ktorý má nespočetné množstvo benefitov na naše zdravie. Ani si nevieme predstaviť, na čo všetko sa dá využiť.

O tejto rastlinky čítam už dlhšiu dobu a nie raz som bola prekvapená, že sa dá využiť takmer na všetko. A pár mojich tipov ako využiť levanduľu vám musím dať.

1. Nevoľnosti

Ak trpíte nevoľnosťami v tehotenstve, či ste chytili nejaký vírus, prípadne máte cestovnú chorobu, tak vám pomôže nadýchať sa levanduľového oleja a vám sa uľaví.

Levanduľa extra, éterický olej Levanduľový olej si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

2. Akné

Máte problémy s pleťou a súperíte s akné, tak levanduľový olej vám pomôže. Stačí aplikovať na vyrážky a do 2 až 3 dní máte po probléme.

3. Nespavosť

Myslím, že o tom, že levanduľa pomáha na nespavosť vie hádam každý. Dá sa využiť vo forme sáčikov, ktoré si dáte pod vankúš, prípadne prostredníctvom čaju a vyspíte sa do ružova.

4. Osviežovač vzduchu

Do nádoby so sprejom nalejte destilovanú vodu a do nej podľa toho, ako chcete, aby bolo cítiť levanduľu nakvapkajte levanduľový olej. Pretrepte a následne viete použiť ako osviežovač vzduchu, či do topánok alebo aj na oblečenie, či do skrine.

5. Na rast vlasov

Ak chcete mať krajšie, dlhšie a hustejšie vlasy, tak stojí za povšimnutie a vyskúšanie zmiešať malé množstvo kokosového oleja s pár kvapkami levanduľového oleja a túto zmes vmasírovať pravidelne do vlasov. Po pár týždňoch pravidelného používania uvidíte výsledky.

6. Naparovanie pleti

Dajte si do misky horúcu vodu a do toho kvapky levanduľového oleja alebo priamo vysušené kvety levandule a takto si naparujte pod uterákom pleť cca 10 minút. Otvorí pekne póry a pleť bude pripravená na čistenie a zároveň prečistí aj samotnú pleť.

7. Popáleniny od slnka

O tejto možnosti využitia som už písala. Je skvelé si levanduľový olej aplikovať na spálenú pokožku, ktorej uľaví a rýchlejšie sa zregeneruje.

8. Pedikúra

Do teplej vody si opäť ako pri naparovaní nasypte levanduľové kvety a nechaj si nohy vymočiť cca 20 minút. Skvelo si oddýchnu a budú pripravené na zbavenie sa odumretej pokožky a po dlhom dni budú skvelou možnosťou ako si oddýchnuť.

Využívate niektorý z týchto benefitov? Máte aj nejaké ďalšie tipy ako využiť túto rastlinku? Napíšte do komentára.

Foto: pixabay.com


Nika Žembová
Nika Žembová
Bloggerka žijúca si svoj sen. Vždy pozitívne naladená študentka farmácie, ktorá si ulietava na kozmetike, dobrých romantických knihách a filmoch. Zbožňuje jógu a beh, bez pohybu by deň nebol dňom, no neodolá čokoláde a pečeniu dobrôt. Úplne vypne pri písaní a dobrej poľskej, či latino hudbe. www.dulcenika-world.blog.cz


Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť priateľom na sociálnych sieťach:

Diskusia


Marika 17. 09. 2017, 21:25

levandulovy macerat (v kokosovom oleji) skvelo upokoji a hydratuje pokozku po holeni ci depilacii

Poradíme vám

Poradíme vám

o prírodnej kozmetike vieme všetko, neváhajte a pýtajte sa nás

Zákaznícke bonusy

Zákaznícke bonusy

pre našich zákazníkov všetko, aj bonusy

Unikátny sortiment

Unikátny sortiment

u nás nájdete výrobky, ktoré inde nekúpite

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

pri objednávke nad 60€

Overené našimi zákazníkmi

Obchod ponúka mnoho výhod - za najväčšiu považujem so svojou rodinou veľmi dobrú komunikáciu. Ohromnou výhodou je podrobný popis vlastností a účinkov predávaných výrobkov - veľmi to pomôže pri rozhodovaní. Vynikajúce dopravné služby.

Mrko, pred 5 dňami
Všetky hodnotenia
Verfied by Visa Visa electron Visa Mastercard electronic Mastercard Secure Code Mastercard Maestro Gopay