9 výhod používania pleťových olejov

9 výhod používania pleťových olejov

Neviem ako vy, ale ja jednoznačne patrím medzi ženy, čo milujú prírodnú kozmetiku. Skúšanie stále nových produktov je pre mňa záľuba, keď vidím tie krásne obaly, zaujímavé zložky a omamné vône, je to pre mňa vždy ako malá oslava :) No musím uznať, že niekedy si to len zbytočne komplikujeme. Ak túžite po jednoduchej starostlivosti o svoju pleť, no bez kompromisov na kvalite, vyskúšajte pleťové oleje.

Tu sú výhody používania pleťových olejov:

1. Oleje sú vhodné pre všetky typy pleti. Stačí si nájsť ten pravý. Áno, aj mastná a problematická pleť môže používať oleje – sú jej veľmi prospešné! No nie všetky oleje sú určené pre všetky typy pleti. Každý typ pleti má na výber niekoľko olejov, ak vám aj niektorý nesadne nevadí, vyskúšajte iný. Určite nájdete ten, ktorý si vaša pleť zamiluje.

2. Jednoduché zloženie. No nie je super, že nemusíte študovať dlhočizné zloženie? Stačí si vybrať kvalitný, za studena lisovaný olej. Tak na svoju pleť dávate len kvalitné oleje, ktoré ju vyživia a spravia ju krásne hebkou. Pre predĺženie životnosti môže byť do oleja pridaný vitamín E.

3. No nebojte sa ich miešať. S olejmi môže byť zábava! Účinky jednotlivých olejov sa môžu dopĺňať a môžete ich ešte zvýrazniť pridaním pár kvapiek vášho obľúbeného esenciálneho oleja, ideálne by však mal byť vhodný pre váš typ pleti. Kúpiť sa však dajú aj už predmiešané oleje pre každý typ pleti.

4. Dodajú ochranu pred slnečnými lúčmi. Niektoré oleje majú prirodzený ochranný faktor. S blížiacim sa letom oceníte najmä malinový olej, ktorý ak je kvalitný, môže mať SPF až 40-50.

5. Kvalitné pleťové oleje sú nesmierne multifunkčné! Nemusíte ich používať len na tvár. Môžete ich použiť ako telový olej, na masáž, na ošetrenie rúk a nechtov, na zmiernenie strií, na vlasové zábaly...a niektoré môžete využiť aj v kuchyni na varenie, či do šalátov :) Veľa zábavy môžete mať aj pri vytváraní domácej kozmetiky.

6. Dlho vydržia. Aj malá fľaštička vzácneho oleja vám môže vydržať niekoľko mesiacov. Na jedno použitie stačia aj 3 kvapky, ktoré stačí votrieť do navlhčenej pokožky.

7. Krásna vôňa bez chemikálií. Ak sa vám nechce experimentovať s esenciálnymi olejmi, nemusíte. Veď v ponuke sú aj oleje, ktoré sú prirodzene voňavé! Exotickou klasikou je určite kokosový olej, no zahanbiť sa nedá ani slivkový olej.

8. Krajšia pokožka. Pokožka je vďaka olejom pružnejšia, chránená pred vonkajšími vplyvmi, pekne vyživená, hydratovaná a spokojná ;) Účinky jednotlivých olejov sa však mierne líšia, preto si vyberajte podľa typu svojej pleti a požadovaných účinkov. Tak či onak, používanie pleťových olejov slúži ako dobrá prevencia proti vzniku predčasných vrások.

9. Domáce aj exotické. Za dobrým olejom nemusíte chodiť ďaleko. Ale môžete! :) Na výber je veľa olejov, či už si vyberiete niečo „domáckejšie“ ako olej makový, či z vlašských orechov, alebo túžite po väčšej exotike ako je olej arganový, či baobaový. Výber je len na vás! Dúfam, že som vás týmito tipmi inšpirovala a nebojácne vyskúšate oleje aj na vlastnej tvári :)


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.