Ako byť krásna vďaka kokosovému oleju

Ako byť krásna vďaka kokosovému oleju

Kokosový olej zažíva svoj boom už nejaký čas. Ľudia ho buď milujú alebo nemajú v láske. Existujú totiž na neho mnohé informácie o tom, či je až taký zdravý pre ľudský organizmus a podobne.

Osobne nie som práve za jeho používanie do stravy, nakoľko je to panenský olej a na nejaké vyprážanie a podobné záležitosti uprednostním radšej iný olej, ale čo sa týka kozmetiky a prípravkov na telo a pleť, si ho veľmi pochvaľujem.

Mnohí ľudia ho neodporúčajú používať na pleť, nakoľko údajne upcháva póry. No na druhej strane, keďže ide o prírodný produkt a nie syntetiku, tak by mal byť v tejto oblasti v poriadku. Neodporúča sa skôr vazelína a podobné látky, ktoré skutočne póry upchávajú. V konečnom dôsledku je to už na každom, nakoľko každý reaguje na jednotlivé látky inak.

Moje tipy s kokosovým olejom

Okrem toho, že sa kokosový olej využíva v plnej škále a na mnohé účely, tak vám dám pár svojich tipov.

Kokosový olej zbožňujem a využívam ho na čerstvo vyčistenú pleť po maske alebo peelingu, kedy ju pekne hydratuje, vyživí a dodá jej všetko, čo potrebuje. Na dotyk je následne veľmi jemná a hebká.

Okrem toho je aj skvelým riešením na podráždenú pokožku po holení, kedy ju pekne ukľudní a dodá jej všetko, čo potrebuje, rovnako aj hydratuje ako aj pri mojom prvom tipe.

Niekedy si ho dávam na končeky vlasov, aby som tak predišla štiepeniu, ktoré pri dlhých vlasoch nie je ničím nezvyčajným. Tak prečo si nedopomôcť silou prírody a vlasy sa vyživia. Avšak opatrne, kokosový olej na vlasy netreba dávať zbytočne veľa, aby vlasy opäť nepôsobili mastne.

Ak máte lámavé nechty, tak skúste si dať večer kúru na nechty s kokosovým olejom. Najlepšie na odlakované nechty alebo aj nalakované, si dajte kokosový olej a následne ešte nejaký ďalší olej podľa výberu, prípadne hydratačný krém na ruky a cez celú noc nechajte pôsobiť v hydratačných rukaviciach.

No a ešte skvelou voľbou je aj využitie tohto oleja na popraskané päty, ktoré vás môžu trápiť fakticky celoročne. Obzvlášť v lete to nevyzerá dobre v sandálkach a aj v iných ročných obdobiach to nie je žiadna výhra. Opäť odporúčam aplikovať na noc, dať si ponožky a ráno vás budú čakať hydratované a oddýchnuté nohy.

V ďalšom článku si prečítate moje tipy na masky na tvár z kokosového oleja.

Využívate niektorých z týchto mojich tipov, či máte iné svoje odskúšané a osvedčené tipy?

Foto: pixabay.com


Nika Žembová
Nika Žembová
Bloggerka žijúca si svoj sen. Vždy pozitívne naladená študentka farmácie, ktorá si ulietava na kozmetike, dobrých romantických knihách a filmoch. Zbožňuje jógu a beh, bez pohybu by deň nebol dňom, no neodolá čokoláde a pečeniu dobrôt. Úplne vypne pri písaní a dobrej poľskej, či latino hudbe.


Odporúčané produkty1