Ako sa vyhnúť červenej pleti pri ílových maskách

Ako sa vyhnúť červenej pleti pri ílových maskách

Poznáte to. Na tvár ste si nadšene naniesli ílovú masku a po jej zmytí čakáte, že vaša pleť bude čistejšia, krajšia, možno rozžiarenejšia. Namiesto toho na vás zo zrkadla pozerá tvár ako červená rajčinka :) A sakra.

Ílová maska na tvár je na prečistenie pleti ideálna. Vytiahne z pórov zanesené nečistoty a prebytočný maz a tak môžu póry zas trošku lepšie dýchať. Jemné prekrvenie pleti je v poriadku, ale ak vás pleť nepríjemne páli a je výrazne červená, určite vás to nepoteší.

Pokiaľ ste si robili masku pred spaním, nemusí to byť až taký problém, pokiaľ sa ale ešte chystáte medzi ľudí, určite sa začervenaniu budete chcieť vyhnúť. Tu je niekoľko možných príčin začervenania a tipov, ako si užiť ílovú masku čo najviac :)

Prírodné íly - dary Zeme Prečítajte si: Prírodné íly - dary Zeme

1. Príliš agresívne prísady

Ak máte citlivejšiu pleť, vyhnite sa dráždivým prísadám, ako sú napríklad jablčný ocot, citrónová šťava, koreniny (napr. škorica), či esenciálne oleje. Všetko tieto prísady majú super účinky, no ak vám dráždia pleť radšej sa im vyhnite. Druhou možnosťou je znížiť ich množstvo – napríklad použite menej jablčného octu a ako zvyšok použite čistú vodu, alebo upokojujúcu kvetinovú vodu (napríklad harmanček, levanduľa).

2. Nechávate masku na pleti príliš dlho

Ako íl schne, vyparovaním vody sa postupne ílová maska sťahuje, čo pocítite aj na pleti. Z časti to môže byť príjemné, človek má pocit, že sa mu pekne čistia póry :) No po chvíli to môže byť naozaj nepríjemné a je to častou príčinou podráždenia (a následného začervenania) pleti.

Ak chcete nechať masku na pleti pôsobiť dlhšie, nenechajte ju tak ľahko vyschnúť. Môžete pridať med, oleje, alebo si cez tvár dajte fóliu (samozrejme s otvormi na dýchanie :) ). Prípadne si to nádobky so sprejom nalejte vodu a masku priebežne zvlhčujte.

3. Príliš agresívne zmývanie

Možno to znie ako hlúposť, ale aj príliš agresívnym zmývaním pleti si ju viete podráždiť. Ťažko to ide najmä vtedy, keď necháte masku na tvári príliš dlho a tá stvrdla (najmä ak ste mali na tvári hrubšiu vrstvu). Predtým, než začnete masku zmývať, opäť ju na tvári poriadne zvlhčite. Inak sa môže stať že si z tváre budete strhávať kusy masky, čo príjemné rozhodne nebude. Pomôcť si môžete aj mokrou bambusovou handričkou.

Ílová maska na tvár

4. Nesprávny druh ílu

Vhodný íl sa nájde pre každý druh pleť. Najsilnejší (a možno aj „najagresívnejší“) je podľa mojich skúseností bentonitový íl. Ak vám nesadol ten, môžete skúsiť ešte zelený íl, kaolín biely íl, ružový íl, marocký íl, červený íl...treba poskúšať.

Bentonítový íl Bentonítový íl si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

5. Pridajte upokojujúce prísady

Ílová maska na tvár môže obsahovať aj upokojujúce a liečivé prísady. Chladivú uhorku, hydratujúcu aloe, upokojujúce ovsené vločky, zjemňujúce kvetinové vody, alebo liečivé bylinky ako napríklad harmanček, arnika.

Prajem vám príjemné maskovanie! :)


Barborka Gírethová
Barborka Gírethová
Verím, že na to aby sme boli krásne, nemusíme používať kozmetiku, ktorá poškodzuje naše zdravie. Prírodná kozmetika funguje rovnako dobre a veru niekedy ešte lepšie ako tá konvenčná. Rada vás preto inšpirujem mojimi skúsenosťami a tiež vám poradím, ako si prírodnú kozmetiku môžete vyrobiť doma. Ešte viac tipov, receptov a informácií môžete nájsť na mojich blogoch: beastlovesbeauty.wordpress.com a bioblogerinas.sk.


Odporúčané produkty7