Ako si vyrobiť Valentínsky píling [Infografika]

Ako si vyrobiť Valentínsky píling

Prečo práve valentínsky? Pretože krásne vonia a  pokožka bude po jeho použití hebká, vláčna a  príjemne voňavá. A  ešte preto, že je to vynikajúci DIY darček pre všetky ženy, ktoré máš rada a  chceš im to ukázať ručne vyrobeným darčekom! Vyrob si sama valentínsky píling, ktorý poteší nielen teba, ale aj tvoje kamarátky.

Prísady na výrobu Valentínskeho  pílingu

Pravidelne používať píling sa určite oplatí. Zbaví pokožku odumretých buniek, prispeje k  jej prekrveniu a  podporí jej regeneráciu. A  konkrétne tento valentínsky píling jej dodá ešte nádhernú vôňu. Na jeho výrobu si pripravte:

  • sklenenú fľaštičku s  objemom 150 ml
  • 8 polievkových lyžíc himalájskej ružovej soli
  • 5 polievkových lyžíc nerozpusteného kokosového oleja
  • 25 kvapiek rôznych éterických olejov
  • 1 polievková lyžica sušených lupienkov ruží alebo sušených kvetov podľa vlastného výberu

A  aké esenciálne oleje sú vhodné? Pre kvetinovo romantickú, ale zároveň osviežujúcu vôňu, je vhodná zmes éterického oleja citrón, pomaranč, santalové drevo, jazmínylang- ylang. Rovnako príjemná a  svieža je kombinácia citrónu alebo bergamotulevanduľou. Fantázii sa však medze nekladú a  kombinácia éterických olejov je ľubovoľná.

Vyrob si sama valentínsky darček

Postup je veľmi jednoduchý. Ružovú himalájsku soľ nasypeme do pripravenej čistej a  suchej nádobky. Pridáme nerozpustený kokosový olej, ktorý pôsobí na pokožku antibakteriálne a  hojivo. Vďaka jeho zjemňujúcim účinkom sa po použití tohto pílingu netreba krémovať. Nakoniec pridáme éterické oleje a  sušené kvety. Ak to má byť darček na Valentína, do pílingu sú vhodné práve ružové lupene. Je to predsa kvet spájaný s  láskou a  citmi! Všetko spolu premiešame a  necháme odležať, aby sa vône prepojili. Na druhý deň je krásny valentínsky darček pripravený na použitie.

A  je hotovo! Perfektný DIY darček na Valentína, ktorý veľa nestojí, zato je užitočný a  vyrobený s  láskou. Máš nejaké skúsenosti s  výrobou vlastnej kozmetiky? Pochváľ sa a  prispej svojim tipom na ručne robený valentínsky darček.  

Infografika - Ako si vyrobiť Valentínsky píling:

Ako si vyrobiť Valentínsky píling

Vložte is obrázok na vašu web stránku

Infografiku Ako si vyrobiť Valentínsky píling si môžete zadarmo vložiť na vašu webstránku, jediná podmienka je aby ste to vložili cez kód ktorý je nižšie. Stačí ho jednoducho skopírovať a vložiť:

Plná veľkosť 800px x 2820px

Náhľad o rozmere 400px x 1410px

Mini náhľad (vhodné napr. do bočného panelu v blogovom systéme Blogspot) 240px x 846px

Alebo si stiahnite infografiku vo formáte PDF (486KB):

ako_si_vyrobit_valentinsky_piling.pdf


Barborka Gírethová
Barborka Gírethová
Verím, že na to aby sme boli krásne, nemusíme používať kozmetiku, ktorá poškodzuje naše zdravie. Prírodná kozmetika funguje rovnako dobre a veru niekedy ešte lepšie ako tá konvenčná. Rada vás preto inšpirujem mojimi skúsenosťami a tiež vám poradím, ako si prírodnú kozmetiku môžete vyrobiť doma. Ešte viac tipov, receptov a informácií môžete nájsť na mojich blogoch: beastlovesbeauty.wordpress.com a bioblogerinas.sk.


Odporúčané produkty8