Ako stráviť sviatok žien? Jednoznačne relaxom!

Ako stráviť sviatok žien? Jednoznačne relaxom!

Sviatok všetkých dám – Medzinárodný deň žien, je tu. Ako ho budete oslavovať? Čo tak dať si pauzu, milé dámy? Strávte tento deň tak, že sa budete venovať len samy sebe. Dokonale zrelaxujete svoje telo, ale aj myseľ. Prinášame Vám zopár tipov, ako si Medzinárodný deň žien užiť naozaj naplno.

Začnite relaxačným kúpeľom

Ak môžete a ak Vám to povinnosti dovolia, vezmite si v  tento deň voľno. Ak nie, nevadí. Oslavu MDŽ presuňte na najbližší víkendový deň. A  požiadajte manžela, či partnera, aby s  Vami spolupracoval a deň Vám čo najviac spríjemnil! Začať môžete relaxačným kúpeľom. Čo pridať do kúpeľa, aby ste sa vďaka nemu cítili vynikajúco? Vybrať si môžete z  rôznych kúpeľových solí. Na zrelaxovanie je ideálna Vonná upokojujúca soľ do kúpeľa s obsahom éterických olejov, ktorá nielen detoxikuje pokožku, ale tiež pomáha k upokojeniu mysle a zmierneniu napätia. Do kúpeľa však môžete pridať akýkoľvek zo svojich obľúbených éterických olejov.

Tip na čítanie: Uvoľnite sa a oddýchnite si - je čas na relaxačný kúpeľ. Čítať »

Požiadajte partnera o  masáž!

Po uvoľňujúcom kúpeli je ideálny čas na relaxačnú masáž. Budete potrebovať služby partnera. A  ešte kvalitný masážny olej. Bolí Vás chrbát a  máte stuhnuté svaly? Použite teda masážny olej Deväť kvetov s  uvoľňujúcimi a  regeneračnými účinkami. Milujete vôňu kvetín? Tak si doprajte luxusný masážny olej Ruža alebo Levanduľa. Nemusíte však použiť len masážny olej. Perfektné a  účinné sú aj bio rastlinné oleje, ktoré tiež môžete použiť na masáže. A v zmesi s éterickými olejmi majú navyše aj rôzne zdravotné účinky.

Tip na čítanie: Tipy na masáže s esenciálnymi olejmi. Čítať »

Skrášlite sa

O telo a pokožku ste sa už postarali. Teraz je na rade tvár a vlasy. Pripravte si masku na tvár podľa toho, aké problémy Vás trápia. Ak máte mastnú pleť, môžete si vyrobiť masku zo sódy bikarbóny a medu, ktorá zároveň pôsobí ako píling. Na vyčistenie mastnej pokožky pomôže aj bentonítový íl. Naopak, na suchú pleť pomôže kozmetika z ruže. A  čo vlasy? Takisto záleží od konkrétnych problémov. Napríklad na suchú pokožku hlavy s lupinami pomôže kokosový olej. Je účinný aj v prípade, ak sa Vám štiepia končeky vlasov.

Trošku erotiky na večer

A  opäť prichádza čas na masáž. Tento krát však celkom iného charakteru. S partnerom si navzájom doprajte jemnú masáž s pomocou telového a  masážneho oleja Erotika. Pôsobí totiž ako afrodiziakum a vďaka takejto príjemnej masáži zakončíte svoj deň určite nádherne! Nezabudnite na atmosféru. Tú dotvoríte vonnými sviečkami, prípadne aróma lampou s obľúbeným éterickým olejom.

A  krásny deň je za Vami. Nemusíte si ho však dopriať len raz do roka, pri príležitosti sviatku žien. Takýto relaxačný a skrášľujúci deň si zaslúžite určite aj častejšie!


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.