Ako zatočiť s vráskami prírodnou cestou

Ako zatočiť s vráskami prírodnou cestou

Usmievame sa, robíme grimasy, mračíme sa, plačeme... a naša pokožka s tým nemá žiadny problém a neustále sa naším emóciám prispôsobuje. Postupom času však vplyvom rôznych faktorov pomaly ale iste stráca svoju elasticitu, až príde to osudové ráno a vy si všimnete tie jemné čiarky okolo očí, výraznejšie ryhy okolo úst od vašich večných úsmevov a snažíte sa pleť vyhladiť, vypínate ju a nič! Tie viditeľné stopy našich odžitých rokov ostávajú prítomné. Hovorí sa, že príroda pozná liek na všetko, tak čo nám naša odborníčka poradí na vrásky?

„Vrásky sú len pripomienky všetkých našich úsmevov.“
Mark Twain

Tvorba vrások

Postupným starnutím pleti dochádza k zníženiu obsahu kolagénu a elastínu v pokožke, bielkovín zodpovedných za jej pevnosť a pružnosť. Zatiaľ čo tieto zmeny sú pri prirodzenom starnutí veľmi mierne a pomalé, určité vonkajšie faktory spôsobujú náhly úbytok oboch proteínov, čím dochádza k tvorbe výrazných vrások.

Aké sú najčastejšie príčiny tvorby vrások?

  1. slnečné žiarenie
  2. voľné radikály
  3. dehydratácia
  4. prirodzený proces starnutia
  5. zlá životospráva
  6. stres
  7. fajčenie

Zásady hladkej a mladistvej pleti

To, že by sme sa nemali toľko stresovať, zdravo sa stravovať, piť veľa vody a mať dostatok spánku, je asi každému jasné. Ale niekedy to v týchto hektických časoch nie je také ľahké, ako by sa mohlo zdať. Čím však môžeme pleti extra dopomôcť a doslova „vyhladiť” jej starosti?

Hlavným pravidlom v starostlivosti o starnúcu pleť je zaručiť jej intenzívnu hydratáciu. Pokožku po vyčistení nezabúdajte vždy tonizovať pleťovou alebo kvetovou vodou a následne hydratovať krémom či olejom vhodným pre váš typ pleti.

Hydratovaná pleť je pružnejšia a pevnejšie. Takisto je veľmi podstatné pokožku chrániť pred škodlivými vplyvmi slnečného žiarenia. S tým si však hravo poradia prírodné oleje s prirodzeným UV faktorom, ako napr. jojobový, olivový olej, olej z malinových či mrkvových semien.

Prírodná kozmetika vhodná pre starnúcu pleť

Medzi prírodnými zložkami nájdeme mnoho takých, ktoré majú antioxidačné (vychytávajú voľné radikály a potláčajú ich škodlivý vplyv) a anti-aging (protistarnúce) vlastnosti. Ktoré prírodné produkty nám pomôžu k hladkej pleti? Určite sa poobzerajte po nasledujúcich:

Šípkový olej (rosehip oil) - olej bohatý na vitamín A so silnými antioxidačnými účinkami pomáha pri redukcii vrások a oprave poškodeného tkaniva

Mrkvový olej - olej s vysokým obsahom karotenoidov chráni pred UV žiarením a podporuje regeneráciu buniek

Opunciový olej - olej s najvyšším percentom vitamínu E (silný antioxidant) a nenasýtených mastných kyselín, stimuluje regeneráciu buniek, redukuje vrásky, hyperpigmentáciu a navracia pleti pevnosť a pružnosť

Arganový, kokosový, jojobový olej - výborné oleje na hydratáciu pleti, ktoré sú bohaté na antioxidanty, vitamín A a E

Ružová kvetová voda - skvelá voľba na tonizáciu pleti, minimalizuje vrásky a sťahuje póry

Bio ružovú vodu si môžete kúpiť v eshoe. Kúpiť »

Aloe vera gél - stimuluje produkciu kolagénu v pokožke, pomáha tak s vráskami, opuchmi a tmavými kruhmi pod očami

Med - vynikajúci produkt prírody, ktorý pleť hydratuje a vypne, môže byť použitý ako prísada do pleťovej masky

Doprajte si kvalitný prírodný olej a odmeňte svoju pleť na konci namáhavého dňa krátkou masážou, vďaka ktorej aj zrelaxujete. Pokožku pravidelne zavlažujte a určite nezabúdajte na pravidelnú starostlivosť, vďaka ktorej sa vám pleť odvďačí na roky dopredu. A určite sa neprestaňte usmievať!


Silvia z Girl Goes Bio
Silvia z Girls goes Bio
Začínajúca blogerka a milovníčka prírodnej kozmetiky, ktorá vyštudovala prírodné vedy a našla svoju záľubu v prírode, zdravom životnom štýle a čítaní. Ak práve neťuká recenziu na blog alebo nehľadá nové informácie zo sveta prírodnej kozmetiky, môžete ju nájsť s nosom zaboreným v dobrej knihe, na prechádzke v lese či pri trávení času s rodinou. Ak vás zaujíma prírodná a bio kozmetika, recenzie a DIY recepty, môžete mrknúť aj na jej blog na stránke: http://girlgoesbio.blogspot.sk.