21. 09. 2015

Aromaterapia a problémy malých školákov

September sa prehupol cez svoju prvú polovicu a školáci už aj zabudli, že boli prázdniny. Opäť sa ocitli vo víre každodenných školských povinností. Niektorí to zvládajú ľahšie, iní zas potrebujú trošku povzbudiť. Najmä keď ich s nástupom jesene trápia prechladnutia, či únava... S pomocou aromaterapie a esenciálnych olejov však tieto malé neduhy svojho školáka prekonáte!

1. Pri nachladnutí

Poznáte to – dieťa je v škole pár dní a už príde domov s nachladnutím. S každým „soplíkom“ však hneď nemusíte utekať k lekárovi. Vyskúšajte najskôr arómaterapiu s esenciálnymi olejmi Eukalyptus, Zázvor, Borovica, Céder, Tea tree alebo Citrón. Pomôže tiež olej Ravintsara. Všetky tieto éterické oleje môžete zmiešať so základným olejom (kokosový, argánový) v pomere 1:2 alebo 1:3 a rozotrieť po hrudníku dieťaťa.

2. Pri bolesti bruška

Rovnakým spôsobom, ako pri nachladnutí, je treba postupovať aj pri bolestiach brucha. Esenciálny olej Mäta, fenikel, aníz, Bazalka alebo čierne korenie v zmesi so základným olejom však rozotrite v oblasti brucha.

3. Na posilnenie imunity

Príchod dieťaťa do kolektívu znamená aj zvýšený počet ochorení. A preto je nevyhnutné posilňovať jeho imunitu. Na posilnenie imunity sú tiež vhodné éterické oleje Borovica, Levanduľa, Citrón, Jedľa, Ravintsara a yzop. Vyskúšať si však môžete aj svoju vlastnú zmes éterických olejov na posilnenie imunity, ktorá sa skladá z 3-4 kvapiek olejov Klinček, Škorica, Citrón, Eukalyptus a Rozmarín. Esenciálne oleje na posilnenie imunity je vhodné vmasírovať dieťaťu do chodidiel, napríklad pred spaním.

4. Pri nespavosti

Nemôže Váš školách po víkende zaspať? Platí to najmä v nedeľu, keď oddýchnuté deti majú večer priveľa energie. A v pondelok ráno nie a nie vstať z postele. V tomto prípade je ideálny olej ružová palma. Pár kvapiek nakvapkajte do arómalampy a nechajte v miestnosti pred spaním. Rovnako dobre však pôsobí aj kvapka Levanduľového esenciálneho oleja na vankúši.

5. Na upokojenie a proti stresu

V prvom rade platí, že škola by pre dieťa nemala byť priveľkým stresom. Veď dobré známky nie sú to najdôležitejšie! Na prvom mieste by malo byť psychické aj fyzické zdravie dieťaťa. No nervozitu pred skúšaním alebo písomkou môže zmierniť éterický olej elemi, majoránka a Levanduľa. Kvapku rozotrite dieťaťu po škole alebo pred spaním na zápästia.

6. Na podporu myslenia

Nie je nič zvláštne, ak sa najmä mladšie dieťa nevie sústrediť na učenie. Na podporu koncentrácie teda vyskúšajte olej muškátový kvet. Zlepšiť pamäť a stimulovať mozgovú činnosť zas pomôže éterický olej Rozmarín.

7. Na bolesť hlavy

Najmä pri nadmernom strese už bolesť hlavy môže prekvapiť aj školopovinné deti. V tom prípade nakvapkajte do arómalampy éterický olej Medovka, Grapefruit alebo Levanduľa.

8. Na malé nehody a poranenia

Odreniny, rezné rany, či dokonca popáleniny sa nezbedným školákom nevyhýbajú. Na podporu hojenia menších rán vynikajúco poslúži olej Levanduľa prípadne Eukalyptus, v zmesi so základným olejom (kokosový, argánový) v pomere 1:1. Vyskúšajte tieto esenciálne oleje a vyhnite sa tak „malým – veľkým“ trápeniam Vášho školáka. Nezabúdajte však, že najväčšou podporou v strese je preňho Vaše pochopenie a citlivý prístup. Je pre Vaše dieťa škola hrou alebo obrovskou záťažou?


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť priateľom na sociálnych sieťach:

Diskusia

Poradíme vám

Poradíme vám

o prírodnej kozmetike vieme všetko, neváhajte a pýtajte sa nás

Zákaznícke bonusy

Zákaznícke bonusy

pre našich zákazníkov všetko, aj bonusy

Unikátny sortiment

Unikátny sortiment

u nás nájdete výrobky, ktoré inde nekúpite

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

pri objednávke nad 60€

Overené našimi zákazníkmi

Keby všetko fungovalo tak ako tento obchod, mali by sme sa výborne.

Anna, pred 5 dňami
Všetky hodnotenia
Verfied by Visa Visa electron Visa Mastercard electronic Mastercard Secure Code Mastercard Maestro Gopay