Balzam bambucké maslo s oslím mliekom [Recenzia]

Balzam bambucké maslo s oslím mliekom - recenzia

Bambucké maslo patrí k najobľúbenejším surovinám, ktoré sa používajú vo svete prírodnej kozmetiky. Nájdete ho v pleťových aj telových krémoch, balzamoch na pery i v rôznych balzamoch na ruky a nohy. Obľúbené je aj čisté, z ktorého si môžete doma pripraviť svoj krém šitý na mieru. Mám ho veľmi rada a najmä na jeseň a v zime nesmie chýbať v mojej kozmetickej poličke.

Zaujímavé zloženie

Priznám sa, že nejak som si kozmetiku s oslím mliekom nevedela predstaviť. Iste, mala som produkty napríklad s kozím mliekom, ale oslie? Možno to bol predsudok, možno som len nevedela, že oslie sa dáva do kozmetiky.

Balzam bambucké maslo s oslím mliekom, 50 ml Balzam bambucké maslo s oslím mliekom si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

Pravdou ale je, že v spojení s bambuckým maslom je to vynikajúca kombinácia. Oslie mlieko používala aj Kleopatra a Hippokrates ho odporúčal na rôzne bolesti.

Zloženie je podobné ľudskému materskému mlieku. Obsahuje mastné kyseliny, vitamíny A, E a omega 3 a 6 kyseliny. Bambucké maslo má regeneračné a hydratačné účinky. Používať sa môže aj na citlivú detskú pokožku a využijete ho v starostlivosti o celé telo. Ako som už spomenula, poslúži aj na výrobu vlastnej prírodnej kozmetiky.

Krásne balené

Bambucké maslo s oslím mliekom má 50 ml a balené je v milej malej kovovej nádobke. Je ľahká a môže so mnou cestovať naozaj všade. Ak náhodou spadne, maximálne sa preliači, ale nepraskne ani sa nikde nezlomí.

Oceňujem, že sa dá použiť aj po minutí. Už som videla, ako sa z podobných balení robili sviečky, odkladali sa do nich drobné predmety alebo práve doma urobená kozmetika. Nemusíte si kupovať nové obaly, ale použiť tie, ktoré máte z iných produktov. Ušetríte a navyše vytvoríte menej odpadu.

Vôňa aj konzistencia zaujmú

Ďalšia vec, na ktorú som bola zvedavá, bola vôňa. Nevedela som si ju predstaviť. Bambucké maslo má jemný orieškový nádych, ale toto – toto je niečo nádherné! Neviem, ako by som tú vôňu popísala, je to ako nejaký sladký smotanový cukrík. Je krásna, ale nie silná, preto sa môžu natierať aj páni a nebudú sladkí.

Balzam bambucké maslo s oslím mliekom - detail

Aj konzistencia mi vyhovuje. Je mäkšia a krémovejšia, takže sa ľahko naberá a dobre sa rozotiera bez toho, aby som ho musela v dlaniach roztopiť. Ide to rýchlejšie a nahradí aj krém na ruky alebo na nohy. Takto nejako si predstavujem ideálnu konzistenciu masla, ktoré kĺže po pokožke.

Účinky uvidíte hneď

Bambucké maslo sa vynikajúco postará o suchú pokožku. Ak máte na nej napríklad šupinky a drsné miesta, tak tie hydratuje a zjemní. Po pár dňoch je pokožka ako vymenená bez suchých miest.

Odporúčam ho aj na suché kolená a lakte, prípadne päty. Dokáže ich zjemniť tak, že to bude radosť pohladkať.

Oceňujem aj jeho regeneračné schopnosti. Pomôže pokožke spálenej od slnka ale aj od hrnca či sporáka, lepšie hojí drobné ranky a škrabance, zádery i ekzém.

Nedám naň dopustiť, pretože večer po horúcej sprche nádherne prevonia pokožku a zanecháva ju jemnú, hydratovanú a zdravú. Zabraňuje jej vysušovaniu a ochraňuje ju pred chladným a veterným počasím, ktoré je pre jeseň a zimu typické.

Celkové hodnotenie?

Nevedela som si predstaviť, ako sa vyzerá bambucké maslo s oslím mliekom. Nemôžem povedať, že by som mu neverila. Iba som ho nepoznala a nezaujímala som sa oň. Doteraz.

Vykľul sa z neho ale poklad. Pokojne by som ho brala aj vo väčšom balení, lebo takto ho budem musieť čoskoro kupovať.

Opojná je aj jeho vôňa. Nie sú to kvety, ovocie či niečo známe. Je sladká, smotanová a prudko návyková. Konzistencia je na jednotku s hviezdičkou, lebo nie je tuhé a pokožka je jemná a zdravá. Nič viac si od kozmetiky nemôžem priať.

Stretli ste sa už s oslím mliekom v kozmetike? Alebo ste o ňom nevedeli tak, ako aj ja?


Súťaž o bambucké maslo s oslím mliekom zn. Oléanat!

Súťaž je ukončená, srdečne gratulujeme Nikole Slobodovej!

Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.