Bio balzam na nohy od francúzskej značky Oléanat [Recenzia]

Bio balzam na nohy od francúzskej značky Oléanat [Recenzia]

Myslím si, že pocit ťažkých, boľavých a unavených nôh pozná mnoho z nás. Niekedy tomu pomôže práca, pri ktorej treba stáť, inokedy nevhodne zvolená obuv, dlhá túra. Nohy môžu byť prehriate, boľavé, citlivé a v neposlednom rade aj opuchnuté.

Malý fešák

Balzam na nohy, o ktorom si dnes povieme, je balený veľmi pekne. Kovový obal zdobí sovička s batohom niekde na výlete.

Bio balzam na nohy 30 ml Bio balzam na nohy si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

Prečo sova? Názov tejto rady voňavých balzamov sa dá preložiť ako “sovie balzamy” a vyrába sa ich niekoľko. Každý pomôže na nejaký iný problém a obsahujú rastlinné oleje, maslá, éterické oleje a maceráty.

Balzam nie je len milý, aj veľmi praktický. Kovový balzam vám nepraskne ani sa nezlomí. Môžete ho vziať na dovolenku, ale aj do práce a všade tam, kde by ho vaše nohy mohli potrebovať. Stane sa nielen štýlovým doplnkom, ale aj veľkým pomocníkom.

Bio balzam na nohy 30 ml

V zložení sú samé maškrty

Unavené nohy si zaslúžia pozornosť a tento balzam im dá kvalitnú starostlivosť. V jeho zložení nájdete:

Bio balzam na nohy zloženie

Zelený a voňavý

Balzam mi pripomenul žabí sliz Majstra N. Je zelený, ale nefarbí oblečenie.

Bio balzam na nohy je zelený

Keď nohy nakrémujem, chvíľku počkám a oblečiem si ponožky, lebo mi je stále zima. Zatiaľ zelené neboli.

Čo sa jeho vône týka, mne vonia na dve etapy. Najskôr ucítim vôňu lesa, ihličie a čerstvý vzduch. Následne príde osviežujúca mentolová vôňa, ktorá ale nie je veľmi výrazná, skôr jemná. Vôňa sa podľa mňa zapáči dámam aj pánom, lebo v nej nie je nič sladké, len osviežujúce.

Konzistencia vyzerá byť hutná, ale nie je to tak. Keď do balzamu na nohy zaboríte prst, tak sa rozostúpi, ľahko ho naberiete a rozotriete. Nie je mastný, ale výživný a dokáže sa vsiaknuť tak, že po ňom neostáva mastný alebo lepkavý film.

Nohám prinesie úľavu

Na začiatku som čakala, že keď ho použijem, tak budem cítiť výrazný chladivý pocit. Nestalo sa. Po prvom použití som až po chvíľke cítila, že krém jemne chladí a prináša príjemnú úľavu. Nebolo to niečo, za čo by som dala ruku do ohňa, ale zmenu bolo badať.

Každý večer som si urobila jemnú masáž chodidiel od prstov až k členkom. Jemne a opatrne som stláčala tlakové body a päty. Veľmi rada nosím vysoké opätky a bolesť nôh mi je preto dôverne známa. Aj pálenie chodidiel, otlaky na palcoch a malíčkoch, tvrdá koža a opuch. Ale vzdať sa lodičiek Ani za svet.

Na použitie balzamu som sa tešila z viacerých dôvodov. Vždy je to voňavý zážitok, pri ktorom zhlboka dýcham, pretože mám pocit, že som niekde v lese. Masáž nohám uľavuje od mnohých ťažkostí a osviežuje ich.

Éterické oleje sa postarajú aj o to, aby nemali plesne a odolávali baktériám. Budú jemné a hydratované, dokonca aj päty sú omnoho jemnejšie. Po turistike nohy natriem a vyložím na stôl. Ťažkosť z nich opadne a po chvíli sa cítim omnoho príjemnejšie.

Nebudem vám tvrdiť, že keď si balzam na nohy bude natierať, tak všetky problémy zmiznú a ani nebudete vedieť, že ste celý deň stáli, chodili, behali alebo išli niekam na Chopok, to nie. Dokáže im ale uľaviť a osviežiť ich natoľko, že sa budete cítiť lepšie.

Mne to pomáha aj so spánkom, lebo sa mi lepšie zaspí, ak menej bolia. Akoby ich to ochladilo. Bonusom je, že vďaka jeho zloženiu ho môžete použiť napríklad na štípance od hmyzu alebo na prekrvenie svalov, mne sa osvedčil na stuhnuté lýtka.


Súťaž o bio balzam na nohy od značky Oléanat

Stačí odpovedať na jednoduchú otázku: Nachádza sa v zložení bio balzamu na nohy éterický olej eukalyptus?

Súťaž je ukončená. Srdečne gratulujeme Anne Angyalovej!

Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.


Odporúčané produkty1