Bio bambucké maslo s arganovým olejom [Recenzia]

Bio bambucké maslo s arganovým olejom – recenzia

Bambucké maslo je malý zázrak z prírody, ktorého sila je naozaj veľká. Ak sa spojí z ďalším pokladom – marockým zlatom, ako sa hovorí arganovému oleju, nemôže z toho vzísť nič zlé. Naopak. Dostanete skutočný skvost.

Šikovný obal

Francúzska značka Oléanat sa vyznačuje krásnymi obalmi, ktoré ukrývajú certifikovanú prírodnú kozmetiku. Je radosť sa na ňu pozerať a nech si vyberiete čokoľvek, príde vám nová ozdoba poličky v kúpeľni.

Bambucké maslo je v kovovom obale, ktorý je ľahký a nie veľký. Vďaka tomu ho môžete vziať aj na výlet alebo dovolenku, pretože poslúži ako telový aj pleťový krém. Keď maslo miniete, obal môže doma poslúžiť na odkladanie rôznych drobností a používať sa dá celé roky.

Bio bambucké maslo s arganovým olejom, 100 ml Bio bambucké maslo s arganovým olejom si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

Výhodou je aj to, že sa uzatvára šraubovaním, takže sa netreba báť toho, že by sa napríklad v kufri sám otvoril. Ak náhodou spadne, nestane sa mu nič, maximálne bude trochu preliačený.

Tá vôňa!

Bambucké maslo samo o sebe vonia jemne po orieškoch. Toto je krásne ochutené éterickými olejmi, preto neskutočne krásne vonia. Je to exotická vôňa, mne trochu pripomína citrusy. Nie je to silná ani nepríjemná vôňa, naopak, ľahko a rýchlo si na ňu zvyknete.

Bio bambucké maslo s arganovým olejom, detail

Krátko po nanesení pokožka vonia, ale s pribúdajúcimi minútami slabne. Maslo tak môžu používať celá rodina, aj páni. Určite by nemohli povedať, že voňajú ako manželka.

Konzistencia je tuhšia, ale tak to má byť. Keď maslo jemne pošúchate medzi prstami, teplo tela ho pomaly roztopí a ľahko sa tak nanesie na pokožku. Neraz som sa stretla s názorom, že potom ostáva mastná. Môže sa to stať, ale treba si len nájsť najlepší spôsob, ako ho nanášať.

Mne sa osvedčilo aplikovať maslo na navlhčenú pokožku, ideálne hneď po sprche alebo kúpeli. Potom je jemná a vláčna, ale nie mastná.

Zloženie

Vždy sa mi páči, keď zloženie produktov nie je dlhé a nájdete tam samé skvosty. Tak ako v tomto prípade:

  • Bambucké maslo so svojou orieškovou vôňou oceníte v starostlivosti o celé telo. Je pomocník pre celú rodinu a môže nahradiť aj pleťový krém. Výborné hydratačné a regeneračné účinky z neho robia poklad pre vysušenú, boľavú a citlivú pokožku
  • Arganový olej je tiež známy pre svoje hydratačné účinky a nie je prekvapivé, koľko pozornosti sa mu venuje. Má vysoký obsah prospešných látok a omladzuje pokožku
  • Éterické oleje ho prevoňajú a dajú mu exotický nádych

Možností použitia je naozaj veľa

Výhoda bambuckého masla spočíva v možnostiach jeho využitia. Je vhodné pre celú rodinu vrátane malých detičiek a ľudí s citlivou pokožkou. Mne sa osvedčilo na jednotku s hviezdičkou.

Bio bambucké maslo s arganovým olejom, 100 ml

  • Je výborné na zrelšiu pleť s vráskami. Krásne ju hydratuje a prinavracia jej elasticitu. Pozor by si mali dať dámy so zmiešanou alebo mastnou pleťou. Tento typ mám aj ja a tvár mi ostáva mastná krátko po nanesení. Maslo preto používam predovšetkým v zime na suché líčka, aby sa mi netvorili šupinky
  • Bamucké maslo je vhodnou alternatívou k telovému mlieku. Ocení ho každý typ pokožky, ale najmä suchá. Hĺbkovo ju hydratuje, zabraňuje jej vysušovaniu a chráni ju pred vonkajšími vplyvmi počasia
  • Má výrazné regeneračné účinky. V lete je spásou pre spálenú, v zime pre chladom podráždenú pokožku. Uľavuje od nepríjemných pocitov svrbenia alebo pálenia a pomáha jej prinavrátiť rovnováhu
  • Najmä v zime nosím takýto zázrak aj kabelke. Najmä na výletoch a dlhšom pobyte vonku sa mi zíde. Mám veľmi suché ruky, ktoré sú drsné, popraskané a nepekné. Ak nemám rukavice, je to ešte horšie. Vtedy pomôže jediné – bambucké maslo. Aj kolená a lakte budú jemné ako hodváb. Vždy, keď idem na Liptov a do Tatier, je maslo mojim verným spoločníkom

Samozrejme, môžete ho použiť aj na nechty a nechtovú kožtičku. Zádery budú minulosťou a manikúra bude vďaka zdravým nechtom krásna.

Patrí bambucké maslo k vašim obľúbeným?


Súťaž o bio bambucké maslo s arganovým olejom značky Oléanat!

Stačí odpovedať na jednoduchú otázku: Môže sa bambucké maslo použíavť aj na ekzematickú pokožku?

Súťaž je ukončená, srdečne gratulujeme Janke Ryndovej!

Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.


Odporúčané produkty3