Bio čistiaci pleťový gél s tea tree – recenzia

Bio čistiaci pleťový gél s tea tree – recenzia

Čistenie pleti je dôležitý krok. Výživné látky z pleťových sér alebo krémov preniknú len do dôkladne vyčistenej pleti. Potom bude nielen žiarivo čistá a jemná, ale aj mladistvá a svieža. Bio čistiaci pleťový gél s tea tree nielenže pekne vonia, ale tiež splní to, čo sľubuje výrobca.

Čajovník v kozmetike je poklad

Ak ste majiteľkou zmiešanej alebo mastnej pleti so sklonom k akné, silu čajovníkového oleja určite poznáte. Ako jeden z mála esenciálnych olejov sa môže aplikovať priamo na pokožku. Pomáha pri bolestivom akné, oparoch, drobných poraneniach pokožky, upokojuje a regeneruje pokožku.

Bio čistiaci pleťový gél s tea tree 150 ml Bio čistiaci pleťový gél s tea tree si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

Je obľúbenou ingredienciou v mnohých kozmetických výrobkoch, nájdete ho v pleťovej kozmetike, šampónoch i sprchovacích géloch. Bio čistiaci pleťový gél s tea tree som si obľúbila po prvom použití a pokojne by som si ho kúpila opäť.

Bio čistiaci pleťový gél s tea tree pre zdravie a krásu

Bio čistiaci pleťový gél s tea tree je od značky NaturaEqua, s ktorou mám dobré skúsenosti. Má vegánske zloženie, teda máte istotu, že neobsahuje žiadne zložky živočíšneho pôvodu. Balený je v šikovnom plastovom obale, ktorý je priesvitný, a tak presne viete, koľko gélu vám ešte ostáva. Obal je z bioplastu, ide o rastlinný plast získaný z odpadu z cukrovej trstiny, ktorý sa má recyklovať ako ostatné plasty. 

Bio čistiaci pleťový gél s tea tree 150 ml

Vôňa nie je ostrá

Čajovníkový olej sa vyznačuje pomerne výraznou a ostrou vôňou, ktorá môže niekomu pripadať rušivá. Tento čistiaci gél však vonia veľmi jemne a pekne. Čajovník cítiť, ale je zjemnený a na každé použitie sa preto teším.

Konzistencia je skôr ako želé, no dobre pení a pleť sa umýva ľahko. Môj tip na dôkladnejšie čistenie pleti je jednoduchý – používajte bio čistiaci pleťový gél s tea tree spolu so sonickou čistiacou kefkou. Pleť bude ako vymenená a na internete nájdete takéto kefky aj za prijateľné sumy, ktoré nezruinujú vašu peňaženku.

Pleť bude čistá, zdravá a krásna

Ako som už spomenula, obľúbila som si ho okamžite. Nielen preto, lebo jeho vôňa je krásna, ale aj preto, lebo sa príkladne stará o pleť. Viditeľne odstraňuje nečistoty, pleť je čistá a žiarivá. S čiernymi bodkami si príliš neporadí, no na tie sú lepšie masky alebo peelingy. Reguluje tvorbu kožného mazu, pleť sa menej mastí a leskne. Pri pravidelnom používaní sa zmierňuje tvorba nedokonalostí a nevysušuje pleť. 

Celkovo hodnotím Bio čistiaci pleťový gél s tea tree ako vydarený kúsok, ktorý ocenia mladé slečny s akné i zrelšie tridsiatničky, ktoré sa s láskou starajú o svoju pleť. Balený je šikovne, vonia príjemne a lahodne, nečakajte nič výrazné ani rušivé. Jeho želé konzistencia nie je riedka, preto vám nebude stekať pri používaní a vytvorí bohatú jemnú penu. Pleť vyčistí a zanechá jemnú, sviežu a žiarivú.

Máte radi tea tree v kozmetike? 


Súťaž o bio čistiaci gél s tea tree zn. NaturaEqua!

Stačí odpovedať na jednoduchú otázku: Nachádza sa v zložení čistaicej masky kyselina salicylová?
Súťaž je ukončená, srdečne gratulujeme Adele Kokosíkovej!

Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.