Bio harmančeková voda od Akamuti [Recenzia]

Bio harmančeková kvetinová voda Akamuti

Kvetinová voda nesmie na mojej poličke nikdy chýbať. Stálicami sú určite ružoválevanduľová, no veľmi rada skúšam všetky možné :) Ak máte problematickú pleť ako ja, určite vyskúšajte aj hamamelovú vodu, ktorá chladí a sťahuje póry, alebo čajovníkovú (tea tree), ktorá pôsobí antibakteriálne. Problematická pleť sa často stretáva so zápalmi a podráždením. No a harmanček je na tieto problémy ako stvorený!

Harmanček je liečivá rastlinka s typickou vôňou, ktorá hojne rastie aj na Slovensku. Môžete si ho však pestovať aj sami :) Harmančekový čaj je skvelý napríklad pri problémoch s trávením. Výborné sú však aj jeho účinky na pleť. Ak máte po ruke čerstvé, či sušené kvietky, môžete si priamo z nich vyrobiť odvar. No ak nemáte, harmančeková voda od Akamuti vám príde viac než vhod :)

Bio harmančeková kvetinová voda Akamuti Bio harmančekovú vodu si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

Bio harmančeková voda od Akamuti je destilát z bio harmančeka modrého. Zabalená je v plastovej nádobke s praktickým rozprašovačom, takže sa dá jednoducho použiť aj na cestách šírym svetom ;) Táto voda neobsahuje žiaden alkohol ani konzervanty, preto je naozaj vhodná aj na veľmi citlivú pleť. Pokojne ju tak použite aj na podráždenú pokožku vašich detí.

Pre akú pleť je harmančeková voda vhodná?

Pre citlivú, podráždenú, problematickú, suchú, trpiacu lupienkou, akné, či ekzémom. Harmanček pôsobí upokojujúco, protizápalovo, antisepticky, antibakteriálne a podporuje hojenie pokožky. Urýchli hojenie drobných raniek aj zapálených miest. Harmanček má tiež jemne zosvetlujúci účinok, ale nebojte sa, bielu pleť vám určite nespraví ;)

Pomôcť môže aj pri svrbivej pokožke, či lupinách – nastriekajte si harmančekovú vodu priamo ku korienkom vlasov. Ak máte citlivú pokožku, určite použite túto vodu po čistiacej maske, či pílingu. K večernému rituálu si uvarte aj šálku harmančekového čaju pre upokojenie a lepší spánok.

Zloženie bio harmančekovej vody Akamuti

Pri harmančekovej vode od Akamuti ma prekvapila jedna vec – nemá v podstate žiadnu vôňu. A to som sa tešila na typický harmanček :) Okrem účinkov kvetinových vôd ma vždy teší aj ich krásna vôňa (čo však napríklad pri hamamele neplatí :D ). Takže u mňa má za toto malé mínus.

Inak som bola s touto vodou spokojná, pleť jemne upokojí. Použitie je úplne jednoduché, ráno aj večer si po vyčistení pleti nastriekajte trochu harmančekovej vody na pleť. Večer môže pomôcť aj na dočistenie pleti od makeupu – vtedy rada odšróbujem rozprašovač a nanesiem vodu na tampónik či handričku.

Kvetinové vody rada používam v spojení s pleťovým olejom – nastriekajte kvetinovú vodu priamo na pleť a votrite/vklepte do pokožky trochu oleja, ešte kým je pleť vlhká. Takto sa olej do pleti oveľa lepšie vsiakne a pleť neostane mastná. Sem-tam ju použijem aj cez deň na osviežene pleti.


Súťaž o bio harmančekovú kvetinovú vodu zn. Akamuti!

Stačí odpovedať na jednoduchú otázku: Môže sa bio harmančeková voda používať aj na vlasy?

Súťaž je ukončená, víťazkou sa stáva Veronika Kovácsová. Srdečne gratulujeme!

Barborka Gírethová
Barborka Gírethová
Verím, že na to aby sme boli krásne, nemusíme používať kozmetiku, ktorá poškodzuje naše zdravie. Prírodná kozmetika funguje rovnako dobre a veru niekedy ešte lepšie ako tá konvenčná. Rada vás preto inšpirujem mojimi skúsenosťami a tiež vám poradím, ako si prírodnú kozmetiku môžete vyrobiť doma. Ešte viac tipov, receptov a informácií môžete nájsť na mojich blogoch: beastlovesbeauty.wordpress.com a bioblogerinas.sk.