Bio nechtíkové maslo od Oléanat [Recenzia]

Bio nechtíkové maslo od Oléanat – recenzia

Myslím si, že bambucké maslo by nemalo chýbať v žiadnej domácnosti. Je tak všestranné a účinné, že ho využije každý bez ohľadu na ročné obdobie. Najradšej ho používam v chladnom jesennom a zimnom počasí, lebo pokožku doslova rozmaznáva.

Bio nechtíkové maslo z ďalekého Francúzska

Telové maslá Oléanat sa vyrábajú vo Francúzsku z kvalitných prírodných surovín. Ako prvé mi vždy udrie do očí krásny obal a inak tomu nebolo ani v tomto prípade. Kovové balenie je veľmi elegantné a už roky ho považujem za jedno z najkrajších. Ozdobené je len žiarivou etiketou a v tomto prípade platí, že v jednoduchosti je naozaj krása.

Bio nechtíkové maslo od Oléanat – recenzia

Bio nechtíkové maslo má 50 ml, ale nedajte sa zmiasť – napriek malej veľkosti vydrží dosť dlho, lebo na jedno použitie ho postačuje úplná trocha. Vďaka skvelej hydratačnej schopnosti mi stačí používať ho každý druhý deň, ale pokojne sa môže používať aj dva – tri razy denne.

Jemné ako obláčik

Bio nechtíkové maslo je bez výraznejšie vône, cítiť len jemný nechtíkový závan. Môžu ho používať aj ľudia s citlivou pokožkou a tiež tí, ktorí nemajú radi príliš voňavú kozmetiku. Obsahuje bambucké maslo a nechtíkový olej, čo je veľmi dobrá kombinácia. Maslo nie je zbytočne tuhé a tvrdšie, ľahko sa topí pri kontakte s pokožkou a dobre sa rozotiera.

Bio nechtíkové maslo 50 ml Bio nechtíkové maslo si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

Pre celú rodinu

Najradšej ho používam večer po kúpeli, kedy mi nahrádza telové mlieko. Na horúcu a vlhkú pokožku nanesiem trochu nechtíkového masla a počkám, kým sa vsiakne. Výsledkom je hodvábne jemná pokožka bez šupiniek. Maslo ju upokojuje a uľavuje aj od svrbenia alebo pálenia.

S hydratáciou som mimoriadne spokojná, lebo pokožka je hydratovaná aj dva dni. Ochraňuje ju pred vysušovaním a prinavracia jej rovnováhu. Odporúčam ho ako balzam na vysušené ruky alebo nohy.

Bio nechtíkové maslo od Oléanat – recenzia

Pred spaním ho nanesiem na chodidlá, najmä na päty a natiahnem si ešte bavlnené ponožky. Na ruky zasa rukavičky, ľahko ich zoženiete na internete alebo v drogérii. Cez noc sa vysušená pokožka regeneruje a pri pravidelnom použití je celkom jemná, vyživená a pekná. Zmizne tvrdá pokožka, praskliny alebo šupinky.

Maslo hydratuje aj nechty a nechtovú kožtičku. Kožtička je jemná, nevznikajú na nej zádery a nechty sú pevnejšie, odolnejšie a manikúra na nich vyzerá omnoho lepšie.

Nech idete kamkoľvek, pribaľte si ho sebou do kufra. Je malé, nevyleje sa a pomôže malým aj veľkým. Vhodné je aj na jemnú detskú pokožku. S podobnými maslami cestujem na zimnú aj letnú dovolenku, víkendové výlety a nechýba tak na žiadnom z mojich dobrodružstiev.

Bambucké maslá používam pravidelne a nedám na ne dopustiť. Sú v rôznych zaujímavých „príchutiach“ a toto nechtíkové je nežné ako nechtík sám. Oproti sladkým kvetinovým je to príjemná zmena.

Aké vône v kozmetike preferujete vy?


Súťaž o bio nechtíkové maslo zn. Oléanat!

Stačí odpovedať na jednoduchú otázku: Je bio nechtíkové maslo vhodné aj pre deti?

Odpovede posielajte cez súťažný formulár, ktorý nájdete nižšie. Súťaž trvá do nedele 9. 8. 2020.
Súťaž je ukončená, srdečne gratulujeme Veronike Čaneckej.

Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.