Voňavý bio telový krém Vanilka [Recenzia]

Bio telový krém Vanilka  [Recenzia]

Myslím si, že každá žena má v kozmetike nejakú obľúbenú vôňu. Ja ich mám hneď niekoľko, nikdy nepohrdnem levanduľou, škoricou alebo vanilkou. Práve vanilka bude dominovať dnešnej recenzii, pretože sa pozrieme trochu lepšie na Bio telový krém Vanilka od Naturaequa.

Bio telový krém Vanilka pre celú rodinu

Telové mlieka, maslá a krémy potrebuje naša pokožka celoročne. Škodí jej rovnako horúce ako chladné počasie, preto treba mať po ruke kvalitný hydratačný krém celoročne. U mňa sa podľa ročných období mení predovšetkým konzistencia – letné mliečka sú ľahké a nemastné, zimné hutné a výživné.

Bio telový krém Vanilka si tiež šetrím skôr do chladnejšieho počasia a za chvíľku si povieme, prečo. Balený je v obale z bioplastov, teda z rastlinných plastov získaných z odpadu z cukrovej trstiny, ktoré sa tiež dajú recyklovať. A môže po ňom siahnuť celá rodina.

Bio telový krém Vanilka Bio telový krém Vanilka si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

Vôňa exotiky vás bude sprevádzať na každom kroku

Vôňa vanilky je pre mňa vôňa Vianoc. Keď voňajú vanilkové rožteky, škorica, varené víno a všade vládne ten vianočný chaos. Vnímam ju však aj ako vôňu exotiky, ďalekých krajín a dovolenky. Milujem jej sladkosť a ženskosť, ktorá opája zmysly.

Tento krém vonia ako vanilkový cukor a nie je príliš sladký, preto mi ho bežne kradne aj môj partner. Je hustejšie a výživnejšie, ale celkom rýchlo sa vstrebáva.

Bio telový krém Vanilka  [Recenzia]

Problém však nastal v lete, pretože ak sa pokožka trochu spotila, vďaka krému sa hneď začala kĺzať a človek mal pocit, že je celý mastný. Preto mi telový krém Vanilka vyhovuje v chladnejších dňoch, vtedy s ním nemám najmenší problém.

Výživné zloženie aj pre suchú pokožku

Vanilkový telový krém obsahuje výživné maslá a oleje, ktoré sa poľahky postarajú aj o veľmi suchú, drsnú pokožku. Bambucké maslo je mojím obľúbencom roky, lebo má výborné regeneračné účinky, pokožka je po použití výborne hydratovaná a jemná.

Odporúčam ho aj na suché chodidlá a drsné lakte alebo kolená – ostanú celkom jemné a vyživené. Z olejov tu nájdete olivový, hroznový a arganový, ktoré sú vo svete prírodnej kozmetiky legendy. Pleť je vďaka nim krásna, uzamknú v nej vlhkosť a pôsobia proti starnutiu pleti.

Vanilka všade okolo vás

Bio telový krém vanilka používam najradšej hneď po kúpeli, keď je pokožka ešte horúca. Krém sa do nej dobre vsiakne (netreba ho použiť veľa, potom môže ostať mastná) a výborne ju hydratuje. Chráni ju počas celého dňa pred vysušovaním a necháva hodvábne jemnú na dotyk.

Večer ho používam aj ako krém na ruky. Potom si natiahnem bavlnené rukavičky a ráno sú ruky jemné, mäkké a bez záderov.

Nie je to len o tom, že pokožka je krásna. Je to aj o tom pocite, keď sa všade okolo vás rozleje vanilková vôňa (teda, vôňa vanilkového cukru, aby som bola presná) a užívate si to. Po dlhom a náročnom dni všetky chmáry zmiznú a do postele si líham s príjemným pocitom.

V ponuke nájdete aj iní vône, napríklad zelenú mandarínku, tisíc túžob či jarný kvet a už sa pohrávam s myšlienkou, že by som potrebovala ďalší krém :) Pre suchú pokožku sú pokladom.

Ktorú vôňu telového krému by ste si vybrali?


Súťaž o bio telový krém vanilka značky NaturaEqua!

Stačí odpovedať na jednoduchú otázku: Nachádza sa v zložení bio telového masla vanilka mandľový olej?
Súťaž je ukončená, novou majiteľkou telového krému sa stáva Viktória Labonová, srdečne gratulujeme!

Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.