Červený palmový olej ako váš nový kamarát (aj ako pleťová maska)

Červený palmový olej ako váš nový kamarát (aj ako pleťová maska)

Úžasných olejov je na výber veľmi veľa, takže nech už máte pleť akéhokoľvek typu, určite si medzi nimi nájdete aj ten svoj obľúbený. A čo vy viete, možno sa s ním práve zoznámite v dnešnom článku :)

Červený palmový olej hneď na prvý pohľad upúta svojou sýto oranžovou farbou. No uznajte – nie je krásne veselá? Vždy mi vie zlepšiť náladu :) No a na jeseň kedy všetko lístie hýri krásnymi farbami je priamo dokonalý. Veľmi zaujímavý je aj svojou konzistenciou, dovolím si povedať, že je ešte mäkší než kokosový olej a má dokonalú konzistenciu na používanie. Nie je príliš tekutý, ale zároveň je príjemne mäkký na okamžité použitie. Nos upúta zvláštnou vôňou, pre ten môj vonia trošku „vyúdene“ :) Už sa teším na výrobu telového masla, či pílingu, s použitím škoricového esenciálneho oleja bude vôňa úžasne jesenná.

Červený palmový olej

A čím je tento olej ešte zaujímavý? Svojimi účinkami na pleť aj vlasy. Najviac ma zaujala informácia, že má až 15-krát viac betakaroténu než mrkvový olej, a tiež viac než napríklad paradajky, verili by ste tomu? Na leto si naň určite spomeňte a zaraďte ho do svojej beauty rutiny ;)

Bohatý na antioxidanty a vitamín E, slúži ako výborný prostriedok proti starnutiu pleti. Chráni pleť od prvých vrások a spomaľuje ich tvorbu. Pleť bude pružnejšia a odolnejšia. Podporuje tiež regeneráciu pokožky a stimuluje rast vlasov. Pokožka je vďaka nemu tiež lepšie hydratovaná a vláčna. Vďaka svojim antibakteriálnym a čistiacim účinkom je ideálny na použitie na pleť aj vlasovú pokožku. A preto som vám dnes pripravila jednoduchú masku na tvár, no tento olej bez obáv použite aj ako zábal na vlasy.

Na pleťovú masku budete potrebovať:

  • 1 čajovú lyžičku palmového oleja – čistí, pôsobí antibakteriálne, udržuje pleť čistú, mladú, pružnú, hydratovanú a napomáha regenerácii
  • 1 čajovú lyžičku ílu (podľa typu pleti) – hĺbkovo čistí, zbavuje pleť toxínov
  • ¼ čajovej lyžičky jablčného octu (voliteľné) – rozpúšťa odumreté bunky, prečisťuje póry a rozjasňuje pleť
  • 1 kvapka bergamotového oleja – dodá sviežu vôňu, pôsobí antibakteriálne, takže je vhodný na problematickú pleť a zároveň reguluje tvorbu mazu. Napomáha tiež regenerácii pokožky. Vďaka svojmu hojivému účinku je prospešný aj pre ostatné typy pleti

Prísady do pleťovej masky

Všetky prísady zmiešajte spolu. Ak máte veľmi citlivú pleť, vynechajte jablčný ocot a nahraďte ho bylinkovým čajom či kvetinou vodou, napríklad ružovou alebo kamilkovou. Masku nanášajte na vyčistenú pleť a nechajte pôsobiť približne 20 minút, následne zmyte vlažnou vodou, prípadné zvyšky zotrite. Maska nezasychá, takže aj ak na ňu zabudnete, nebudete mať nepríjemne stiahnutú ani vysušenú pleť. Pleť je po maske vyčistená hydratovaná a zregenerovaná :)

Pleťová maska je hotová 

Inak máte rady Halloween? Či áno, alebo nie, môžete touto strašidelnou maskou postrašiť členov domácnosti :D Ako sa vám červený palmový olej páči? Musíte uznať, že so strašidelnou tekvicou mu to svedčí ;)


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty1