Darujme deťom prírodu namiesto chémie

Darujme deťom prírodu namiesto chémie

Dnes už detí nie je ako smetí. Čím civilizovanejšia spoločnosť, tým menšia pôrodnosť na obyvateľa. S pôrodmi sa často čaká do vysokého biologického veku. Nemáme čas. Nemáme peniaze. Nemáme chuť. Okrem toho je dnes veľmi ťažké otehotnieť. Mnoho ľudí končí bez detí.

Ak detičky máme, chráňme ich a starajme sa o ne zodpovedne! Neskôr sa aj oni zodpovedne postarajú o nás.

Každý rodič si praje, aby jeho dieťa bolo zdravé, šťastné a múdre. Všetky tieto tri „pozitívnosti“ vyžadujú rozvážnu a inteligentnú výchovu. Hlavne dobrý príklad u rodičov! Ak deťom dáme silné základy v mladom veku, budú sa ich držať celý život.

Smutným faktom je, že žijeme v spoločnosti „náhrad“. Náhrada stravy. Náhrada zeleniny. Náhrada ovocia. Náhrada cukru... múky, atď. POZOR = všetky náhrady sú chémia!

Ak detské telo vystavíme od malička vplyvu chémie (v strave, kozmetike, prostredí), táto „náhrada“ vystavia slabú imunitu a pripraví pôdu moderným civilizačným ochoreniam.

ZDRAVIE získa (nielen) dieťa jednoducho:

 1. Rozmanitou pestrou čerstvou stravou (našťastie na SVK máme mnohí záhrady a sú tu dostupné kvalitné lokálne potraviny)
 2. Rozumným pitným režimom bez farebných a sýtených limonád (najmä čistá voda)
 3. Vyhýbaním sa konzumácii priemyselne produkovaných sladkostí (balené keksíky, sušienky, tyčinky, čipsy, atď.)
 4. Používaním kozmetiky a drogérie na báze prírody /K téme viac nižšie. Čítajte ďalej!/
 5. Pohybom na čerstvom vzduchu (prechádzky, hra v prírode, výlety k vode)
 6. Ľahkým otužovaním (chôdza na boso v lete, sprchovanie vlažnou vodou)
 7. LÁSKOU = nezištná rodičovská láska a porozumenie je najviac, čo môžeme deťom dať! (toto je prakticky 1. najdôležitejší bod, ale rada uzatváram veľkolepo ;*)

Darujme deťom prírodu namiesto chémie

Prírodná kozmetika

Používanie prírodnej, organickej, BIO, EKO kozmetiky nie je iba trend. Je to skutočne nutnosť doby! Nejde len o naše zdravie a zdravie našich detí, ale o globálny problém so širokým záberom dôsledkov na životné prostredie.

Prečo "áno" práve pre deti?

Detská pokožka je omnoho citlivejšia a zraniteľnejšia ako naša. Preto si zaslúži vnímavejší prístup. Okrem toho, skrz ňu sa do detského telíčka dostáva všetko, s čím príde do styku.

Preštudujte si zloženie bežnej detskej drogérie! Koľkým zložkám nerozumiete? . . . To je prvý náznak toho, že niečo nie je OK!

Nezúfajte! Dnes už existuje mnoho čestných a kvalitných výrobcov. Svoju prácu stavajú na etickom prístupe voči ľuďom, zvieratám a prírode. Neboja sa priznať zloženia produktov, či pôvod ich zložiek. Dokonca, FÉR prístup zanietene propagujú.

Nižšie spomínaná PäŤKA je mnou otestovaná. Ponúkajú čisté prírodné PRODUKTY (aj) pre DETI a MAMIČKY. Všetky nájdete v našom BIO obchodíku na www.bionatural.sk

 • Akamuti
 • Beyond Organic
 • Neem Sunita Passi
 • Saloos
 • Mydlo z farmy

Voňavé tipy na darčeky k MDD:

Akamuti

AkamutiAkamuti je britsko-africká značka bio kozmetiky. Patrí k TOPke v mojej kúpeľni (viac o pozadí produkcie sa dozviete v recenzii na Nimbový olej). Ponúkajú vysoko kvalitné 100% prírodné produkty s upokojujúcimi účinkami na pokožku a pleť.

Čisté Bambucké maslo, Kakaové maslo a Kokosový olej sú výborné na detskú zaparenú riťku, ale taktiež na brušká mamičiek v očakávaní. Krásne regenerujú pokožku po opaľovaní, spálení na slnku, ale aj po bežnom kúpeli.

Jemný broskyňový hydratačný krém pre deti: broskyňový a marhuľový olej regenerujú a hydratujú detskú pokožku. Harmanček upokojuje.

Maslo na mamičkine bruško: zmes olejov a masiel, získaných FÉR cestou je skvelou pomôckou proti striám. Pokožku udrží hydratovanú a elastickú. Stačí natrieť 2x denne.

Balzam proti zaparenému zadočku: ochranný balzam na detský zadoček je zmesou čistých olejov, nechtíka a harmančeka. Upokojuje, dezinfikuje, urýchľuje hojenie. Pôsobí aj proti vlhkosti.

Telové maslo na detský zadoček: ocenený ako „Najlepší krém na detský zadoček“ od Green Parent Magazine. Je zmesou bambuckého masla, broskyňového a pupalkového oleja a bio olejčeka z kamilky. Používa sa aj na hojenie pupočníka u novorodencov.

Beyond organic

Beyond organicBeyond Organic je opäť britský výrobca s FÉR prístupom. Pre dosiahnutie, čo najlepšieho výsledku robia vlastné výskumy so špecialistami v oblasti botaniky. Všetky produkty sú 100% prírodné. (viac info o výrobcovi sa dozviete v recenzii na Čistiaci toner)

Prírodný hydratačný krém (Emollient): 100% prírodná zmes olejov a extraktov z bylín. Výborný na detský zadoček, no i boľavé bradavky po kojení.

Prírodný upokojujúci gél: všestranne využiteľný na detský zadoček, spálenú pokožku od slnka, po opaľovaní, po uštipnutí hmyzom, aj na drobné rany a škrabance.

NEEM Sunita Passi

NEEm sunita passiNEEM Sunita Passi je britsko-indická bio kozmetika. Opäť jedna z mojich TOPiek. Každý jeden produkt je ručne robený z individuálnych ingrediencií, reálnymi ľuďmi, nie strojmi. Neobsahujú žiadnu chémiu, či konzervanty.

Nimbový balzam: je zmesou olejov, extraktov z rastlín, stromov, živice a silíc. Všetko je namiešané tak, aby upokojilo suchú pokožku, suché pery, detský zadoček, ekzém, pokožku podráždenú slnkom. Nimba má antibakteriálne, antimykotické a protivírusové vlastnosti.

Saloos

SaloosSaloos je najväčší český výrobca certifikovanej bio kozmetiky. Výrobky neobsahujú chemické parfumy, konzervanty, farbivá. Sú antialergické a upokojujúce.

Kokosový olej: je tiež 100% prírodný. Veľmi príjemnej vône. Má mnohostranné využitie na pokožku dieťatka po kúpeli a zaparený zadoček. Mamičkám na bruško. Aj partie náchylné na strie. Regeneruje ich a eliminuje.

Levanduľový olej: vhodný na jemnú detskú pokožku. Zabezpečí pokojný spánok dieťatka.

Nechtíkový olej: je zmesou mandľového a pupalkového oleja s nechtíkovým extraktom. Zabezpečuje ochranu pred vysúšaním pokožky. Aj proti zapareninám.

Balzam detský nosový: výborný pre deti v období chorôb. Uvoľňuje dýchacie cesty. Regeneruje boľavý nos. Jeho jemná vôňa upokojuje detskú psychiku.

Mydlo z farmy

Mydlo z farmyAko čerešničku na torte ponúkam slovenského výrobcu zo Zvolena. Mydlo z farmy je rodinná farma, kde sa mydielka vyrábajúručne s obsahom kozieho mlieka. Sú 100% prírodné a vyrobené metódou za studena, čo zachováva najviac výživných látok.

Nechtíkové: zmes olejov, nechtíka a kozieho mlieka. Je vhodné pre citlivú pokožku malých bábätiek.

Levanduľové: má antibakteriálne, protizápalové a upokojujúce vlastnosti. Vhodné pred spaním na pokojný spánok detí.

Mrkvové: mydlo s mrkvovou šťavou. Posilňuje a hydratuje pokožku. Lieči dermatitídy. Vhodné aj pre malé bábätká.

Ak sa chcete dozvedieť viac, čítajte náš blog! Testujeme a komentujeme produkty práve pre váš rozhľad ;*)

PRAJEME VESELÝ DEŇ DETÍ

PS pre rodičov: Odložte mobily a zahrajte sa s deťmi vy! Darujte im čas ;*) Aj pol hodinka urobí zázraky v ich duši. Ďakujem

Foto: foto 1, foto 2


Denisa Mateašiková
Denisa Mateašiková
Bloggerka, zaujímajúca sa o zdravý životný štýl. Vlaso-fil. Joga-fil. Miluje prírodu, prírodnú kozmetiku a makové koláče s kokosovým cukrom. Prečítala by aj Alexandrijskú knižnicu a nepohrdne kvalitnou alternatívnou hudbou. Keď však ide do tuhého, upokojí ju len joga, Gayatri mantra a vtáčí spev ; ) Váži si inteligentných, dobrosrdečných a čestných ľudí. Oceňuje tých, ktorí tvoria. http://mateasikova.blog.sme.sk