Detoxikujte pleť s marockým čiernym mydlom – recenzia

Detoxikujte pleť s marockým s čiernym mydlom– recenzia

Dnešná recenzia bude o mydle, ktoré ako mydlo vôbec nevyzerá. Dokonca by ste si pri prvom pohľade mohli povedať, že to ani nie je kozmetika. Čierne mydlo Upokojujúca levanduľa má na pokožku jedinečné účinky a marocké ženy vedia, prečo by ho mali mať doma.

Čierne mydlo Upokojujúca levanduľa je celkom iné

Zaujímavé kúsky, ktoré sa niečím odlišujú, skúšam vždy veľmi rada. Nakupujem ich od vysokej a neviem sa dočkať, kedy o nich môžem napísať na blogu. Čierne mydlo je celkom iné. Neviem ako vy, ale ja si pod pojmom mydlo predstavím nejakú milú kocku s jemnou vôňou, ktorá poslúži na umytie tváre alebo pokožky tela. V tomto prípade sa však treba pripraviť na mierne mazľavú hmotu, ktorá dokáže veľmi milo prekvapiť.

Čierne mydlo Upokojujúca levanduľa 100 g Čierne mydlo Upokojujúca levanduľa si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

Tajomné a pekné

Čierne mydlo Upokojujúca levanduľa je balené v plastovom obale s kovovým vrchnáčikom. Obe časti sa dajú recyklovať, no rovnako si kelímok môžete odložiť na nejaké drobnosti.

Marocké čierne mydlo levanuľa

Zdobí ho čierna etiketa s fialovým písmom a prvý dojem je výborný. Balenie má 100 gramov, je ľahšie a menšie, šikovné aj do cestovnej tašky. Hoci sa môže javiť malé, vydrží dlho, lebo na jedno použitie potrebujete len štipku mydla.

Ľahký závan levandule

Ak by ste ho chceli vyskúšať, vybrať si môžete z viacerých vôní – Upokojujúca levanduľa, Citrusové povzbudenie, Zlatý argan a Damašská ruža. Vzhľadom na to, že som veľký fanúšik všetkého levanduľového, som s výberom veľké problémy nemala. Koniec koncov, vždy si poviem, že ak mi bude niečo vyhovovať, rada si to kúpim aj v inom prevedení.

Pripnite si obrázok na Pinterest

Pripnite si obrázok na Pinterest

Na tomto mydle je zaujímavých hneď niekoľko vecí:

  • Levanduľu cítiť len minimálne. Samo o sebe má nevšednú vôňu, na ktorú sa dá rýchlo zvyknúť. Kedysi som podobné mydlo mala a vôňa mi ho hneď pripomenula.
  • Konzistencia je taká ťahavá a mierne mazľavá. Mne sa to však páči, pripomína mi to plastelínu a baví ma to.
  • Vytvára jemnú penu, ktorá pokožku čistí. Opäť je to iné ako pri klasickom mydle. Prečítajte si, ako využiť čierne mydlo v tradičnom marockom kúpeli - hammane.

Pokožka ako hodváb

Čierne mydlo je vhodné na hĺbkové čistenie pleti. Výhodou je, že skúsiť ho môžete na pleť aj na celé telo. Najlepšie je používať ho s rukavicou Kessa, ale pokiaľ ju nemáte, môže to byť aj klasická peelingová rukavica alebo hubka na čistenie pleti.

Peelingová rukavica Kessa

Peelingová rukavica Kessa

Kúsok mydla naneste na vlhkú pleť, masírujte a nechajte pôsobiť – na tvári okolo 3 minút, na tele pokojne aj 5 minút. Výsledkom je dokonale čistá a úplne jemná pleť. Nie je podráždená, mydlo ju skôr upokojuje a prispieva k jej regenerácii. Odstraňuje z nej toxíny, vyhladzuje a okysličuje.

Bonusom je, že pôsobí aj ako peeling a zbavuje pleť odumretých buniek. Ak sa rozhodnete skúsiť mydlo na pleť, vyhnite sa očiam a očnému okoliu, lebo tam by vás mohlo štípať.

Celkové hodnotenie

Čierne mydlo Upokojujúca levanduľa je iné, nevšedné a zaujímavé. V peknom balení sa ukrýva tmavá mazľavá masa s jemnou vôňou, tu a tam občas ucítim levanduľový závan. Používanie je zábava, no viac potešia viditeľné zmeny ku krajšej pokožke. Je čistá, jemnučká a žiarivá. Mydlo ju detoxikuje a zbavuje odumretých buniek, preto je na dotyk ako hodváb.

Skúsili ste niekedy čierne mydlo?


Súťaž o čierne mydlo upokojujúca levanduľa zn. L'Orient!

Stačí odpovedať na jednoduchú otázku: v akej krajine sa vyrába čierne mydlo upokojujúca levanduľa?

Súťaž je ukončená, srdečne gratulujeme Lucii Šeptákovej!

Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.