10. 01. 2020

Haitský čierny ricínový olej - recenzia

Ricínový olej je asi jedným z tých známejších, pretože sa môže používať na podporu rastu vlasov, mihalníc i obočia. Možno ste skúsili aj jamajský čierny ricínový olej, ale poznáte ten haitský?

Haitský olej ako novinka

Neviem ako vy, ale ja som ani len netušila, že existuje aj niečo takéto. Haitský čierny ricínový olej môžete vyskúšať namiesto toho jamajského čierneho ricínového oleja. Vyrábajú sa rovnako a aj ich účinky na pleť a vlasy sú veľmi podobné.

Haitský čierny ricínový olej Haitský čierny ricínový olej si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

Vyrába sa na Haiti zo semien stromov, ktoré tu rastú. Je spracovaný tradičným ručným spôsobom bez použitia akýchkoľvek chemických látok. Dostáva sa vám tak do rúk kvalitný čistý olej, ktorý zaujme hneď, ako ho zbadáte.

Ideálne balenie

Vybrať si môžete balenie vo veľkosti 60 ml a 150 ml. Na začiatok by som asi odporučila to menšie, aby ste zistili, či vám bude vyhovovať. Je trošku iný ako jamajský alebo obyčajný ricínový olej, ale o tom si povieme o kúsok nižšie.

Veľmi oceňujem aj tmavé sklo, v ktorom je balený. Oleje sa snažím kupovať práve v takom skle, pretože chráni obsah pred znehodnotením slnečnými lúčmi a vlastnosti produktu sa tak nezmenia. Mne sa to tiež veľmi páči a v kúpeľni na poličke to vyzerá veľmi dobre.

Trochu iný, no nie zlý

Ako som spomenula, tento olej je iný a na niektoré veci som si musela zvyknúť:

  • V prvom rade je naozaj hustý. Hustý a niekedy som mala pocit, že až lepkavý. Na dávkovanie na vlasový pokožku je preto celkom dobré použiť nejakú fľaštičku s aplikátorom alebo kvapkadlo. V tomto prípade je to ale o zvyku, lebo keď som prišla na to, ako sa mi ľahšie používa, jeho konzistencia mi už neprekážala. Naopak, páči sa mi, pretože je celkom iný ako iné oleje, ktoré mám
  • Jeho vôňa je, ako to napísať – zvláštna. Ťažko presne napísať, čo mi pripomína, ale najviac asi mokrú hlinu. Alebo niečo pražené. Je trochu ťažšia a intenzívnejšia. Zatiaľ je to najvýraznejšie voňajúci čierny ricínový olej, aký som mala. Ani ten jamajský tak silno nevoňal. Nie každému to môže vyhovovať, ale zasa môžem povedať, že zvyknúť sa na ňu dá. Prvé dni neboli veľmi voňavé, ale teraz sa na použitie teším

Vyskúšajte jeho výborné účinky

Keď som si pripravovala podklady na článok, nevedela som, ktorým účinkom začať. Má totiž výborné vlastnosti a neviem určiť, ktorá je tá najlepšia.

Rozhodla som sa začať jedným z najznámejších účinkov – podporuje rast vlasov, obočia alebo rias. Ocenia ho nielen ženy túžiace po bohatej hrive, ale aj páni, ktorí chcú krásnu bradu i husté vlasy. Jemne ho vtierajte do pokožky hlavy.

Zázrak sa, samozrejme, nestane zo dňa na deň, ale ak ho budete používať pravidelne, zmenu môžete badať už po pár týždňoch. Vlasy budú hustejšie, pevnejšie, začnú rásť nové a budú menej vypadávať. Sú tiež pružnejšie a hydratované. Olej priaznivo vplýva aj na suchú, šupinatú pokožku a lupiny.

Mne ako atopikovi pomáha. Na obočie si dnes ženy dávajú veľký pozor, lebo trendy sa menia a v kurze je to bohaté a pekne udržiavané. Ricínový olej na obočie používam už roky, lebo chĺpky rastú aj tam, kde boli len veľmi jemné a vyzerá tak omnoho lepšie.

Navyše olej ho vie pekne upraviť a uhladiť, ak náhodou nemám doma gél alebo pomádu na obočie. Výborne sa osvedčil aj na tmavé kruhy pod očami a jemné vrásky okolo nich.

Večer si pleť dôkladne umyjem a hydratujem nočným krémom. Na záver rozotriem trochu oleja na očné okolie, aby neostalo mastné. Zjemňuje aj opuch a dokáže tak ľahko nahradiť očné krémy. Má veľmi dobré hydratačné účinky, preto ho môžete pokojne použiť na suché a svrbiace miesta, ktoré upokojuje.

Celkové hodnotenie?

Najskôr som si musela zvyknúť na výraznejšiu vôňu a hustejšiu konzistenciu. Predsa, ak sa s niečím podobným nestretávam často, môže to byť prekvapenie. Nakoniec sme sa spolu zžili pomerne rýchlo a dnes sa na použitie teším. Dokonca mi aj vôňa začala vyhovovať, čo som si na začiatku nevedela predstaviť.

Môžete ho skúsiť, ak máte jemné, suché a padajúce vlasy, lebo podporí ich rast a hustotu. Rovnako účinkuje aj na obočie alebo riasy, nepotrebujete ani žiadne drahé séra. Odporúčam ho aj a kruhy pod očami, lupiny, suchú pokožku a vrásky.

Skúsili ste už niektorý ricínový olej? Alebo sa ešte len chystáte?


Súťaž o haitský čierny ricínový olej od Sheabutter Cottage!

Stačí odpovedať na jednoduchú otázku: Vyrába sa haitský čierny ricínový olej na Jamajke??

Súťaž je ukončená, srdečne gratulujeme Zuzane Forgáčovej :)

Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.


Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť priateľom na sociálnych sieťach:

Diskusia

Poradíme vám

Poradíme vám

o prírodnej kozmetike vieme všetko, neváhajte a pýtajte sa nás

Zákaznícke bonusy

Zákaznícke bonusy

pre našich zákazníkov všetko, aj bonusy

Unikátny sortiment

Unikátny sortiment

u nás nájdete výrobky, ktoré inde nekúpite

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

pri objednávke nad 60€

Overené našimi zákazníkmi

Obchod ponúka mnoho výhod - za najväčšiu považujem so svojou rodinou veľmi dobrú komunikáciu. Ohromnou výhodou je podrobný popis vlastností a účinkov predávaných výrobkov - veľmi to pomôže pri rozhodovaní. Vynikajúce dopravné služby.

Mrko, pred 5 dňami
Všetky hodnotenia
Verfied by Visa Visa electron Visa Mastercard electronic Mastercard Secure Code Mastercard Maestro Gopay