Ibištekový prášok, nutná prísada do Vašej henny [Recenzia]

Ibištekový prášok, nutná prísada do Vašej henny [Recenzia]

Ibištek nie je len jedným z najkrajších kvetov, má aj zdraviu prospešné účinky – či už ho budete piť vo forme čaju zo sušených listov a kvetov alebo ho ako ibištekový prášok využijete v kozmetike na domáce recepty. Ibištek obsahuje veľké množstvo antioxidantov, preto dokáže pitie ibištekového čaju výrazne znížiť privysoký krvný tlak, znížiť hladinu cholesterolu aj riziko vzniku rakoviny. Bohatý je i na vitamín C, vďaka čomu posilňuje imunitný systém.

Ibištekový prášok kúpite tu Ibištekový prášok si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

V Indii sa ibištek už storočia používa ako univerzálny liek na problémy pokožky hlavy, akými sú napr. lupiny či nadmerné vypadávanie vlasov. Pomáha tak pitie čaju (najmä ak je vypadávanie vlasov spojené s problémami štítnej žľazy), ako aj oplachovanie vlasovej pokožky a vlasov ibištekovou vodou či iné ibištekové vlasové recepty.

Ibištek však pomôže aj Vašej pokožke, predovšetkým ak je aknózna, pretože krásne prečisťuje póry.

Ibištekový prášok a henna

Červeno-fialový ibištekový prášok oproti zelenej práškovej henne

Ibištekový prášok od Sheabutter Cottage

Ibištekový prášok od Sheabutter Cottage pochádza z poľnohospodárskej komunity v Burkine Faso, získava sa mletím sušených okvetných lístkov ibišteka. Môžete ho využiť nielen v kozmetike, ale aj na výrobu osviežujúceho nápoja – či už teplého alebo studeného, ibištek sám o sebe je osviežujúci. Keďže ibištek obsahuje veľa kyslých látok (kyselinu citrónovú, maleínovú a vínnu a kyslé polysacharidy), bude mať nápoj z neho mierne štipľavú chuť, často sa preto dochucuje cukrom. Ja som ho však pre Vás skúšala predovšetkým na vlasy. ;)

Ibištekový prášok s hennou

Prášok je veľmi jemný a vonia po kyslom sušenom ovocí

Ibištekový prášok je veľmi jemne zomletý, nie sú v ňom žiadne väčšie kúsky. Má krásnu farbu – sýtu tmavočervenú s kvapkou fialovej, ktorú foťák, žiaľ, nedokáže verne zachytiť... Jeho vôňa je tiež zaujímavá – vonia ako sušené ovocie a mierne kyslasto – a vďaka znovu uzatvárateľnému baleniu vôňa len tak ľahko nevyprchá!

Ibištekový prášok a henna

Ako nadšenec do hennovania vlasov som ibištekový prášok chcela vyskúšať predovšetkým vo svojej henne. Ibištek je totižto kyslý, preto pomôže aktivovať hennu a uvoľniť z nej farbivo. K 100 gramom čistej práškovej henny som preto pridala 20 gramov ibištekového prášku a ďalej pokračovala vo svojom hennovom recepte ako obvykle (citrónová šťava, citrónová kôra, med, zelený čaj, rastlinný olej, tea tree olej, cibuľová šťava).

Vďaka ibišteku sa pasta veľmi rýchlo „vyfarbila“ a z hnedo-zelenej bola razom príjemne hrdzavá – pastu som síce aj tak nechala pár hodín odstáť, aby sa farba uvoľnila poriadne, no myslím, že by vďaka ibišteku bola použiteľná prakticky aj ihneď, takže Vám môže skrátiť hennovanie. :) A výsledná farba bola určite aj vďaka ibišteku krásne výrazná! Ibištekový prášok tak do mojej henny rozhodne patrí!

Hennová pasta s ibištekovým práškom

Hennová pasta - farbivo sa vďaka kyslému ibišteku rýchlo uvoľní, čo sa prejaví na zmene farby pasty

Ibištekový kondicionér

Budeme potrebovať:

  • ibištekový prášok
  • bio ružovú vodu
  • aloe vera gél

Zmiešaním ibištekového prášku s bio ružovou vodou a aloe vera gélom do adekvátne hustej pasty získate účinný kondicionér, ktorý zjemní Vaše vlasy, dodá im lesk a pomôže s ich rozčesávaním. Kondicionér sa nanáša na čerstvo umyté, ešte vlhké vlasy, môžete ho naniesť aj na vlasovú pokožku – z kondicionéra sa tak razom stane výživná maska na podporu rastu vlasov. Nechajte pôsobiť 50 minút pod kúpacou čiapkou a nakoniec z vlasov vymyte vodou. Alebo pastu naneste iba na dĺžky vlasov a končeky ako tradičný kondicionér, nechajte chvíľu účinkovať a zmyte.

Mne sa ibištekový kondicionér veľmi páčil, spravila som si ho trochu viac a zvyšok som použila ako píling na pokožku – ibištek je pomletý veľmi jemne, preto bol aj píling neobyčajne šetrný. Chvíľu som sa síce bála, že pokožka po ňom zostane bordová, ale krásne sa zmyl a nič nezafarbil. :) Takže som nakoniec viac ako rada, že som zle odhadla množstvo a nabudúce sa asi tiež podobne „pomýlim“. :D

Ibištekový prášok môžete zmiešať aj s rastlinným olejom podľa svojho výberu, prípadne pridať aj jogurt alebo kokosové mlieko (taká zmes je vhodná najmä na suché a svetlé vlasy), nech svoje vlasy príkladne rozmaznáte. :)

Na ibištekovom prášku sa mi páči mnohorakosť jeho využitia – môžete ho pridať do henny, urobiť si z neho kondicionér či masku, no vhodný je aj na pokožku celého tela ako píling. Dokonca si z neho môžete urobiť štýlový nápoj! Okrem toho pôsobí exoticky a priam kúzelne – ako tmavočervený magický prášok, ktorým stačí poprášiť vlasy a budú čarokrásne! :)

Súťaž o ibištekový prášok značky Sheabutter Cottage!

Stačí odpovedať na jednoduchú otázku: Z ktorej krajiny pochádza ibištekový prášok značky Sheabutter Cottage?

Výherkyňou sa stáva Ľubica Malacká. Srdečne gratulujeme!

Dada Baroková
Dada Baroková
Odveká blogerka, ktorá sa snaží tešiť z drobných radostí života. Perfekcionista, malý rojko, typický blíženec. Miluje svoje čerstvo nahennované vlasy, pestuje si dlhé nechty, nepohrdne dobrou knihou, je majiteľkou malej-veľkej psej slečny. Trojveršie.sk


Odporúčané produkty8