Jarná detoxikácia pleti [Infografika]

Jarná detoxikácia pleti - infografika

Počuli ste už o jarnej únave? Vraj je to „hoax“. Ale vysvetlite to vašej pleti, ktorá povädla a objavujú sa na nej červené fliačiky a pupáčiky!

My ženy sme silnejšie napojené na cykly prírody ako muži. Už je to raz tak. Práve preto sa zmeny ročných období silne odrážajú na našom fungovaní, prežívaní, ale aj na fyzickej úrovni tela. Treba to len prijať.

Príroda nás neustále ovplyvňuje. My ale máme možnosť použiť jej dary v podobe čistej prírodnej kozmetiky, aby sme sa spätne dostali do rovnováhy.

Pri prechodoch ročných období je bežné, že sa nám viditeľne zhorší pleť. Hlavne na jar. Telo signalizuje zimné nánosy ťažšej stravy, nedostatku pohybu a vitamínu D, práve cez pokožku.

Ako detoxikovať pleť a eliminovať nepekné prejavy odrazeného životného štýlu, či lenivej zimy?

  1. krokom je urobiť si poctivé vyčistenie pleti olejmi/masáž tváre
  2. krok je použiť kvalitný prírodný peeling na pleť
  3. krok je vyživiť pleť vhodným prírodným hydratačným krémom, gélom, či olejom

Čistenie pleti: základy

Povrchové čistenie pleti prevádzame rôznymi druhmi olejov. Vyberáme si na základe typu pokožky a stupňa problematickosti. Buď sa miešajú s inými olejmi, podľa účinkov, alebo sa použije 100% prírodný jednodruhový olej. Najvhodnejšia doba je večer pred spaním.

4 silné liečivé oleje

Tieto oleje sú súčasťou mojej domácej výbavy, takže aj poctivo otestované:

Kokosový olej – vhodný na všetky typy pleti. Najlepší ako základný olej na masáž tváre. Príjemne vonia, takže okrem pozitívnych účinkov nám pomôže pri detoxikácii pleti aj relaxovať.

Malinový olej – vhodný najmä na zrelú pleť. Na hlbšie i jemnejšie vrásky okolo očí. Prípadne, ako prevencia rýchleho starnutia. Viditeľne a pomerne rýchlo omladí. Silne regeneruje pokožku i pleť.

Ricínový olej – vhodný na mastnú a zmiešanú pleť. Preniká hlboko do pokožky a pôsobí protizápalovo. Ak máte sklony k akné, komedónom a ružovým fliačikom, je ten pravý pre vás.

Nimbový olej – vhodný na viditeľne poškodenú pleť. Pleť so sklonom k ekzémomsilnému akné. Spevňuje tkanivá a znižuje výskyt pupákov a jaziev. Hojí poškodené vrstvy pokožky a udržuje jej prirodzenú rovnováhu.

Detoxikácia pleti olejmi

Potrebujeme:

  • sklenenú misku
  • umelú lyžičku na miešanie olejov
  • malý uteráčik, bambusovú handričku, alebo hubku z rias
  • 100% prírodné oleje, vhodné pre náš typ pleti
  • zrkadlo
  • prístup k vode

Oleje si zmiešajte tak, aby bol základný olej aspoň 1 polievková lyžica a prídavné olejčeky stačí zopár kvapiek. Množstvo vždy záleží od sily daného oleja! Pri kvalitných prírodných olejoch sa všetko dozviete na obale, alebo na stránke výrobcu, či distribútora. Napr. Na 1 PL kokosového oleja si dáte cca 7 kvapiek malinového oleja.

Postup v 6-tich krokoch:

Jarná detoxikácia pleti - kvetinové vody

1. Opláchnite si pleť dostatočne teplou vodou na otvorenie pórov. Následne ju vyčistite prírodnou kvetinovou vodou. Odporúčam vodičky od výrobcu Akamuti. Určite si medzi nimi nájdete takú, ktorá je vhodná práve pre váš typ pleti (ponuku kvetinových vôd od Akamuti nájdete po kliknutí SEM). Ja používam Tea Tree kvetinovú vodu.

Jarná detoxikácia pleti - masáž tváre

2. Zmes olejov, ktorú sme si vopred pripravili, nanášame na tvár krúživými pohybmi. Pleť masírujeme. Počas masáže je vhodné zhlboka dýchať. Relaxovať. Harmonická energia sa odrazí aj na pleti. Celý proces by mal ideálne trvať od 15 minút do 30 minút.

Jarná detoxikácia pleti - bambusová handrička

3. Keď je pokožka dostatočne zmáčaná olejmi, namočte malý uteráčik/hubku z rias/bambusovú handričku pod horúcu vodu a jemne ho prikladajte na tvár. Nešúchajte! Len pomaly sušte.

Jarná detoxikácia pleti - pleťový peeling

4. Keď je pleť čiastočne suchá, ale stále dostatočne vlhká, nanášame pleťový peeling. Ideálny je doma vyrobený peeling práve na túto príležitosť.

Jarná detoxikácia pleti - bambusová handrička

5. Po peelingu opäť namočte malý uteráčik/hubku z rias/bambusovú handričku pod horúcu vodu a jemne masírujte pleť krúživými pohybmi. Teraz už môžete aj trošku pritlačiť, aby sa ešte prekrvila pokožka a vypudila všetky nečistoty aj z najväčších hĺbok.

Jarná detoxikácia pleti - hydratačný krém

6. Nakoniec osušte čistým suchým uterákom na pleť. Naneste svoj najvýživnejší hydratačný krém, alebo pleťový olejček. A šup do postele! Vyspať sa skutočne do ružova :*)

Nasledujúce dni po skrášľovacej detoxikačnej kúre odporúčam veľa prechádzok na slniečku, nech pleť prirodzene otónuje a dodá vitamín D. Najlepšie bez denného make upu, nech sa jej lepšie dýcha. A jedzte veľa mrkvy! Zabezpečí ochranu pleti a krajší odtieň po slnení.

Pokiaľ vás zaujal môj návod, vyskúšajte ho a napíšte nám do komentára, o koľko rokov ste omladli! ;*) Všetky spomínané prírodné produkty nájdete v našom bio obchodíku na: www.bionatural.sk.

KRÁSNE JARNÉ DNI VÁM PRAJEM


Denisa Mateašiková
Denisa Mateašiková
Bloggerka, zaujímajúca sa o zdravý životný štýl. Vlaso-fil. Joga-fil. Miluje prírodu, prírodnú kozmetiku a makové koláče s kokosovým cukrom. Prečítala by aj Alexandrijskú knižnicu a nepohrdne kvalitnou alternatívnou hudbou. Keď však ide do tuhého, upokojí ju len joga, Gayatri mantra a vtáčí spev ; ) Váži si inteligentných, dobrosrdečných a čestných ľudí. Oceňuje tých, ktorí tvoria. http://mateasikova.blog.sme.sk

Infografika - jarná detoxikácia pleti v 6-tich krokoch:

Jarná detoxikácia pleti v 6-tich krokoch

Vložte is obrázok na vašu web stránku

Infografiku jarná detoxikácia pleti v 6-tich krokoch si môžete zadarmo vložiť na vašu webstránku, jediná podmienka je aby ste to vložili cez kód ktorý je nižšie. Stačí ho jednoducho skopírovať a vložiť:

Plná veľkosť 800px x 2496px

Náhľad o rozmere 400px x 1248px

Mini náhľad (vhodné napr. do bočného panelu v blogovom systéme Blogspot) 240px x 749px

Alebo si stiahnite infografiku vo formáte PDF (325KB):

jarna_detoxikacia_pleti_6_krokov.pdf


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty3