Jarná očista pleti

Jarná očista pleti

Jarné upratovanie by nemalo byť len v našich domácnostiach. S týmto čarovným obdobím by mala byť spojená aj jarná detoxikácia pleti, ktorá po zime potrebuje láskavú starostlivosť.

Krása ide zvnútra

Zima je pre telo i pleť náročným obdobím. Nie je to len o chlade, ale aj o ťažších jedlách a častejšom oddychu len tak na pohovke. Potom prichádza na rad jarná únava a necítime sa preto najlepšie. Detoxikačná kúra nepomôže len organizmu, ale aj našej pokožke.

Krása pleti nezáleží len na kozmetike alebo genetike, ale aj na našej strave. Prečistenie organizmu nemusí byť drastické a neznamená, že budete hladovať. Začnite jesť viac surovej zeleniny, ovocia a odolajte mastným jedlám. Vyhnite sa presladeným nápojom. Dajú sa nahradiť chutnými šťavami, zeleným čajom a vodou.

Dôležitá je aj duševná pohoda. Doprajte si poriadny spánok, aby ste sa cítili dobre. Dostatok pohybu na čerstvom vzduchu zabráni aj jarnej únave a smútku. Venujte sa svojim koníčkom a trávte čas so svojimi milovanými. Výhod jarnej očisty je niekoľko. Telo sa zbaví škodlivín a posilníte tak aj imunitný systém. Budete sa cítiť zdravo, nabití energiou a rovnako tak bude krajšia aj pleť a vlasy.

Čarovné kozmetické rituály

Pleť potrebuje po zime vzpružiť a naštartovať. Začnite pravidelným čistením, aby ste ju rozjasnili a prinavrátili jej pohodu. Podľa typu pleti si jeden – dva razy týždenne urobte peeling a masku. Kým peeling odstráni odumreté bunky a vyčistí póry, maska hydratuje, vyživí a vyčistí.

Na denné čistenie si môžete vybrať z pestrej ponuky čistiacich gélov alebo pleťových mliek. Nezabúdajte na to, že čistiť ju treba aspoň dva razy denne. Preto je dôležitý výber kvalitnej kozmetiky, ktorá bude vyhovovať potrebám pleti. Na tonizáciu poslúžia kvetové vody bez alkoholu.

Hydratácia naša každodenná

V zime automaticky siahame po hutnejších výživných krémoch, ktoré ju chránia aj v chladnom počasí. Vymeňte ho za ľahší, ale stále účinný hydratačný krém. Ak si pleť dôkladne vyčistíte, účinné látky do nej ľahšie preniknú a splnia všetko, čo očakávame.

S pribúdajúcimi slnečnými lúčmi sa poobzerajte aj po kréme s ochranným faktorom. Škodlivé ultrafialové lúče môžu spôsobiť nielen predčasné starnutie pleti, ale aj pigmentové fľaky a v najhoršom prípade j rakovinu kože. Krémy s ochranným faktorom pokožku ochránia a zabezpečia krásne dni strávené pod šírym nebom.

Rozmaznávajte sa

Telo i myseľ si odpočinie v teplom kúpeli, ktorý si trochu „ochutíte“ soľou. Môže byť len obyčajná morská alebo s bylinkami. Takéto kúpele hĺbkovo prečisťujú pokožku, pomáhajú odbúravať toxíny a celkovej očiste organizmu. Dôležitú úlohu zohrávajú pri podpore liečby kožných, nervových a svalových ochorení.

Ďalšou radosťou, ktorá má blahodarný vplyv na náš organizmus, je masáž a saunovanie. Zbavíte sa rôznych bolestí a načerpáte nové potrebné sily. Dôležité je, že sa budete cítiť odpočinutými a ľahšie budete odolávať stresu alebo problémom.

Rozhodnutie urobiť niečo viac pre svoje zdravie alebo krásu je určite jedno z tých najlepších. Čo do seba investujeme, je najkrajšia investícia, ktorá sa určite vráti.

Ako ste sa popasovali s jarnou očistou? Máte svoje overené beauty tipy a triky?


Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.