Je tu koniec leta. Čo s pokožkou?

Je tu koniec leta. Čo s pokožkou?

Horúce letné dni sú pre tohtoročnú sezónu definitívne za nami. Nie je to však len čas na výmenu šatníka. Zmeniť by ste mali aj spôsob starostlivosti o pleť a typ kozmetiky. Poradíme Vám, ako sa starať o pleť na konci leta, aby bola aj naďalej zdravá a krásna.

1. Povinná hydratácia

Po týždňoch vysušovania pleti od slnka a morskej, či kúpaliskovej vody, prišiel čas na poriadnu hydratáciu. Hydratačný krém preto používajte na pokožku celého tela. Ideálne každý deň po sprchovaní. Do pleťového hydratačného krému môžete pridať i zopár kvapiek rastlinného oleja, ktorý pleť ešte lepšie vyživí a hydratuje.

2. Zmena pleťového krému

Kým v lete stačí krém s vyšším obsahom vody, ktorý sa do pleti rýchlo vstrebáva a nevysušuje ju, v chladnejších mesiacoch je takýto krém nevhodný. V dôsledku chladu by obsiahnutá voda mohla pleť vysušovať. Vymeniť by ste ho teda mali za hutnejší krém. Ten pokožku pri chladnejšom počasí, daždi a vetre omnoho lepšie ošetruje.

3. Stop škvrnám

Viacero typov pleti, najmä však svetlejšia pokožka, má sklon v dôsledku slnečného žiarenia k tvorbe škvŕn a pieh. Na tento účel je ideálny napríklad avokádový olej, ktorý je potrebné natierať na miesta posiate škvrnami a pehami. Rovnako užitočný je i ľanový olej, ktorý pomáha vyrovnávať farebný tón pleti. Ten je vhodné vmasírovať do pokožky tváre a nechať pôsobiť aj cez noc.

Letná aromaterapia Prečítajte si: Letná aromaterapia

4. Preč so starou kožou

Koniec leta je ideálne obdobie na zbavenie sa starej vrstvy pokožky. Po kolobehu opaľovania a možno aj spálenia a následného lúpania sa, je najvrchnejšia vrstva pokožky oslabená a vysušená. Pomôže prírodný píling, ktorý odstráni odumreté kožné bunky.

5. Pozornosť si zaslúžia aj nohy a lakte

Na jeseň sa však nezameriavajte iba na pokožku tváre. Po náročnom lete si pozornosť určite zaslúžia aj Vaše chodidlá. Leto v žabkách a sandáloch im na kráse určite nepridalo. Po dôkladnej pedikúre doprajte chodidlám, ale aj lakťom, poriadnu hydratáciu. Na tento účel je ideálny kokosový olej. Ak chcete, aby bol jeho účinok ešte lepší, natrite si ním chodidlá večer a obujte si ponožky. Ráno budú Vaše nohy omnoho jemnejšie.

A ešte dobrá rada na záver. Nevyživujte svoju pokožku len navonok, ale i zvnútra. A to vďaka vitamínom A, ED, ktoré sú pre pokožku veľmi dôležité. Uvidíte, že pri správnej starostlivosti sa zo zdravej pokožky budete môcť tešiť i na jeseň.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.