Jesenná regenerácia vlasov aj pokožky

Jesenná regenerácia vlasov aj pokožky

Leto už skončilo a začala nám jeseň. Počasie je čím ďalej viac chladné a studený vietor či dážď môže zaťažiť pleť aj vlasy. Vyzbrojte sa preto výživnými olejmi a hurá do boja proti chladu :)

Viete, že je práve šípková sezóna? A práve je teraz je ideálna doba na vyskúšanie čerstvého šípkového oleja :) Je bohatý na antioxidanty, pomôže odstrániť prípadné pigmentové škvrny získané počas leta a udrží pleť dlhšie mladú. Skrátka ideálny jesenný olej :)

Počuli ste už o slivkovom oleji? Ak máte suchú či zrelú pleť, tento olej musíte vyskúšať. Dobre sa vstrebáva, pleť nie je po ňom mastná. Na pleti zanecháva hodvábny pocit. Ak milujete voňavé oleje, poteší vás, že slivkový olej má prirodzenú mandľovú vôňu pripomínajúcu marcipán. Pleť ostane hydratovaná, zvláčnená a chránená. Účinne bojuje proti vráskam.

Ďalším skvelým olejom na jeseň je bez pochýb olej tekvicový, ktorý je bohatý na zinok. Užívajte ho aj vnútorne a použite ho tiež ako zábal na vlasy, či nechty. Budú vďaka nemu pevnejšie a pružnejšie, vlasy sa budú menej lámať a môže pomôcť tiež z ich vypadávaním.

Na jeseň veľa žien trpí nadmerným vypadávaním vlasov. Ak sa tento problém týka aj vás siahnite po čiernom ricínovom oleji, s ním je regenerácia vlasov zaručená. Pomôže odstrániť problémy s vlasovou pokožkou ako sú napríklad lupiny či ekzém.

Vlasová pokožka bude pri pravidelnom používaní vyživená a zregenerovaná, čo pomôže obnoviť hustotu vašich vlasov. Vlasy budú silné, lesklé a husté.

Ak chcete účinok čierneho ricínového oleja zvýšiť, pred aplikáciou ho zohrejte a primiešajte esenciálne oleje, napríklad rozmarínový. Rozmarínový olej pokožku prekrví a pomôže lepšie vyživiť vlasové korienky a pokožku. Môžete tiež použiť nimbový, čajovníkový, alebo levanduľový olej, ktoré majú na pokožku antibakteriálne účinky.

Nezabudnite ani na pokožku celého tela. Ak vám počas dňa nikdy v ruke nechýba horúca šálka kávy, kávové maslo si zamilujete. Nielenže sa môže zahaliť do krásnej kávovej vône od hlavy až po päty, vaša pokožka sa vám poďakuje.

Obsahuje antioxidanty a vďaka svojim antibakteriálnym účinkom dokáže pomôcť aj podráždenej a svrbiacej pokožke. Pokožka ostane upokojená, hydratovaná, obnovená a chránená. Kávové maslo môžete pokojne použiť aj ako vlasový zábal. Použite ho samostatne alebo v kombinácii i inými olejmi. Úžasne musí voňať napríklad v kombinácii s kokosovým olejom :) Pozrite si recenziu kávového masla:

 

foto: pixabay.com - werner22brigitte


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty5