03. 11. 2016

Kadidlová voda Akamuti - recenzia

Tajomná vôňa sa vznáša v povetrí....a čas dušičiek prichádza. Z kadidelnice sa valí dym a jemne sa obtrie o vašu tvár. Schladiť ju môže už len jediné. Kadidlová voda.

Vôňa kadidla je špecifická. Pre niekoho vôňa upokojujúca, pre niekoho temná a pre iného jemne melancholická. Pocit pokoja, uvoľnenia a zahnanie vnútorných démonov. Tak by na vás mohlo kadidlo pôsobiť :)

Účinky kadidla

Okrem svojej tajomnej vône má kadidlo aj zaujímavé účinky na pleť. Poznáte ten zvláštny úkaz, keď máte problematickú pleť aj keď už dávno nemáte – násť? Ak máte problematickú pleť aj v „pokročilejšom“ veku, môžete sa začať tešiť.

Kadidlo sťahuje póry, redukuje nedokonalosti, no zároveň spomaľuje starnutie pleti. Presne čo zrelá pleť potrebuje :)

Pomôcť môže aj s ekzémom, striami a urýchľuje hojenie pokožky. Môžete ju použiť aj na problematickú vlasovú pokožku. Stačí ju nastriekať na pokožku a nechať pôsobiť, pokojne aj celú noc. Ak sa vám tieto účinky pozdávajú, určite investujte aj do čistého éterického oleja. Môžete ho pridať do pleťového krému, masky, alebo aj do kúpeľa.

Kadidlová voda od Akamuti

Jej vôňa nie je až tak výrazná, no stále ju budete pri aplikácii cítiť. Vďaka spreju môžete svoju pleť osviežiť kedykoľvek počas dňa. Ja som ju používala v rámci rituálu... najmä po vyčistení pleti, ráno pred hydratáciu a do magickej pleťovej masky ;) Môžete ju použiť tiež na osvieženie vzduchu, alebo ako aromaterapiu – stačí trošku nastriekať na vankúš krátko pred spaním.

Kadidlová voda Akamuti - recenzia

Zloženie kadidlovej vody rozoberať nijak zvlášť netreba. Je totiž úplne jednoduché. Destilát z kadidla (Boswellia carterii). Žiaden alkohol ani konzervanty :) Kadidlo sa získava vo živice stromu. Môže rásť v rôznych krajinách a je to odolný strom, ktorý prežije aj v drsnejších podmienkach. Dokáže rásť aj na skalách :) Kvalita živice môže závisieť od rôznych faktorov, no tá najkvalitnejšia pochádza zo Somálska. A tam je produkovaná aj táto kadidlová voda :) Práve somálske kadidlo vraj tiež kupujú katolícke kostoly.

Kadidlovú vodu Akamuti si môžete kúpiť v eshope. Kúpiť »

Ja mám pleťové vody od Akamuti (hlavne ružovú vodu) veľmi rada, majú krásne balenia a čisté zloženie. Výber je takisto široký, vyberiete si, nech už máte akýkoľvek typ pleti. Kadidlová voda je ideálna pre zrelú a problematickú pleť. Takže môže vyhovovať vám, aj vašej mamine :)

Ktorá voda od Akamuti je vaša obľúbená? Máte nejakú na vašom wishliste?


Súťaž o kadidlovú vodu zn. Akamuti!

Stačí odpovedať na jednoduchú otázku: Z ktorej krajiny pochádza najkvalitnejšie kadidlo?

Súťaž je ukončená, meno víťazky je: Lenka Holenčinová. Srdečne gratulujeme!

Barborka Gírethová
Barborka Gírethová
Verím, že na to aby sme boli krásne, nemusíme používať kozmetiku, ktorá poškodzuje naše zdravie. Prírodná kozmetika funguje rovnako dobre a veru niekedy ešte lepšie ako tá konvenčná. Rada vás preto inšpirujem mojimi skúsenosťami a tiež vám poradím, ako si prírodnú kozmetiku môžete vyrobiť doma. Ešte viac tipov, receptov a informácií môžete nájsť na mojich blogoch: beastlovesbeauty.wordpress.com a bioblogerinas.sk.


Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť priateľom na sociálnych sieťach:

Diskusia


Renáta 15. 12. 2022, 08:22

Dobrý deň.
Doniesla som si kadidlo do vody z Omanu.
Pár zrniečka nasipem do fľaše a zalejem vodou, ktorú pijem. Viete mi poradiť ako to môžem dlhodobo používať
Da sa to použiť aj ináč.
Ďakujem pekne
Renáta

Poradíme vám

Poradíme vám

o prírodnej kozmetike vieme všetko, neváhajte a pýtajte sa nás

Zákaznícke bonusy

Zákaznícke bonusy

pre našich zákazníkov všetko, aj bonusy

Unikátny sortiment

Unikátny sortiment

u nás nájdete výrobky, ktoré inde nekúpite

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

pri objednávke nad 60€

Overené našimi zákazníkmi

Keby všetko fungovalo tak ako tento obchod, mali by sme sa výborne.

Anna, pred 5 dňami
Všetky hodnotenia
Verfied by Visa Visa electron Visa Mastercard electronic Mastercard Secure Code Mastercard Maestro Gopay