Kakaové maslo: pre pocit Egyptskej bohyne [Recenzia]

Kakaové maslo: pre pocit Egyptskej bohyne [Recenzia]

V papierovom vrecúšku docestovali 4 pevné kusy čistého kakaového masla. Ešte som ho ani neotvorila a mámila ma sladká vôňa kvalitnej bielej čokolády. Docestovalo priamo do práce a hneď som prišla o jeden kus – vzala si ho kamoška. Druhý kus ešte v ten istý deň ostal vo vlastníctve mojej maminky. V čom spočíva „jeho“ magická moc? Je to „iba“ luxusnou čokoládovou arómou? Čítajte ďalej a dozviete sa viac!

Kakaové maslo sa odporúča:

 • na elimináciu strií (dokonca, uvoľňuje tuk z tukových buniek v tele)
 • na suchú a ekzematickú pokožku (zvlhčuje a hydratuje do hĺbky)
 • na zachovanie pružnosti a elasticity pleti
 • na ochranu pokožky po slnení (vyživí, hydratuje a ozdraví)
 • na vyladenie farebného tónu pokožky (udržuje opálenie)
 • omladzuje pokožku (vďaka vitamínu E a liečivým polyfenolom)
 • pomáha eliminovať vrásky
 • hojí jazvičky po akné
 • upokojuje odreniny a popáleniny (pôsobí do hĺbky)
 • jeho krásna vôňa účinne harmonizuje telo i dušu

Kusy kakaového masla

Kakaové maslo obsahuje množstvo vitamínu E, rôznych kyselín, theobromín a kofeín. Najviac zaujímavou zložkou je Skvalen. Prirodzene sa vyskytuje v koži a kožnom maze. Tým zaručuje regeneráciu lipidovej vrstvy pokožky.

Kakaové maslo od Akamuti je čisté organické maslo v surovom stave. Získava sa tradičnou cestou. Produkujú ho spracovateľské komunity v Ugande. Všetko pod štítkom:

 • bez chémie (100% prírodný produkt)
 • cruelty free (netestujú na zvieratách)
 • fair trade (férový obchod)

Topí sa pri teplote zhruba 34 až 38 stupňov Celzia. Takže napriek pevnému skupenstvu je nanášanie jednoduché:

Stačí priložiť na telo a maslo sa začne jemne topiť. Postupujeme ako pri umývaní mydlom. Odložíme a „dokrémujeme“ rovnomerne rukami.

Bio kakaové maslo 240 g Bio kakaové maslo si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

Môj tip:

Mne sa najviac topí v okolí krčnej chrbtice. Ak potrebujem naniesť kakaové maslo na celé telo, pošúcham si kakaovým maslom viac krát v danom mieste. Potom už len rukami nanášam na „menej topivé“ miesta na tele (u mňa najmä nohy).

Bio kakaové maslo

Výhodou je, že

 1. ho stačí malé množstvo
 2. rýchlo sa vstrebáva
 3. pokožka si zachová pružnosť, lesk a krásnu vôňu po celý deň

Skladovanie je nenáročné. Nekazí sa a vydrží účinné 3 až 5 rokov. Jeden kus, záložný, mám odložený v originálnom Akamuti papierovom obale v skrini. Druhý kus, ktorý používam, skladujem v kúpeľni v plastovom obale/uzatvárateľnom tégliku od Sódy bikarbóny. Takto sa bez problémov prenáša, keď cestujem. Nie je nutná chladnička, no uprednostnite sucho a izbovú teplotu.

Natieranie sa kakaovým maslom je zážitkom i terapiou v jednom. Prenesie vás do rozprávkovej čokoládovej krajiny a pri pravidelnom používaní omladnete nielen na duchu ;*)

Moje skúsenosti:

Kakaové maslo používam denne v našich prírodných podmienkach. Na celé telo i tvár. Namiesto telového mlieka po sprche. Upokojí ma po namáhavom dni v práci i po silnom športovom výkone.

Pleť sa mi začala farebne zjednocovať. Dokonca aj jazvy po akné sa farebne strácajú. No, nepredstavujte si žiadnu revolúciu typu namažem a vymažem ;*) Chce to pravidelnosť a čas.

Použila som ho aj v záhrade, namiesto opaľovacieho mlieka. Som asi stredný fototyp. Následne som ho použila aj po sprche, namiesto mlieka po opaľovaní.

Moje pocity:

Pri každodennom použití mi kakaové maslo udržuje pokožku vláčnu, pružnú a lesklú. Jemne ju tónuje do takej zdravšej farby. Príjemná aróma drží po celý deň. Proste, pokožka ho miluje ;*) A môj nos tiež.

Po celodennom slnení v záhrade som pekne rovnomerne do hneda opálená. Žiadne fľaky, spáleniny, či pocit suchej pleti!

Po opaľovaní som sa celá natrela kakaovým maslom. Pokožka ho doslova „vcucla“ a ostala hydratovaná, zamatová, pekne hnedá a voňavá.

Ďalšie testovacie plány:

Kakaové maslo od Akamuti som si pribalila na dovolenku a testovala som ho v prímorských podmienkach v role masla po opaľovaní, prečítajte si o tom viac tu.

Dočítala som aj o jeho prínosných účinkoch na suché a jemné vlasy (ktoré mám). Vyskúšame, uvidíme! V najbližšej recenzii sa máte na čo tešiť ;*)

Máte aj vy skúsenosti s kakaovým maslom, alebo uprednostňujete iný typ masla? Podeľte sa, poraďte, či pridajte tip v komentoch pod článkom :*)

BUĎME KRÁSNE a ZDRAVÉ aj s KAKAOVÝM MASLOM


Súťaž o bio kakaové maslo zn. Akamuti!

Stačí odpovedať na jednoduchú otázku: Pomáha bio kakaové maslo eliminovať vrásky?

Bio kakaové maslo zn. Akamuti vyhráva Vanesa Vážna. Srdečne gratulujeme!

Denisa Mateašiková
Denisa Mateašiková
Bloggerka, zaujímajúca sa o zdravý životný štýl. Vlaso-fil. Joga-fil. Miluje prírodu, prírodnú kozmetiku a makové koláče s kokosovým cukrom. Prečítala by aj Alexandrijskú knižnicu a nepohrdne kvalitnou alternatívnou hudbou. Keď však ide do tuhého, upokojí ju len joga, Gayatri mantra a vtáčí spev ; ) Váži si inteligentných, dobrosrdečných a čestných ľudí. Oceňuje tých, ktorí tvoria. http://mateasikova.blog.sme.sk