Kastílske mydlo 21. 09. 2015
Prinášame pár tipov na využitie bio tekutého kastílskeho mydla:
 
Čistiaca pasta – zmiešajte pár lyžíc sódy bikarbóny s pár strekmi tekutého kastílskeho mydla pre vytvorenie účinnej čistiacej pasty. Pastu jemnejšej zrnitosti získate ak pridáte viac tekutého kastílskeho mydla a takúto jemnejšiu pastu môžete použiť na čistenie toalety.  
 
Prípravok na čistenie dlážky – pridajte pár lyžíc tekutého kastílskeho mydla do vedra s vodou ( zhruba v pomere 1:40) a jemne zamiešajte.
 
Prací prostriedok – použite ¼ až do 1/3 šálky tekutého kastílskeho mydla pre jednu dávku prádla. V prípade tvrdej vody odporúčame použiť1/3 šálky tekutého kastílskeho mydla.
 
Prípravok proti škodcom - pridajte 1 lyžicu kastílskeho mydla, do ktorého pridáte éterický olej mäta prieporná, do cca 4,5 l vody. Roztok nalejte do nádobky a striekajte ním rastliny s voškami a inými škodcami.
 
Prípravok na umývanie riadu - zmiešajte ½ šálky kastílskeho tekutého mydla s 1-2 lyžičkami citrónovej šťavy a ½ šálky vody a ½ šálky octa. Dobra zamiešajte a skladujte v plastovej nádobe. 2 lyžice stačia na umytie veľkého množstva riadu.
 
Sprejový čistič pre všeobecné použitie – 3 lyžice tekutého kastílskeho mydla, 2 lyžice boraxu ( možné použiť namiestno neho sódu bikarbónu), 6 šálok filtrovanej alebo pramenitej vody, 2 šálky octa. Priveďte vodu k varu a pridajte k zmesi mydla a boraxu. Pridajte ocot a nechajte vychladiť. Uschovávajte v nádobe s rozprašovačom.
 
Prípravok na holenie pokožky – aplikujte tekuté kastílske mydlo na pokožku a pridajte troška vody. Napeňte. Šampón – zmiešajte tekuté kastílske mydlo s vodou v pomere 1:3. Nahrádza agresívne čistiace šampóny. Môžete pridať i éterický olej pre vôňu. Tento šampón odporúčame len na suché vlasy.
 
Tekuté mydlo na ruky – zmiešajte kastílske mydlo a vodu v pomere 1:1. Môžete pridať i éterický olej pre vôňu. Sprchový gél – zmiešajte tekuté kastílske mydlo a vodu v pomere 2:1. V tomto pomere je možné použiť kastílske mydlo i ako účinný šampón pre zvieratá. Do sprchového gélu môžete pridať i éterický olej pre vôňu.
 
Prípravok na umývanie ovocia a zeleniny – pridajte 1 lyžicu tekutého kastílskeho mydla do 2 šálok vody. Zmiešajte a vlejte do nádoby.
 
Čistič kobercov – zmiešajte ¼ šálky tekutého kastílskeho mydla s 1 šálkou vody. Miešajte kým nevznikne hustá pena. Aplikujte ako bežné čističe korbercov.
 
Pre deti – vyrobte si prípravok na umývanie vašich ratolestí. Zmiešajte kastílske mydlo s vodou a aplikujte ako sprchový gél. Vyhýbajte sa očiam nakoľko môže spôsobiť slzenie očí. Môžete tiež pridať do vane a dieťa si užije bublinky. Ich životnosť bude však kratšia oproti bublinám z bežnej peny do kúpeľa. Máte vlastný recept s použitím kastílskeho mydla? Napíšte nám ho do komentárov a my ho radi pridáme k ostatným receptom.

Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.

Odoberajte nové články zadarmo

vždy keď výjde nový článok, pošleme vám upozornenie do vašej emailovej schránky

Prihlásiť sa k odoberaniu nových článkov na email »

Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť priateľom na sociálnych sieťach:

Diskusia

Poradíme vám

Poradíme vám

o prírodnej kozmetike vieme všetko, neváhajte a pýtajte sa nás

Zákaznícke bonusy

Zákaznícke bonusy

pre našich zákazníkov všetko, aj bonusy

Unikátny sortiment

Unikátny sortiment

u nás nájdete výrobky, ktoré inde nekúpite

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

pri objednávke nad 60€

Overené našimi zákazníkmi

Keby všetko fungovalo tak ako tento obchod, mali by sme sa výborne.

Anna, pred 5 dňami
Všetky hodnotenia
Verfied by Visa Visa electron Visa Mastercard electronic Mastercard Secure Code Mastercard Maestro Gopay