Kastílske mydlo od Dr. Bronnera - Tea tree [recenzia]

Kastílske mydlo od Dr. Bronnera - Tea tree [recenzia]

Neporiadok v našom okolí plodí neporiadok v našej mysli. Zaoberáme sa tým, že si musí upratať toto alebo dať do poriadku tamto a nemáme čas myslieť sami na seba a na to, čo prežívame. Z tohto dôvodu nemám rada veľké množstvo kozmetiky a s tým suvisiaci fyzický neporiadok. Nadchli ma produkty, ktoré majú rôznoraké použitie a tým mi ušetria miesto v kúpeľni, ale i moju peňaženku. Preto som sa rozhodla vykúšať Tekuté kastílske mydlo zn. Dr. Bronner.

Táto značka vychvaľuje svoje bio tekuté kastílske mydlá a uvádza pri niektorých z nich až 18 spôsobov použitia. Môžete ho použiť od umývania zubov, ovocia a zeleniny, cez holenie, ako postrek proti škodcom na rastlinách ale i na sprchovanie a umývanie vlasov, či na intímnu hygienu. Ja som sa rozhodla vyskúšať Tekuté kastílske mydlo Tea tree.

Tekuté kastílske mydlo Tea tree Tekuté kastílske mydlo Tea tree si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

Zlepšujete svet

Nekupujete si len samotné mydlo, ale svojim nákupom vyjadrujete i svoj svetonázor. Zakúpením produktu sa stotožňujete i s princípmi tejto značky. Pri tomto tekutom kastílskom mydle svojim nákupom podporujete komunity vyrábajúce jednotlivé zložky tohto mydla v Ghane, Indii, Palestíne či Srí lanke.

Podporujete spravodlivý obchod Fair trade, ktorý garantuje výkup zložiek tohto mydla za férové ceny. Podporujete pestovanie rastlín v ekologickom poľnohospodárstve, ale i zodpovedný zber divorastúcich rastlín.

Nekupujte myš vo vreci

Aby ste vedeli, do čoho idete pri kúpe tohto tekutého mydla, tak vám priblížim, ako som toto mydlo použila a ako dopadlo. Hneď po otvorení cítite vôňu čajovníka (Tea tree), ktorá je trochu antiseptická, ale nie nepríjemná. Spája sa mi s rôznymi liečivými masťami s Tea tree.

Skúste ako šampón

Toto kastílske mydlo je vhodné najmä na vlasy s lupinami ale i na mastné vlasy a musím povedať, že vlasy sú po použití tohto mydla veľmi vzdušné a ľahké.

Na druhú stranu, keď som si toto mydlo naniesla na vlasy neriedené, tak mi vlasy presušilo extrémne a veľmi rýchlo sa znova mastili. Zistila som však, že z tohto tekutého mydla sa dá vyrobiť domáci šampón a v rôznych receptoch sa toto mydlo mieša s iným prísadami.

DIY šampón s tekutým kastílskym mydlom

Ja som si osobne vymyslela vlastný šampón, ktorý sa skladá z:

  • Shikakai powder
  • Neem powder
  • tekutého kastílskeho mydla Tea tree
  • voda

Zmiešate si Shikakai s Neem powder, zalejete teplou vodou a vytvoríte pastu. Pridáte pár kvapiek tekutého mydla a túto pastu si nanesiete na mokré vlasy. Vmasírujete a necháte pôsobiť. Zmyjete vodou a opakujete ešte raz.

Vlasy boli hydratované, lesklé a neboli mastné. Takže ak chcete použiť ako šampón, tak určite by som zvážila jeho riedenie s vodou alebo inými zložkami. Na internete určite nájdete množstvo receptov na prípravu domáceho šampónu s kastílskym mydlom.

Sprchový gél, gel na intímnu hygienu a prípravok na holenie

Mydlo som yskúšala na sprchovanie, na intímnu hygienu i na holenie. Žiadne podráždenie, bezproblémové použitie, dokonca mám pocit, že pôsobilo antisepticky čím upokojilo rôzne nečistoty pokožky ako akné či pokožku po holení.

Čistenie pleti

Naniesla som pár kvapiek na navhlčenú Konjac hubku s aloe vera a pekne vyčistilo pleť. Upokojilo podráždenú pokožku a zapálené akné. Pokožka bola čistá, odmastená a pripravená na nanášanie môjho obľúbeného pleťového krému. Samozrejme, pozor aby sa mydlo nedostalo do očí nakoľko ich dráždi. Potom je ich potrebné vymyť studenou čistou vodou.

Tekuté kastílske mydlo Tea tree

Tekutá zubná pasta

Veľmi som bola zvedavá, ako sa s týmto mydlom budú umývať zuby. Chuť je kombinácia mydla a tea tree, čo sa dalo čakať. Nakvapkala som dve kvapky na bambusovú zubnú kefku a šúchala zuby. Zuby mydlo umylo, avšak musíte rátať s miernou chuťou mydla. Dobre však v ústach pení.

Záverečné hodnotenie:

Osobne som s týmto produktom bola veľmi spokojná. Páči sa mi upokojená pokožka po čistení pleti, ako i po holení. Ako sprchový gél a gél na intímnu hygienu je veľmi dobrý, ale ako som už spomínala, v prípade použitia ako šampón, by som odporúčala nájsť si vhodný recept na šampón na vlasy s použitím tohto mydla.

Snáď len tá mydlová chuť v ústach mi trochu vadí, radšej by som cítila výraznejšiu chuť Tea tree.

Páči sa mi jednoduchý obal, ktorý sa dá recyklovať a určite ho vyskúšam na umývanie ovocia a zeleniny. Je i v praktickom malom 60 ml balení, takže si ho môžete zakúpiť I v “skúšobnej verzii”. Určite si ho zoberiem na cesty alebo dovolenku, aby som si odľahčila batožinu a nevláčila mnoho kozmetiky. Plánujem ho otestovať i do kúpeľa. Uvidíme, či sa vytvorí pena…

Ktorý spôsob použitia tohto mydla vás zaujal najviac?


Súťaž o tekuté kastílske mydlo Tea tree od Dr. Bronners!

Súťaž je ukončená, srdečne gratulujeme Michaele Illášovej!.

Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.