14. 08. 2019

Krém na opaľovanie SPF 30 od Officina Naturae – recenzia

Je len málo vecí, ktoré si musím pribaliť do dovolenkového kufra. Jednou z tých najdôležitejších je prírodný krém na opaľovanie, ktorý nie je nebezpečný pre moju rodinu ani vodné živočíchy. Preto sa každý rok pozerám po ich ponuke a hľadám to najlepšie.

Jednoduchý, ale šikovný

Krém na opaľovanie od Officina Naturae je v plastovej tube, na ktorej vrchnáčik dobre drží. Má 125 ml a je šikovný do plážovej tašky i ruksaku, ak sa rozhodnete pre turistiku. Nemusíte sa báť, že by sa sám otvoril, odoláva aj nárazom. Tuba je z recyklovaného plastu. Za výhodu považujem to, že nie je vôbec parfumovaný.

Krém na opaľovanie SPF 30 125 ml Krém na opaľovanie SPF 30 si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

Má to niekoľko plusov:

 • Hrozí minimálne riziko podráždenia pokožky počas opaľovanie. Nebude začervenaná, boľavá a nebude ani svrbieť
 • Nepriláka všetok hmyz na okolí, ktorému by ste mohli voňať
 • Nie každý obľubuje príliš voňavú pokožku v horúcom počasí

Krém na opaľovanie SPF 30 od Officina Naturae – recenziaKonzistencia je redšia, skôr ako pri telovom mliečku, ale o to ľahšie sa rozotiera do pokožky. Vsiakne krásne bez toho, aby po ňom ostal mastný alebo lepkavý film. Pokožka je príjemná na dotyk a pripravená na bozky slnka.

Veľa ľudí sa bojí bieleho povlaku, ktorý môže po opaľovacích krémoch ostať. Nuž, pri prvom použití som bola aj ja biela ako stena, lebo som ho naniesla príliš. Z mojej dávky som natrela aj môjho muža a ešte stále som bola biela. Ak ho nanesiete v ideálnom množstve (teda nie veľa, radšej pridať ako sa potom snažiť odobrať), po ňom neostáva ani stopy. A to doslova, lebo ho nie je ani vidieť, ani cítiť.

Zaujímavé zloženie

Už pár rokov si vyberám opaľovacie krémy, ktoré neobsahujú chemické ochranné filtre. Práve tie majú značné škodlivé účinky na morské prostredie. Tiež ma poteší, ak obsahujú rastlinné a minerálne ochranné filtre. S pribúdajúcim vekom pokožku chránim o niečo intenzívnejšie, lebo som si vedomá nástrah opaľovania bez krému.

Officina Naturae má vo svojom zložení vždy úžasné ingrediencie:

 • Dula je ovocie plné antioxidantov. Jej liečivé účinky sa využívali na rôzne problémy. Pripravovali sa z nej rôzne sirupy alebo liečivé elixíry, ale čoraz viac sa o ňo zaujíma aj kozmetický priemysel. Dula vyniká antialergénnymi a protizápalovými účinkami
 • Arganový olej je slávny aj ako tekuté alebo marocké zlato pre jeho výnimočné hydratačné a regeneračné účinky
 • Ľan je vynikajúci na kožné problémy ako ekzémy alebo dermatitídy a často sa používa v kozmetike určenej na regeneráciu pokožky
 • Slez je krásnou rastlinou, ktorú sa v záhradke oplatí pestovať na čaj. V kozmetike sa používa ako súčasť prípravkov na upokojenie pokožky
 • Nechtík poznali naše staré mamy ako liek na podráždenú, poranenú pokožku, ktorá potrebuje regenerovať a hydratovať
 • Jojobový olej vynikajúco hydratuje pokožku

Krém na opaľovanie SPF 30 od Officina Naturae – recenzia

  Celkové hodnotenie

  Ako som spomenula, krém má niekoľko vynikajúcich vlastností. Páči sa mi, že nemá vôňu a je redší, takže sa rýchlejšie a ľahšie rozotrie. Ak ho vytlačíte v správnom množstve (rýchlo prídete na to, koľko ho treba), nenechá po sebe biele fľaky.

  Bol so mnou na kúpalisku, v horách i na celodennom výlete v Čechách pri 35 stupňoch. Zakaždým nás ochránil na jednotku s hviezdičkou. Pre zdravé opaľovanie i pobyt na slnku je dôležité krém opakovane aplikovať, ak ste sa kúpali, príliš spotili alebo ste sa utreli uterákom.

  Veľakrát som hľadala, po koľkých hodinách je dobré opätovné krémovanie, ale nikde som jednoznačnú odpoveď nenašla. Ovplyvňuje to veľa faktorov, ale spravidla, ak sa nekúpem, ho nanášam každé dve – tri hodinky.

  Snažím sa slnku vyhýbať od pol jedenástej do tretej, ale ak to nejde, krém máme po ruke stále. Dobré je doplniť ho klobúkom, okuliarmi, prípadne slnečníkom, aby som ochránila aj oči a vlasy.


  Súťaž o krém na opaľovanie SPF 30 zn. Officina Naturae!

  Stačí odpovedať na jednoduchú otázku: Je opaľovací krém vhodný aj pre vegánov?

  Súťaž je ukončená. Srdečne gratulujeme Viere Šiškovej!

  Lucia Orviská
  Lucia Orviská
  Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.


  Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť priateľom na sociálnych sieťach:

  Diskusia

  Poradíme vám

  Poradíme vám

  o prírodnej kozmetike vieme všetko, neváhajte a pýtajte sa nás

  Zákaznícke bonusy

  Zákaznícke bonusy

  pre našich zákazníkov všetko, aj bonusy

  Unikátny sortiment

  Unikátny sortiment

  u nás nájdete výrobky, ktoré inde nekúpite

  Doprava zadarmo

  Doprava zadarmo

  pri objednávke nad 60€

  Overené našimi zákazníkmi

  Keby všetko fungovalo tak ako tento obchod, mali by sme sa výborne.

  Anna, pred 5 dňami
  Všetky hodnotenia
  Verfied by Visa Visa electron Visa Mastercard electronic Mastercard Secure Code Mastercard Maestro Gopay