Krém na ruky Verbena od Officina Naturae [Recenzia]

Krém na ruky Verbena od Officina Naturae [Recenzia]

Pokožka našich rúk dostáva zabrať viac, ako si uvedomujeme. Vysušuje ju horúca voda pri umývaní riadu i sprchovaní, agresívne čistiace prostriedky, manuálna práca, práca v kancelárii, chladné i veterné počasie. Výber kvalitného krému preto nie je luxus, ale nevyhnutnosť. V opačnom prípade nás potrápi suchá, drsná a popraskaná koža so sklonom k záderom okolo nechtov.

Trefa do čierneho

Pri výbere som sa spoľahla na starú známu značku z Talianska – Officina Naturae. Už si ma stihol omotať okolo prsta šampón na suché a poškodené vlasy a krásny dezodorant so závanom mora. V ponuke sú dva krémy – pačuli a verbena. Vybrala som si práve verbenu, lebo jej sviežu a optimistickú vôňu.

Verbena krém na ruky 50 ml Verbena, krém na ruky si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

Krásny a ekologický

Ladený je v zelených tónoch. Pristane mu to. Pôsobí tak jarne a upokojuje. Obal má 50 ml a vôbec nie je veľký. Pokojne ho môžete nosiť aj v kabelke, pretože vôbec nezaberie veľa miesta.

Mohli by ste namietať, že nie je veľmi bio, pretože je z plastu. Nie je to celkom tak, pretože krém je balený v bioplaste, ktorý sa vyrába z cukrovej trstiny. Dá sa recyklovať a dobrý pocit je tak znásobený.

Zaujme aj zložením

Pri kúpe kozmetiky ma zaujíma aj obsah rôznych zaujímavých zložiek. Príroda je pokladnicou byliniek, olejov alebo kvetov, ktoré majú na náš organizmus blahodarný vplyv.

Začala by som opunciovým olejom, ktorý som prvý raz použila tento rok a zamilovala som sa do neho. Bez debaty je to jeden z najlepších olejov, aké sa mi dostali do rúk. Je vlastne malý zázrak v boji so starnutím pleti a vynikajúco hydratuje pokožku. Hovorí sa mu aj prírodný botox a bude vás rozmaznávať so skutočnou láskou.

Zloženie krému Verbena

Lopúch je osvedčeným pomocníkom na vlasy a na veľmi suchú pokožku. Slez podporuje regeneráciu a vitamín E je silný antioxidant, ktorý chráni pokožku pred pôsobením voľných radikálov. Zloženie je vhodné aj pre vegánov.

Krémový a voňavý

Jeho vôňa sa nedá nezbožňovať. Je jemne citrusová, nie sladká a veľmi svieža. Vhodná je nielen pre ženy, ale aj pre mužov a využije ho tak naozaj celá rodina. Je skvelým parťákom na dovolenku k moru i na hory.

Jeho konzistencia je krémová a nie je hustý. Vďaka tomu sa ideálne nanáša na ruky a dobre sa rozotiera. Krém na ruky je z rady Innovattivi, ktorá je určená na revitalizáciu. Obsahuje i prebiotiká, ktoré prinavrátia rovnováhu aj ten najproblematickejšej pokožke.

Krém na ruky Verbena od Officina Naturae [Recenzia]

Splní, čo sľúbi?

Ak by som mala odpovedať stručne, tak áno. Ale poďme si to trochu rozmeniť na drobné. Ako som povedala, nie je veľmi hustý. Rýchlo sa tak vsiakne do pokožky a nezanecháva na nej mastný ani lepkavý pocit. Na rozdiel od krémov s obsahom silikónom ju potiahne prirodzeným ochranným filmom, ktorý zabraňuje vysušovaniu. Je hydratovaná, veľmi príjemná na dotyk a postupne sa zlepšuje aj stav popraskanej kože (napríklad na prstoch).

Odporúčam ho aplikovať aj na nechty a nechtovú kožtičku. Dostatočne ju vyživuje, aby nebola vysušená a netvorili sa zádery. Nechty budú tiež zdravšie a nebudú sa tak ľahko vysušovať.

V zime ma trápi chladová alergia, ktorá sa prejavuje aj suchými svrbiacimi plôškami po rukách. Krém ich upokojuje a zmenšujú sa. Až zmiznú.

Som veľmi spokojná. Preto mi stále chodí po rozume myšlienka, že aj Pačuli krém by sa u mňa doma nestratil.

Ako sa staráte o pokožku svojich rúk? Máte svoj obľúbený krém, ktorý si kupujete pravidelne?


Súťaž o krém na ruky Verbena zn. Officna Naturae!

Stačí odpovedať na jednoduchú otázku: Nachádza sa v zložení krému na ruky Verbena slez?

Súťaž je ukončená, víťazkou sa stáva Alenka Bojková. Srdečne gratulujeme!

Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.