Letná dovolenka s prírodnou kozmetikou

Letná dovolenka s prírodnou kozmetikou

To čarovné obdobie je tu. Čas, kedy zbalíme kufre a aspoň na chvíľu necháme realitu všedných dní za dverami. Túlame sa svetom a užívame si všetko plnými dúškami. Pred odchodom na dovolenku alebo víkend premýšľame, čo si vziať a aké situácie by nás mohli postretnúť. Mám pre Vás pár tipov na zaujímavé kúsky, ktoré by v dovolenkovom kufri nemali chýbať.

Čistota na každom kroku

Dni v mori, pod horúcim slnkom alebo v horách sú krásne, ale treba mať na pamäti, že o pokožku aj vlasy sa treba stále dôkladne starať. Miesto v kufri ušetria a zároveň preukážu veľkú službu:

  • Tuhý šampón je podľa mňa malý zázrak. Krásne umyje vlasy a postará sa o ich krásu. To ale nie je ani zďaleka všetko! V kufri sa nevyleje, ľahko sa uprace a je pre celú rodinu. Môžete ho použiť aj namiesto klasického mydla alebo sprchového gélu. Ak si na dovolenke zašpiníte oblečenie, tak môže nahradiť aj prach na pranie
  • Mydlo môžete použiť na ruky i celé telo. Nepotrebujete tak nič tekuté a neriskujete, že by v kufri niečo vytieklo

Zdravé opaľovanie

Pobyt na slnku je pre nás dôležitý, ale pokožku treba pred nebezpečnými slnečnými lúčmi chrániť:

  • Krém na opaľovanie je nevyhnutnosť kdekoľvek počas celého leta. Chráni pokožku pred spálením a jeho dôsledkami – rakovinou, fľakmi, škvrnami, predčasným starnutím pokožky
  • Malinový olej je veľmi dobrý na regeneráciu pleti a prinavrátenie jej prirodzenej rovnováhy. Malinový olej má prirodzený ochranný faktor a má protizápalové účinky. Ideálny i na opaľovanie a po opaľovaní (prečítajte si 6 dôvodov, prečo ho v lete používať)
  • Kokosový olej je multifunkčný pomocník, ktorý zachráni nejednu situáciu. Hydratuje, posilňuje, regeneruje pokožku po opaľovaní, pomôže na vlasy aj na nechty
  • Emulzia po opaľovaní zn. Officina Naturae predstavuje prírodné riešenie a osvieženie pre červenú pokožku po opaľovaní. Krémová emulzia je ideálna pre upokojenie pokožky po opaľovaní i po spálení pokožky.

Voňavý svet je krásny svet

Dezodorant je nevyhnutnou letnou výbavou. Nepríjemný zápach sa snažíme eliminovať a prírodná verzia je navyše veľmi jemná k našej pokožke. Či už si vyberiete kryštálový minerálny alebo v spreji, určite budete spokojní.

Možno ste zvyknutí kupovať si parfémy v drogérii. Pravdou ale je, že ak si na pokožku dáte bežný parfém, nemali by ste sa vystavovať slnečnému žiareniu. Vyskúšajte si preto vziať roll on s čarovnou vôňou kvetov alebo levandule. Aplikuje sa na pulzujúce body a jeho vôňa vám vyčarí úsmev na tvári.

Na cesty si určite nezabudnite pribaliť voňavé telové mlieko a krém na ruky. Pokožka potrebuje poriadnu dávku hydratácie a najmä v horúcom počasí môže byť vysušená a citlivá. Ak sa vám nechce brať aj krém na nohy, telové mliečko ho na pár dní zastúpi.

Čo nám vonia, hmyzu prekáža! Reč je o prírodnom repelente, ktorý obsahuje voňavé éterické oleje. Odpudzujú hmyz a nemusíme sa tak báť nepríjemných štípancov od komárov. Práve tie sú čoraz agresívnejšie a nebezpečnejšie.

Krásna pleť

Na dovolenku si obyčajne nemáme chuť brať celý svoj kozmetický arzenál a berieme len minimum. Ak sa aj rozhodnete nechať doma svoj obľúbený peeling či pleťovú masku, rozhodne si nezabudnite vziať svoju obľúbenú kozmetiku na denné čistenie pleti.

Gél, mliečko a pleťová voda sú nevyhnutnosť, aby sta stav pleti nezhoršil. Nesmie chýbať ani krém či sérum. Kvetové vody majú aj inú výhodu. Dokážu upokojiť pokožku po opaľovaní, holení alebo depilácii a osviežia ju aj počas dlhej cesty v horúcom počasí.

Čo nesmie chýbať vo vašom dovolenkovom kufri?


Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.