Mandľový olej a zdravá pleť

Mandľový olej a zdravá pleť

Pokožka na tvári je vystavená neustálym vplyvom okolia. Tvár obyčajne neskrývame pred ničím, čo sa nachádza v našom prostredí. Práve to robí tvár takú zraniteľnú a jej pokožku veľmi citlivú. O tvár sa treba pozorne starať. Iba tak bude vyzerať zdravo a sviežo v každom období života. Ak máte záujem o pomoc z prírody, vyskúšajte mandľový olej. V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať, akými spôsobmi môžete mandľový olej na pleť použiť.

Masáž tváre mandľovým olejom

Mandľový olej Masáž tváre mandľovým olejom má mnoho priaznivých účinkov. V prípade, že mandľový olej vmasírujete do pleti, udrží sa v nej olej dlhý čas. Pleť bude tak vyživená a žiarivá. Pravidelné masáže odstránia aj hlboké nečistoty a odumreté bunky pokožky. Pleť získa jednotný odtieň a pevnosť, ktorá je základom jej zdravia. Olej je potrebné vmasírovať do vyčistenej pleti, ideálne večer pred spaním, kedy prinesie relax i mysli a pomôže navodiť pokojný spánok.

Píling s mandľovým olejom

S pomocou mandľového oleja si môžete pripraviť veľmi jednoduchý píling. Stačí keď k oleju pridáte cukor alebo soľ. Cukor je v tomto prípade naozaj bezpečný, ale soľ neodporúčame na citlivú alebo zapálenú pleť s akné. Píling pleť vyživí a odstráni z nej všetky nečistoty aj odumreté bunky pokožky. Takto pripravený píling odporúčame používať jedenkrát za týždeň, pričom ho treba do pokožky jemne vmasírovať krúživými pohybmi.

Tmavé kruhy pod očami

Mandľový olej dokáže odstrániť aj tmavé kruhy pod očami. Na dosiahnutie tohto efektu treba mandľový olej používať každý deň, počas niekoľkých mesiacov. Jednoducho ho naneste na vatový tampón a ten si pred spaním priložte na okolie očí.

Čistenie pleti

Mandľový olej je vhodným čistiacim prípravkom na každý druh pokožky. Dá sa s ním vyčistiť dokonca aj mastná pokožka tváre. Pár kvapiek oleja naneste na končeky prstov a následne ho jemnými krúživými pohybmi vmasírujte do celej tváre. Pokožka by mala byť pri takomto čistení suchá, takže ju pred čistením nenavlhčujte. Olej nechajte pôsobiť tri minúty. Následne preložte cez tvár vlhký uterák. Uterák jednoducho navlhčite pod kohútikom a vytlačte z neho vodu tak, aby z uteráka nekvapkala. Uterák nechajte na pleti dovtedy, kým nezíska izbovú teplotu. Voda, ktorá sa bude odparovať pod uterákom otvorí všetky vaše póry a zbaví vás aj hlbokej nečistoty. Nakoniec pleť jemnými pohybmi prejdite čistým vatovým tampónom.


Gabriela Dzurková Štofová
Gabriela Dzurková Štofová
Fanatička do prírodnej kozmetiky a majiteľka eshopu BIOnatural.


Odporúčané produkty4