Masky na tvár z kokosového oleja na všetky problémy

Masky na tvár z kokosového oleja na všetky problémy

minulom článku som sa zamerala na kokosový olej dá sa povedať vo všeobecnosti. Povedala som vám moje tipy ako ho použiť na starostlivosť celého tela. Dnes sa skôr zameriam na pokožku tváre, o ktorú sa musíme patrične starať.

Hlavne po lete potrebuje dodať všetky potrebné látky a keďže tu máme jeseň, či chceme, či nie, tak to počasie pleti tiež na kráse práve nepridá. Vietor, dážď, málo slnka a pomaly aj prízemné mrazy nie sú práve top ponukou, no s tým už nič nenarobíme.

S kokosovým olejom sa dá vyčarovať fakticky čokoľvek. Z môjho pohľadu sú skvelou voľbou masky, ktoré za pár minút pôsobenia dokážu zázraky. Niekto preferuje masky na tvár kupované, iní tie, ktoré sa dajú vyrobiť aj v pohodlí domova a práve tie DIY budú témou dnešného článku.

1. Pre čistú pleť

Ktorá z nás by nechcela mať krásnu a čistú pleť? Zrejme každá, no niekedy sa tomu dá ľahko dopomôcť.

Odporúčam zmiešať kokosový olejmedom a pridať k tomu ovsené vločky. Túto zmesku si aplikujte na pleť a nechajte pôsobiť tak cca 15-20 minút a následne zmyte vlažnou vodou s pomocou hubky. Po maske je skvelou voľbou nejaký hydrolát alebo ružovú, či levanduľovú vodu a posledným krokom bude nejaký dobrý hydratačný krém, či olej.

2. Na čierne bodky

Bodky mám veľmi rada, no na pleti s nimi nie som kamarátka. Hlavne čo sa týka oblasti nosa, kde s nimi bojujem niekoľko rokov. Raz je to lepšie, inokedy horšie.

V tomto prípade opäť zmiešate kokosový olej s levanduľovým a kadidlový olej. Táto zmeska pomáha pri tomto probléme. Vo všeobecnosti je skvelé, keď po maske dopomôžete bodkám aj mechanicky, pomocou kozmetického očka, či kozmetickej utierky.

3. Na suchú pleť

V tomto prípade jednoznačne zmes kokosového oleja s medom, ktorý necháte na pleti pôsobiť cca 15- 20 minút. Po tejto kúre budete mať pletičku ako z bavlnky.

5 olejov pre suchú pleť Prečítajte si: 5 olejov pre suchú pleť

4. Hĺbkové čistenie

Tak raz za týždeň až dva je potrebné pleť hĺbkovo vyčistiť a na to odporúčam kokosový olej so sódou bikarbónou. Nechať pôsobiť tak 10 minút, nakoľko sóda by mohla podráždiť pleť, takže opatrne. Ak máte citlivejšiu pleť, tak radšej opatrne. No na druhej strane by mal kokosový olej tieto reakcie zneutralizovať a zmierniť.

Tak čo, vyskúšate niečo z týchto DIY? Prípadne, ak ste už vyskúšali, tak vám pomohli?


Nika Žembová
Nika Žembová
Bloggerka žijúca si svoj sen. Vždy pozitívne naladená študentka farmácie, ktorá si ulietava na kozmetike, dobrých romantických knihách a filmoch. Zbožňuje jógu a beh, bez pohybu by deň nebol dňom, no neodolá čokoláde a pečeniu dobrôt. Úplne vypne pri písaní a dobrej poľskej, či latino hudbe.


Odporúčané produkty1