11. 01. 2016

Recenzia minerálnej nimbovej masky od Akamuti


V ponuke značky Akamuti nájdete okrem ružovejčokoládovej aj nimbovú pleťovú masku. Ak už nejakú dobu čítate moje články, mohli ste si všimnúť, že nimba (neem) je moja srdcovka :) A Akamuti vlastne tiež – táto anglická značka ponúka čistú prírodnú kozmetiku, v ktorej nenájdete žiadne chemické zložky. A navyše má nádherné obaly!

Zloženie a účinky neem (nimbovej) masky

Zloženie:

  • zelený íl
  • nimbový (neem) prášok
  • amlový prášok

To je všetko – čisté a jednoduché :) Táto nimbová maska je určená pre problematickú, mastnú a zmiešanú pleť, v princípe je ale vhodná pre všetky typy pleti. Základ tvorí zelený íl, ktorý z pleti vytiahne všetky nečistoty a toxíny. Je účinný, no je jemnejší ako napríklad bentonitový íl, ktorý môže byť pre citlivejšiu pleť až príliš silný.

Hneď za ním nasleduje môj miláčik – nimbový prášok, je úžasný pre všetky typy pleti. Má liečivé účinky a pomôže ako pri vyrážkach, svrbivej pleti tak aj pri ekzéme a ďalších kožných problémoch. Pomáha pokožku hydratovať, pôsobí antibakteriálne a udržuje pleť dlhšie mladú. Čo viac si priať? :) Zloženie dopĺňa aj amlový prášok, ktorý je bohatý na vitamín C a tak pomáha pokožku rozjasňovať.

Použitie nimbovej masky

Maska je v práškovej forme, preto v nej nenájdete žiadne konzervanty. Pred použitím ju treba zmiešať s ľubovoľnou tekutinou a tu môžete využiť vlastnú fantáziu. Pokojne môžete použiť aj čistú vodu, no ešte účinnejšiu masku získate, ak ju zmiešate s bylinkovým, či zeleným čajom, alebo kvetinovou vodou.

Ja ju rada miešam s čajovníkovou vodou, ktorá má príjemnú vôňu a je veľmi vhodná pre problematickú pleť. Pôsobí antibakteriálne a tak sa rýchlejšie zbavíte prípadných nedokonalostí pleti. Môžete použiť aj esenciálne oleje, pre problematickú pleť je vhodný napríklad tea tree (čajovníkový), nimbový alebo levanduľový olej.


Nimbová (neem) maska a tea tree kvetinová voda od Akamuti

Minerálna neem maska a kvetinová voda tea tree od Akamuti

Príprava masky je jednoduchá, zmiešajte 1-2 čajové lyžičky s trochou tekutiny – pridajte 1 čajovú lyžičku napr. čajovníkovej vody a zamiešajte, množstvo tekutiny upravte podľa potreby.

Môžete pridať 2 kvapky vybraného esenciálneho oleja. Ak chcete aby bola maska viac hydratačná, namiesto vody zmiešajte masku s bielym jogurtom, prípadne pridajte trochu medu. Ak máte pleť suchú, pridajte pár kvapiek rastlinného oleja.

Nimbovú minerálnu masku kúpite u bionatural.sk za 10,5€ / 100g. Kúpiť »

Masku nechajte pôsobiť na čistej pleti cca 5-10 minút, ale nenechajte ju úplne vyschnúť. Suchá maska zbytočne ťahá pleť a môže vám ju podráždiť.

Po zmytí masky opláchnite pleť studenou vodou a hydratujte ako zvyčajne. Maska vytiahne z pleti nečistoty a pôsobí proti vzniku vyrážok. Ja som s maskou spokojná, svoj účel plní a navyše obsahuje moje obľúbené skrášľujúce prísady :)


Detail neem masky Akamuti

Detail nimbovej masky Akamuti


Súťaž o minerálnu nimbovú masku zn. Akamuti!

Stačí odpovedať na jednoduchú otázku: Nachádza sa v zložení minerálne nimbovej masky aj prášok Shikakai?

Odpovede posielajte cez súťažný formulár, ktorý nájdete nižšie. Súťaž trvá do nedele 17. 1. 2016.
Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stáva... Nikola Chmúrčiaková. Srdečne gratulujeme!

Barborka Gírethová
Barborka Gírethová
Verím, že na to aby sme boli krásne, nemusíme používať kozmetiku, ktorá poškodzuje naše zdravie. Prírodná kozmetika funguje rovnako dobre a veru niekedy ešte lepšie ako tá konvenčná. Rada vás preto inšpirujem mojimi skúsenosťami a tiež vám poradím, ako si prírodnú kozmetiku môžete vyrobiť doma. Ešte viac tipov, receptov a informácií môžete nájsť na mojich blogoch: beastlovesbeauty.wordpress.com a bioblogerinas.sk.


Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť priateľom na sociálnych sieťach:

Diskusia

Poradíme vám

Poradíme vám

o prírodnej kozmetike vieme všetko, neváhajte a pýtajte sa nás

Zákaznícke bonusy

Zákaznícke bonusy

pre našich zákazníkov všetko, aj bonusy

Unikátny sortiment

Unikátny sortiment

u nás nájdete výrobky, ktoré inde nekúpite

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

pri objednávke nad 60€

Overené našimi zákazníkmi

Obchod ponúka mnoho výhod - za najväčšiu považujem so svojou rodinou veľmi dobrú komunikáciu. Ohromnou výhodou je podrobný popis vlastností a účinkov predávaných výrobkov - veľmi to pomôže pri rozhodovaní. Vynikajúce dopravné služby.

Mrko, pred 5 dňami
Všetky hodnotenia
Verfied by Visa Visa electron Visa Mastercard electronic Mastercard Secure Code Mastercard Maestro Gopay