Najkrajšie vianočné darčeky pre našich mužov

Najkrajšie vianočné darčeky pre našich mužov

Cítite to vo vzduchu? Zvianočnieva sa. Postupne začínajú znieť koledy, domy zdobia svetielka, čoskoro budú domácnosti voňať vareným vínkom a koláčikmi. Niekto to zbožňuje, iný má z toho hrôzu v očiach. Neviete, čo by ste mohli kúpiť pod stromček ockovi, bratovi, manželovi alebo starému otcovi? Pozrite si naše tipy na krásne darčeky pre všetkých mužov.

Niečo pekné a praktické

Aj keď vo všeobecnosti platí názor, že muži kozmetiku nepotrebujú, nie je to celkom tak. Veď aj oni chcú byť zdraví a páčiť sa svojej nežnejšej polovičke. Preto môže byť kozmetika ideálnym darčekom, ktorý bude krásny a pritom aj viac ako šikovný.

Telové maslo je potrebné pre hydratovanú pokožku. Veľkú službu preukáže nerafinované bambucké maslo, ktoré ponúka Akamuti aj Sheabutter Cottage.

Používa váš muž alebo ocko celý rok ten istý šampón? Nie je to škoda, keď je prírodná ponuka taká veľká? Vyskladajte mu balíček, ktorý budú jeho vlásky a vlasová pokožka zbožňovať. Šampóny od Officina Naturae môžete doplniť o jamajský čierny ricínový olej, ktorý podporuje rast a hustotu vlasov.

Zaujímavým nápadom sú aj tuhé šampóny, ktoré muži ocenia aj na dovolenke alebo služobnej ceste. Nepoznajú ho? Nevadí, veď jeho použitie je také jednoduché!

Holenie naše každodenné

Muži sa obyčajne holia každý deň, niekedy každý druhý, pokiaľ sa nerozhodnú vypestovať si bradu. Naše Marseillské mydlá sú na holenie vhodné, pretože zabránia podráždeniu pokožky. Ak si myslíte, že tuhé mydlo sa dnes nenosí, tak v ponuke je aj tekuté marseillské mydlo, ktoré má veľké množstvo možností použitia.

Dôležité je postarať sa o pokožku po holení. Skúste preto kúpiť niektorý z našich kokosových olejov. Pokožku upokojujú a hydratujú, môžu sa použiť na celé telo a bude ho chcieť používať celá rodina.

Starostlivosť o pleť a pokožku celého tela je dôležitá

Ak sa muži vo bašom okolí radi starajú o svoj zovňajšok, tak pleťová kozmetika je vhodným darčekom. Nielen preto, že aj ich pleť starne, ale aj preto, že potrebuje ochranu pred vonkajšími vplyvmi. Trápi vás akné? Vyskúšajte Tariku, masku na akné, s aplikáciou vám pomôže priateľka či manžeka :)

Mydlo Alep 40%, 200 gOpäť musíme vyzdvihnúť aj tuhé mydlá, ktoré zažívajú veľký boom. Mydlo Alep, čierne mydlo od Savon alebo Marseilleské mydlo nielen pekne vyzerá, ale tiež sa výborne postará o pokožku.

Viete, čo muži takmer nikdy neodmietnu? Dobrý sprchovací gél. Tie od Officina Naturae sú nielen pekné, ale aj účinné a šetrné k pokožke. Dôkladne ju vyčistia bez vysušovania.

Vôňa poteší vždy

Tak ako ženy, aj muži obľubujú pekné vône. Práve parfumy sú každoročne darčekom, ktorý si pod stromčekom nájdu mnohí z nás. Čo takto nahradiť ho nejakým pekným roll – onom? Altevita ponúka roll – ony na rôzne ťažkosti a vďakam šikovnému baleniu ich môžu mať neustále po ruke.

Aróma difuzérMáte doma nadšeného šoféra? Urobte mu radosť zdravým osviežovačom vzduchu do auta. Stačí nakvapkať 4 - 5 kvapiek prírodného éterického oleja a váš muž získa osviežovač presne podľa svojho gusta. Aróma difuzér do auta môžete nastaviť na rôznu intenzitu uvoľňovania vône otáčaním konca s označením +/-. Pri každej zmene éterického oleja odporúčame nakvapkať tento olej na novú vatovú tyčinku, ktorú si môžete zakúpiť hneď s difuzérom.

Čo poviete na náš výber darčekov pre vašich mužov? Chceli by ste im niečo také darovať, ale neviete, či vyberiete to najlepšie? V tom prípade nám napíšte a spolu poskladáme nejaký pekný darčekový balíček, ktorý poteší ocka, brata aj manžela.


Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.