Najlepšie esenciálne oleje na problematickú pleť
Na našom blogu ste si mohli prečítať už viacero článkov o tom, aké výborné účinky majú esenciálne oleje. Dnes by sme vám radi ukázali esenciálne oleje na problematickú pleť.
Neriedené oleje na pleť nepatria
Esenciálne oleje majú veľkú silu, ale treba ich používať s rozumom a mierou. Všeobecne platí, že na pokožku nesmú ísť neriedené, lebo by napáchali viac škody ako úžitku.
Čajovníkový olej môžete riediť s pleťovou vodou, ale v niektorých prípadoch sa môže používať aj neriedený. Dôležité je na malom kúsku kože zistiť, či naň nebudete mať nejakú reakciu. Mnohí ľudia ho v zriedenej forme znesú, ale čistý im spôsobuje problémy.
Má silné dezinfekčné, antibakteriálne, antivírusové, protiplesňové a protizápalové účinky. Čistí rany aj zapálené miesta, môžete si ním potierať vyrážky a pôsobí proti nim aj preventívne. Pomáha pokožke rýchlejšie sa zregenerovať a vyzerať zdravšie.
Levanduľový olej
Tento olej je priam legendárny, lebo priaznivo vplýva na psychické aj fyzické zdravie. Levanduľový olej upokojuje, uvoľňuje napätie a stres, uľahčuje zaspávanie a navodzuje príjemný spánok. To však zďaleka nie je všetko, pretože pôsobí aj antibakteriálne a má čistiace a regeneračné vlastnosti. Uľavuje zapálenej pokožke a zmenšuje viditeľnosť jaziev. Podporuje hojenie aknóznej pokožky a oceníte ho aj pri drobných rankách alebo štípancoch od hmyzu.
Mätový olej
Jeho vôňu vám asi netreba nijak zvlášť predstavovať. Mnohým sa spája s letom, limonádami, drinkami a chladivými účinkami. Dokáže ničiť baktérie a plesne, reguluje tvorbu kožného mazu a minimalizuje póry. Vynikajúca je mätová voda, ale skúsiť môžete aj mätový olej. Nepoužívajte ho neriedený, pridajte ho napríklad do hroznového alebo arganového oleja, ktoré neupchajú póry a nezaťažia pleť. Bonusom je vôňa, ktorá vás nabije pozitívnou energiou.
Geránium – muškátový olej
Geránium určite poznajú milovníci prírodnej kozmetiky, lebo jej neraz prepožičiava nádhernú vôňu. Vďaka svojim účinkom sa radí medzi jeden z najlepších a najúčinnejších olejov na akné. Jeho sila tkvie v tom, že vie vyvážiť tvorbu kožného mazu a pleť je nielen matná, ale aj čistá. Bonusom je jeho príjemná vôňa.
Citrónový olej
Citrónový olej má niekoľko úžasných vlastností. Zlepšuje náladu, bojuje so stresom a účinný je aj v boji s akné. Bojuje aj s upchanými pórmi, redukuje viditeľnosť červených fliačikoch alebo jaziev a zmierňuje riziko vzniku jaziev po akné. Má antibakteriálne účinky a ľahko si z neho urobíte pleťovú vodu vhodnú na mastnú a zmiešanú pleť.
Esenciálny olej kajeput
Znie veľmi exoticky a prišiel k nám naozaj z diaľky. Esenciálny olej kajeput je príbuzným čajovníka austrálskeho, ktorý je o niečo známejší a majú podobné účinky. Tento olej má sviežu prenikavú vôňu, takú eukalyptovo - gáfrovú. Vyniká protizápalovými, antibakteriálnymi vlastnosťami a odporúča sa na mastnú, zmiešanú a problematickú pleť so sklonom k akné alebo s pigmentovými škvrnami.
Ktorý olej na problematickú pleť je váš najobľúbenejší?
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.
Diskusia