28. 09. 2016

NEEM Sunita Passi: Zaži Indiu na vlastnej koži!

V poslednej dobe stále častejšie počujeme a kade-tade čítame o tajomnom strome Nimba (Neem). Nimbový olej sa evolučne prediera medzi už revolučne známy olivový, kokosový, mandľový, či ricínový. Nimbový prášok sa pokojne môže kamarátiť a zdravotnými účinkami rovnať známej chlorelle, spiruline, zelenému jačmeňu, či inej zelenej potravine. Stále však o Nimbe nevieme dosť, a práve preto som sa rozhodla čosi vám o nej prezradiť, a navyše vám priblížiť prírodnú ajurvédsku kozmetickú radu „NEEM Sunita Passi“, ktorej výrazne účinnou zložkou je práve spomínaný Neem.

Nimba alebo Neem prášok sa získava zo stromu Zederachu Indického (Azadirachta Indica), ktorý rastie v Ázii a Južnej Európe. Spracovávajú sa jeho listy a plody, ktoré obsahujú množstvo minerálov, vitamínov a mastných kyselín. Strom je posvätný a spája sa s ním množstvo legiend. Zahŕňa látky, ktoré nikde inde v prírode nenájdete. Sú to: nimbín, azadirachtín, nimbidol, quercecetín, nimbidín atď.

Je to silné prírodné antibiotikum a má množstvo pozitívnych účinkov na náš organizmus. Účinky nimby sú nasledovné:

 • antivírusové
 • antibakteriálne
 • protiplesňové
 • antialergické
 • antikoncepčné (vnútorne sa neodporúča užívať pri pokusoch o dieťa, ani v tehotenstve)
 • analgetické (tlmí bolesť)
 • antipyretické (proti horúčke)
 • imunostimulačné
 • upokojuje vlasovú pokožku i pokožku celého tela
 • eliminuje a zastavuje padanie vlasov a bojuje proti lupinám
 • vhodný podporný prostriedok v boji s ekzémami aj psoriázou
 • upokojuje tráviacu sústavu a čistí črevá od parazitov
 • čistí krv

Pôvod a idey tvorcov kozmetickej rady „NEEM Sunita Passi“

Pani Sunita PassiKozmetická rada „NEEM Sunita Passi“ pochádza z dielne ajurvédskej terapeutky Sunity Passi, pôvodom z Británie. Vyjadruje ideu celostnej medicíny, ktorá spája vnútorné užívanie nimbového prášku s vonkajším používaním nimbovej kozmetiky. Človek sa čistí zvnútra i zvonka zároveň. Nie je to však nutnosť. Záleží od toho, či ide o prevenciu pred spomínanými problémami a ťažkosťami, alebo sa už človek dlhodobo trápi a potrebuje prečistiť celý organizmus. Pokiaľ ste bežným zdravým jedincom, nimbová kozmetická rada je šetrnou a jemnou náhradou dennej starostlivosti o pokožku celého tela, pri ktorej sa do nášho tela nedostáva množstvo chémie, ako to býva pri používaní komerčnej kozmetiky.

Základom „NEEM Sunita Passi“prírodné látky, obohatené o čistú nimbu, miešané v účinných indických receptúrach, pričom sa používajú moderné technológie. Nimbový prášok sa vyrába v Británii, no získava sa z listov nimby, ktorá je pestovaná na malých farmách v Indii. Výrobca tak podporuje domácich pestovateľov, dáva im možnosť práce, a zároveň si je istý, že dostáva kvalitnú zložku do konečného produktu.

Prečítajte si: Tajomstvo zdravej a krásnej pleti, či vlasov – nimba. Čítať »

„NEEM Sunita Passi“ je sesterskou líniou „Tri-Dosha“ kozmetickej rady, ktorá bola jej úspešnou predchodkyňou. Vznikla spontánne okolo roku 2002 pri ceste Sunity po Indii. Milovníčka celostnej medicíny a jogy vo všetkých možných formách, Sunita Passi, dlhšie sledovala všeobecný stres, úzkosť, tlak, alergie, ekzémy a iné zdravotné problémy svojich kolegov. Rozhodla sa im pomôcť.

Odrazovým mostíkom bola jej skúsenosť z detstva. Návšteva starého otca, ešte v jej siedmych rokoch, ktorý riadil Ajurvédsku kliniku v Indii. S vervou sa pustila do štúdia Ajurvédy. Navštívila mnoho kliník, centier a ášramov (chrámov) v jej rodnej zemi.

NEEM Sunita Passi: Zaži Indiu na vlastnej koži!

Neskôr, ako kvalifikovaná terapeutka, masérka a konzultantka, začala pracovať na svojom vlastnom étose zdravia a duševnej pohody. Vrátila sa do Británie, kde sa spojila s mnohými expertmi z rôznych alternatívnych zdravotných smerov. Sunita nielen navrhuje kvalitnú a čistú prírodnú kozmetiku, ale aj učí a prednáša o tom, ako si uchovať zdravie, podľa najstaršieho liečebného systému na svete. Tiež praxuje na klinike v Londýne, čo napĺňa jej vzdelanie terapeutky a inšpiruje ju vo vyrábaní nových liečiv a produktov.

Čistota, pokoj, rovnováha a pozitívna energia sú základom nielen zložiek a výrobného procesu konečného produktu, ale aj mottom a prístupom tvorcov tejto jemnej ajurvédskej kozmetiky :*)

„Tri-Dosha“ ajurvédska kozmetická rada odštartovala pozitívnu ideu Sunity, vyrobiť produkty, ktoré by konzervovali „jej pokoj“ a mohla ho rozširovať svojmu okoliu. „Tri-Dosha“ stojí na myšlienke zachovania rovnováhy troch dóš, telesných typov, váta-pita-kapha, (vietor-oheň-sliz, voľný preklad) v tele. Platí, že pokiaľ sú naše dóše v rovnováhe, sme zdraví. Silnejšie vybočenia spôsobujú zdravotné potiaže, či už fyzické, alebo duševné.

Sunita Passi a jej tým rešpektujú prírodu a prírodné zdroje

Nimbová rada NEEM Sunita Passi

Vo svojich výrobkoch spájajú ajurvédsku tradíciu, modernú starostlivosť o pokožku a úprimný záväzok voči planéte.

 • Balenia výrobkov sú celé recyklovateľné
 • Vždy, keď je to možné, balenia použijú viackrát
 • Snažia sa používať, čo najmenej papiera
 • Elektrické zariadenia vypínajú vždy, keď je to možné
 • Držia sa idey, kde spájajú fyzické zdravie so psychickým zdravým
 • Používajú organické ingrediencie
 • Produkujú bez škodlivých chemikálií
 • Nepoužívajú živočíšne zložky
 • Netestujú na zvieratách, ale na dobrovoľníkoch z ľudských radov
 • Vyhýbajú sa umelej parfumácii
 • V kozmetike nenájdeme SLS/SLES alebo parabény
 • Určitými percentami z predaja rady „NEEM Sunita Passi“ sú podporované projekty pre vidiecke oblasti v Indii, kde je nízka zdravotná starostlivosť
 • Rada s nimbou vyhrala cenu „The Highly Commended Award from the International Beauty Awards“

Zaujala vás táto krátka info cesta o Nimbe? Radi by ste sa dozvedeli čosi viac o konkrétnych nimbových produktoch a uštipli si troška indickej vnútornej rovnováhy? Sledujte našu stránku www.bionatural.sk a postupne pribudnú recenzie na celú kozmetickú radu. A navyše, všetko od „Neem Sunita Passi“ nájdete špeciálne na našom e-shope ;*)


Denisa Mateašiková
Denisa Mateašiková
Bloggerka, zaujímajúca sa o zdravý životný štýl. Vlaso-fil. Joga-fil. Miluje prírodu, prírodnú kozmetiku a makové koláče s kokosovým cukrom. Prečítala by aj Alexandrijskú knižnicu a nepohrdne kvalitnou alternatívnou hudbou. Keď však ide do tuhého, upokojí ju len joga, Gayatri mantra a vtáčí spev ; ) Váži si inteligentných, dobrosrdečných a čestných ľudí. Oceňuje tých, ktorí tvoria. http://mateasikova.blog.sme.sk


Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť priateľom na sociálnych sieťach:

Diskusia

Poradíme vám

Poradíme vám

o našich výrobkoch vieme všetko, neváhajte a pýtajte sa nás

Zákaznícke bonusy

Zákaznícke bonusy

pre našich zákazníkov všetko, aj bonusy

Unikátny sortiment

Unikátny sortiment

u nás nájdete výrobky, ktoré inde nekúpite

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

pri objednávke nad 60€

Overené našimi zákazníkmi

Obchod ponúka mnoho výhod - za najväčšiu považujem so svojou rodinou veľmi dobrú komunikáciu. Ohromnou výhodou je podrobný popis vlastností a účinkov predávaných výrobkov - veľmi to pomôže pri rozhodovaní. Vynikajúce dopravné služby.

Mrko, pred 5 dňami
Všetky hodnotenia
Verfied by Visa Visa electron Visa Mastercard electronic Mastercard Secure Code Mastercard Maestro Gopay