Nočný krém s bio zeleným čajom [recenzia]

Nočný krém s bio zeleným čajom – recenzia

Spomínate si na recenziu na Denný krém s bio zeleným čajom od L´Orient Cosmetique Naturel? Bola som s ním veľmi spokojná a mojej zmiešanej pleti so sklonom k akné pomáhal. K nemu mám aj nočný krém a spolu sa naozaj dopĺňajú.

Vyzerajú ako dvojičky

Nočný krém s bio zeleným čajom akoby z oka vypadol tomu dennému. Sú ako dvojičky, biela tuba s nápisom a béžovým pásikom, objem 40 ml. Keď som sa na ne pozrela prvý raz, nevidela som rozdiel. Na dennom je francúzske označenie Jour, na nočnom Nuit, čo je jediné poznávacie znamenie. Uvítala by som ešte nejaký symbol, no to už je len na výrobcovi.

Nočný krém s bio zeleným čajom 40 ml Nočný krém s bio zeleným čajom si môžete kúpiť v eshope Kúpiť »

Je ľahký, v poličke nezaberá veľa miesta a do kozmetickej cestovnej taštičky pasuje tiež.

Nočný krém s bio zeleným čajom naozaj vonia ako čaj

Ďalšou podobnosťou medzi denným a nočným krémom je ľahká vôňa (prečítajte si recenziu na pleťový peeling s bio zeleným čajom). Cítim v nej závan zeleného čaju a páči sa mi. Voňavá kozmetika si ma vždy nakloní na svoju stranu a vyhovuje mi, ak ma aspoň na okamih prenesie niekam ďaleko.

Konzistencia je trochu iná, ale stále ľahšia. Neostáva po ňom mastný pocit, dobre sa vsiakne. Tiež musím vyzdvihnúť, že neupcháva póry a pleť je čistá, bez nových čiernych bodiek a nedokonalostí. Po večernom odlíčení a čistení ho natriem na celú tvár a krk. Pred tým ešte nezabúdam ani na hydratačné sérum, ktoré nechám dobre vsiaknuť do pleti.

Nočný krém s bio zeleným čajom 40 ml

Zloženie, ktoré sa o pleť výborne postará

Nočný krém s bio zeleným čajom patrí do kozmetického radu so zeleným čajom a neprekvapuje ma, že je v kozmetike obľúbený. Obsahuje silný antioxidant, ktorý chráni pleť pred pôsobením voľných radikálov a zabraňuje jej predčasnému starnutiu.

Pšeničné proteíny sú zasa zdrojom aminokyselín, ktoré posilňujú a upokojujú pleť. Arganovému oleju sa hovorí aj marocké alebo tekuté zlato a právom ho považujem za olej mladosti. Obľubujem aj aloe vera, lebo má regeneračné, hydratačné a upokojujúce účinky. Nesmiem zabudnúť ani na exoticky znejúcu ingredienciu Antarcticine, ktorá bola objavená v ľadovci a podporuje syntézu kolagénu a elastínu v tele, čím pôsobí proti vráskam.

Pleť je ráno ako vymenená

Už roky som naučená používať denný aj nočný krém. Ideálne je, ak sú od jedného výrobcu, lebo ich účinky sú potom neraz omnoho viditeľnejšie. Tak je to aj teraz. Vďaka tomu, že je ľahký, sa dobre vstrebe a pleť nie je mastná.

Ráno sa budím bez príliš mastnej T zóny, čo je príjemný pocit. Je hydratovaná, vyhladená a čoraz pevnejšia. Vyhladzuje moje linky a zjemňuje aj jemné vrásky (okolo očí alebo na čele). Zlepšil sa aj tón pleti a začervenanie. Za pár týždňov je v lepšom stave a páči sa mi tak, že nenosím ani make up.

Celkové hodnotenie

Nočný krém s bio zeleným čajom má veľa podobných znakov s tým denným. Sú v takmer rovnakej tube, ľahko a sviežo voňajú, nie sú mastné ani ťažké. Vyhovujú mi na teplé dni, lebo v zime radšej siahnem po olejoch alebo niečom hustejšom a výživnejšom.

Pleť je každým dňom krajšia, hydratovaná a vyhladená. Redukujú sa linky a vrásky, zjemňuje sa začervenanie a vyrovnáva sa tón pleti. Neobsahuje žiadne silikóny alebo konzervanty, preto je vhodný pre všetky typy pleti.

Mávate denný aj nočný krém tej istej značky alebo radšej kombinujete?


Súťaž o nočný krém s bio zeleným čajom zn. L'Orient!

Stačí odpovedať na jednoduchú otázku: Obsahuje nočný krém s bio zeleným čajom aj kyselinu hyalurónovú?
Súťaž je ukončená, srdečne gratulujeme Martine Lomnickej!
Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.