Objavte čaro voňavého peelingu

Objavte čaro voňavého peelingu

Pomerne často sa stretávam s názorom, že používanie peelingu je zbytočným krokom v starostlivosti o pleť i telo. S tým si dovolím nesúhlasiť, pretože ich sila je veľká a pokožka sa nám za ne poďakuje zdravím a krásou.

Nádherná pleť

Ženám záleží na jemnej pleti bez nedokonalostí. Kožné bunky odumierajú a postupne sa odlupujú. Tento proces obyčajne okom nevidíme, ale niekedy sa môže stať, že sa objavia fľaky alebo šupinky. Peeling ju zbaví všetkých týchto nánosov a pomôže ju rozžiariť. Ostane jemná a vyhladená.

To ale nie je jediná výhoda. Pokožka musí byť čistá, aby sa do nej dostali výživné látky z pleťových sér a krémov. Čisté póry im to umožnia, preto je denné čistenie veľmi dôležité a kvalitný peeling zohráva významnú úlohu. Usádzanie nečistôt v póroch ich navyše rozširuje, preto budú menej viditeľné. Ďalšou výhodou je, že pleť bude prekrvená a detoxikovaná.

Najlepší čas na jeho použitie je večer, lebo v noci sa môže pokožka regenerovať. Mastná a zmiešaná pleť ho znesie aj dva razy týždenne, normálna raz a pri suchej a zrelej raz za dva týždne. Netreba ho používať pričasto a hlavne necitlivo, inak sa môže začať produkovať viac mazu a šupiniek.

Vybrať si ten najlepší pre seba už nie je žiaden problém. Najlepšie je riadiť sa podľa typu pleti. Najväčší rozdiel býva v hrúbke peelingových zložiek a olejoch. Mastná a zmiešaná pleť potrebuje suché oleje, ktoré neupchávajú póry a hrubšie zrnká. Najčastejšie sú to pomleté škrupinky, soľ, piesok, cukor alebo kávová usadenina.

Kedy sa mu treba vyhnúť? Aj keď je skvelým pomocníkom, môžu sa objaviť situácie, kedy je lepšie sa mu chvíľku vyhnúť – najmä v prípade infekcie, zápalu alebo ekzému, lupienky alebo akné. Po jeho použití určite nesiahajte po ďalšej kozmetike s alkoholom. Pleť tonizujte a hydratujte. Ráno bude ako vymenená.

Telový peeling

Ruku na srdce, ktorá žena netúži po pokožke hladkej ako satén? Pleťový peeling sa postará o nádhernú pleť, tak prečo podobnú silu nevyužiť aj v starostlivosti o telo?

Pokožka tela by mala byť peelingom čistená približne rovnako často ako pokožka na tvári. Rozdiel je najmä v použitých prípravkoch, ktoré by mali mať drsnejšiu štruktúru. Výhod je naozaj veľa:

  • Pokožka bude jemná a vyhladená aj na miestach ako kolená a lakte, ktoré sú obyčajne drsné a suché
  • Je to vynikajúca prevencia proti zarastaniu chĺpkov, ktoré poznajú muži aj ženy. Používanie peelingov pokožku zjemní a odstráni odumreté kožné bunky, aby mali chĺpky ľahšiu cestu a mohli sa uvoľniť
  • Koža je najväčším orgánom tela a prírodný peeling ju detoxikuje – zbavuje toxínov
  • Zlepšuje stav celulitídy – zlepšuje jej prekrvenie
  • Ľahšie sa odstraňujú suché šupinky, fľaky, nerovnomerné opálenie
  • Len očistená pokožka dokáže lepšie vstrebať hydratáciu a výživné látky z vašich obľúbených krémov či telových mliek
  • Zlepšuje elasticitu a pevnosť pokožky

Aby boli bozky sladšie

Ďalšou lahôdkou je peeling pery. Mnoho ľudí trpí najmä v horúcom alebo veternom počasí, kedy sú ich pery veľmi suché. Môžu praskať, tvoria sa na na nich suché šupinky, pokožka okolo nich je červená a veľmi citlivá na dotyk. Tomuto stavu sa dá celkom ľahko predchádzať.

DIY - domáce scruby na pery Prečítajte si: DIY - domáce scruby na pery

Raz za čas doprajte perám extra starostlivosť v podobe peelingu. Najčastejšie obsahuje cukor, ktorý zbaví pery šupiniek. Zanecháva pery vláčne a zamatovo jemné, hydratované a vyživené. Dekoratívna kozmetika suché pery nezakryje, ale zvýrazní. Budú vyzerať neodolateľne a zdravo.

Nezabúdajme ani na ruky a nohy

Naše ruky bývajú deň čo deň vystavované mnohým neblahým vplyvom. Umývanie riadu i domácnosti ich vysušuje, mnohé domáce práce, práce v záhrade či v kancelárii tiež. Môžu byť preto drsné, veľmi suché a nie je ničím výnimočným, ak sú aj popraskané.

Doprajte im preto poriadny domáci wellness pomocou prírodného peelingu, ktorý prispeje k prekrveniu, odstráni odumreté bunky a nečistoty a zanechá pokožku zamatovo jemnú, vyživenú a mladšiu. Spolu s krémom na ruky sa postará o to, aby po nich nebolo ani stopy po ťažkej a namáhavej práci. Prospeje to aj nechtom a nechtovej kožtičke, zádery sa tiež stanú minulosťou.

Nohy sú veľmi často zanedbávanou časťou nášho tela. Nosia celú našu váhu, niekedy na nich stojíme dlhé hodiny, nosíme nepohodlnú alebo zle padnúcu obuv. Výsledkom je stvrdnutá koža, bolesti i otlaky.

Peeling odstráni nadbytočnú stvrdnutú kožu a vyhladí ju naozaj jemným spôsobom. Zaručí hĺbkové čistenie a hydratáciu. Prinesie jej úľavu a tiež chráni pred vysušovaním.

Máte svoj obľúbený peeling, ktorý zachráni nejednu situáciu? Podeľte sa s nami o super tipy :)


Lucia Orviská
Lucia Orviská
Som milovníčka prírody, mačiek, kníh a kozmetiky. Neustále sa učím o bylinkách a prírodnej kozmetike, aby som vedela využiť silu prírodu. Zbožňujem prechádzky pod holým nebom, šum vetra, ticho hôr i žblnkanie mora. Nikdy neobsedím a stále musím niečo robiť, najradšej píšem. Občas viac ako rozprávam. https://bytzenoujeuzasne.blogspot.com/.